software do ŘJ

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Bydliště/Město: Jizerské hory

software do ŘJ

Příspěvekod dědek » pát črc 04, 2014 5:22 am

Celý život se člověk učí. Včera jsem zažil, že jsem zase o něco chytřejší. Jak víte můj vozový park doznal zase změnu a Suzuki Wagon zústal v Hradci Králové odkud jsem přijel citroenem (můj první a asi poslední v životě) Prodávající mi při předání dal k telefonu nějakého mechanika,který mi vysvětloval proč svítí jedna kontrolka(obdoba "check" v liberu) Důvod auto dlouho po smrti majitele stálo, nikdo s nim nejezdil a zvodnatěl prý benzín. Že se to ztratí až naliju nový a když ne, že se to bude muset vymazat z paměti závad. No měsíc jsem s tim jezdil a nic. Přihlásil jsem se do citroen servisu neboť synek, když to napíchl na diagnostiku mi sdělil, že žádný benzín, ale katalyzator, lambdy(jsou tam dvě) a taky snímač otáček motoru a vadný ventilátor chlazení. No ať si nachystám aspoň dvacet tisíc a že jsem si pěkně s koupí naběhl. Tak jsem se vrhl na stránky Xsary a tam narazil na naprosto stejný výčet závad a ten postižený to čtyřikrát v servisu nechával vymazat z výčtu chyb ŘJ protože se mu zdálo, že tohle musí být blbost, když auto jede úplně normálně a proč do toho hned vrážet takový prachy. Na pátý pokus mu v jiném servisu nahráli nový software a ejhle závady nikde.Ai já to včera absolvoval a klid. Tak poučení. Auto vás může někdy pěkně vystrašit a ti , co dostanou strach začnou sypat kotel peněz a naprosto zbytečně. Tak, když auto normálně jede , nelze kontrolky zas tak brát vážně. (tedy kromě mazání a elektriky)Dědek
A další změna Toyota RAV4 2.2 diesel 4x4, Seat Alhambra 1.9TDi85kW bez Libera

covex
Bydliště/Město: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: software do ŘJ

Příspěvekod covex » pát črc 04, 2014 7:02 am

Dedku, ty skoncis jak v te pohadce "jak dedecek menil az vymenil"..:) Po letech s japonci si vzit francouze.. Tak vyzkouset se musi vsechno. Ty piccasy nebyly spatny auta, ale jsou to takovy choulostivy panenky.

Jinak by me zajimalo, jestli software v RJ libera jde taky menit.. skoro bych rekl ze ne, ze tam bude jeste nejaka pevna "hradlova" logika.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92

dědek
Bydliště/Město: Jizerské hory

Re: software do ŘJ

Příspěvekod dědek » pát črc 04, 2014 12:14 pm

Tak tohle jsem už mockrát slyšel. Že prý jednou přinesu domů jehlu. Ale "když to byla taková výhodná koupě, no nekupte to" Jak se Picasso u mne ohřeje nevím. Zatím vše O.K. Ale zatím. Je pravda, že když z toho přesednu do dodávky, je to jako do žebřiňáku. Tak to střídám a uvidím. Dědek
A další změna Toyota RAV4 2.2 diesel 4x4, Seat Alhambra 1.9TDi85kW bez Libera

Zpět na