Kancelář pojistitelů

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Kancelář pojistitelů

Příspěvek od dědek »

Tak po nějakém čase opět mi přišla obsílka z této kanceláře, ať ihned zaplatím asi šest stovek za to, že jsem majitel vozidla, které bylo celkem 12dní nepojištěné! Docela mne to nadzvihlo, protože šlo o obytný přívěs, kde mám roční vyměřené pojistné tuším 240 korun. No, hned jsem našel kupní smlouvu, oskenoval ji, a poslal na adresu "vymahačů" ať si nejdříve zjistí, kdo byl v době nepojištění majitelem a od kdy jsem majitelem já. Proč to tu však uvádím? Za prvé: pozor při kupování jakéhokoliv motorového vozidla - okamžitě pojistit od datumu koupě. Nic neodkládat na pak i když se prodávající dušuje, že on pojistku zruší až za týden či měsíc. Je jedno kolik je pojistné. Tihle zlatokopové okamžitě zbystří a za každý den si účtují penále 30 Kč a nejdražší pojištění. Byť by to bylo pár dní . A hned přidají vyhrůžky, když nezaplatíš , že se můžeš dočkat až exekuce. U mne se to stalo už podruhé. Poprvé jsem jim poslal jen e-mail. A za pár dní znova obsílka , že jsem nezaplatil a teď tučnější pokuta a že uznávají pouze písemné argumenty. Tak ofotit kupní smlouvu, text mého předešlého e-mailu a šup na poštu a za 29,-Kč poslat na jejich adresu. Pak se už neozvali. Ani se neomluvili, že zbytečně otravovali nevinného a způsobili mi vlastně ještě škodu. Tak, že opět důkaz byrokracie státu a náklady na vyvrácení obvinění ať nese občan. Přitom moji adresu a jméno mají z registru, kde si mohou ověřit, kdy starý majitel odhlašuje vozidlo na někoho jiného. A zadruhé: Asi takových jako já je mraky a tak tahle "Kancelář" od nějakého dne (tuším 1.1.2015?) přestane otravovat. Na druhou stranu, ale nezanikne, ale každý motorista ji odvede desátek už při pojištění vozidla, který odvede pojišťovna přímo na její účet. Ztrácím povědomí o účelnosti tohoto úřadu, který má za úkol vlastně zprostředkovat kontakt mezi poškozeným a škodičem,který ručení nezaplatil a někoho naboural. Výsledek škoda dejme tomu 100 tisíc - oprava 130 tisíc náhrada 40 tisíc a dále se můžeš soudit u občansko právního soudu se škůdcem, který je naprosto švorc auto ukradl ze šroťáku bez STK RZ a samozřejmě nepojištěné. Dostal za to flastr a náhradu škodu nejprve vůči státu ( pokutu za neoprávněné užívání cizí věc atd) jestli někdy bude něco mít navíc , tak možná i poškozený, ale až zaplatí taky "Kanceláři" těch příkladných 40 tisíc). Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Kancelář pojistitelů

Příspěvek od dědek »

Tak na prvou odpovědˇjsem dostal od nich reakci, že kupní smlouva není důkaz a když jsem poslal fotokopii TP, kde je jasně napsaný, že v inkriminované době byla majitelkou jiná osoba než já, jsem dneska dostal odpověď, že to uznávají a aťˇ nic neplatím. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kancelář pojistitelů

Příspěvek od covex »

Doporucuji na netu pohledat kauzy ohledne kancelare pojistitelu (napr. http://www.stopckp.cz/co-je-ceska-kance ... -ma-narok/).
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kancelář pojistitelů

Příspěvek od Pajas »

Od nejakého dne v lednu 2015 (nebylo to přesně 1.1.2015) už předmětné ustanovení zákona vypadlo a ČKP už by nově neměla nic vymáhat...
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kancelář pojistitelů

Příspěvek od covex »

Ano, neco takoveho se pripravovalo, ale nevim zda to proslo nakonec Senatem atd. Proto me taky ten Dedkuv pripad docela prekvapil.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Kancelář pojistitelů

Příspěvek od Mis.us »

Kancelář pojistitelů se zrušila. Udělali to zárověň s úpravama přihlašování vozidel. Takže se nebojte, že budete mít někdy komplikace s těmahle zmrdama.

A taky rovnou všechny upozornim, že pokud máte auto v polopřevodu, tak do 30.6.2015 máte ještě šanci si dát věci dohromady. Pokud tak neučiníte, auto vám vyřaděj z registru- tim pádem zanikne. Má to ale svou výhodu- nemusíte řešit ekolikvidaci.

Takže polopřevod dohlásit



Auta, která budou k 1.1.2015 v dočasném vyřazení, tzv. depozitu – doba dočasného vyřazení méně než 18 měsíců: vlastník nemusí dělat nic, po 31.12.2015 se vůz automaticky překlopí do režimu vyřazeno z provozu, což je obdoba dnešního depozitu (auto bude úředně existovat, ale bude mít odevzdané značky, nebude se s ním smět jezdit a nebude se na ně muset platit povinné ručení.

- Doba dočasného vyřazení přesáhla 18 měsíců: vlastník musí do konce roku 2015 nahlásit obecnímu úřadu, kde auto stojí a jak je hodlá využívat. Pak se z dnešního depozitu překlopí do režimu vyřazeno z provozu (viz předchozí bod). Pokud toto vlastník nenahlásí, auto bude definitivně vyřazeno, úředně zanikne a už nebude možno jej znovu přihlásit


Mihal
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Kancelář pojistitelů

Příspěvek od dědek »

Oni snad tu kancelář nezrušili, jen ji odebrali možnost vymáhat sankce za nepojištěná vozidla. Termín byl od 16.1.2015 a tak mě překvapilo, že 2.2. ještě přišel zmíněný dopis. A ještě něco. Kdo ví jak je to od 1.1.2015 s převodem. Je to tak, že když auto koupím nebo prodám, zajdeme společně na MěÚ v místě kde je auto zaevidované, tam zapíšou nového majitele, který odjede na původních RZ . A tak tedy cesta na evidenčku se nekoná ? Dřív to bylo tak, že to musel absolvovat už nový majitel na svoje jmého ( Alternativou bylo nová STK na nové jméno) To jsem sám zažil při převodu obytného přívěsu, když úplně čerstvá STK mi byla k ničemu, když nebyla na moje jméno. A taky konečně někdo přišel na to, že bez platných emisí nelze na STK. Platnost červené známky je omezena na platnost zelených. Znám několik lidí, kteří doposud jezdili ob rok na emise a STK .Tedˇ mají utrum. A docela mne překvapilo, že od podzimu bude moci Policie na silnici sebrat malý techničák a vozidlo poslat na STK. Zatím to jde tak , že za frajeřinky( dodatečně namontované xenony, nehomologovaný světla a prasklý plexisklo blinkrů - což se týká velkého množství Liber ! ) můžou omezit platnost STK na 30 dnů. Když však dotyčný na to hodí bobek, nic se neděje. Jinou známku stejně na silnici nedostane a tak nikdo nepozná, jestli aktivní policajt poslal hlášení na dopravní odbor příslušející obce nebo ne. Já pamatuji doby, kdy policajti měli právo zabavit malý techničák třeba i za "rychlé pruhy" v jiné barvě, než zapsané, za samolepku na předním skle a dokonce za plexisklo na SPZ. Za děravé prahy, sjeté gumy, rozbité čelní sklo případně srolovaný blatník po bouračce, to bych bral! Dosud neodeberou osvědčení ani při zvlášť dost nabouranému auto při vyšetřování nehody. Majitel narychlo auto uvede do pojízdného stavu a jezdí do platnosti STK nebo auto odveze do bazaru jako "lehce" bourané. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kancelář pojistitelů

Příspěvek od Tuti »

Evidenčka při přepisu zůstává, protokol se musí dokládat k žádosti. Jak píšeš, přehláška se dělá tam, kde je hlášené na prodávajícího (na co teda je centrální registr :?: ). Může to vyřídit i jenom jeden z aktérů na základě ověřené plné moci od toho druhého.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Kancelář pojistitelů

Příspěvek od dědek »

A kdo tedy musí s vozidlem na evidenčku? Jak to je tedy s mým autem v autobazaru 100km od mého bydliště? To zmocnění co jsem tam loni v červenci podepisoval je platný nebo ne? Až ho někdo koupí bude muset přijet do Tanvaldu? A co když zase nějaký auto prodám do Trenčína? Je to najednou fúra otázek. Jo ještě jsem zapoměl. Předložit se musí rovněž zelená karta . předpokládám, že na jméno kupujícího. Potom nechápu, jak budou autobazary fungovat v sobotu a AAA i v neděli. A to u aut psaných na bazar ( to byl i můj Yeti), ale nechal jsem tam Picasso a ten, kdo ho koupí pojede do Tanvaldu a s kým ? S bazarníkem ? Tomu jsem ho vlastně prodal a dal plnou moc na přepis ? Auto je snad nepojízdné a ani po třech měsících není v nabídce ( prý kaput ŘJ, ale já dojel tam bez problémů) Tak tomuhle říkám ulehčení úřadů občanovi. Vím o spoustě lidí.kteří si jedou pro nové auto s tím, že tam nechají to staré. A zmocnění do teď, už nejde. Musí to být s potvrzením někde na Poště na "Czeckpointu".Tak jsem zvědav, jak tohle budou bazary řešit.Ten kdo si auto koupí nepočítá s tím, že nejdřív musí najet fúru km, aby se stal majitelem de jure. Pak mám obavy, že to moje auto v Hradci Králové k vůli téhle blbosti bude neprodejný a čekám, že mi z bazaru pošlou zprávu, ať si to odvezu. A těch lidí co si vyberou auto na internetu bůchví kde. Musí počítat s tím, že budou absolvovat minimálně dvě cesty. A to v den, kdy budou úřadovat Stanice technické kontroly pro glejt z evidenčky. Tak mám pocit, že Yeti je moje poslední auto. Ne všichni prodejci funglovek taky praktikovali službu, když u nás koupíte nové auto, my vám zařídíme jeho přihlášení u vás. Auto koupím v Brně a až ho budu prodávat, budu muset dost slevit kvůli tomu, že kupující do Brna pofrčí pro přepis. Teď pár let bude ještě definovatelný, odkud to vybraný auto je a kam asi pofrčím .Nebo to bude tak, že tahle cesta je jen při koupi a když ho pak přestříkám z červený na modrou, tohle mi pak zapíšou už tam, kde bydlím.? Snad jo . Tak další kupec pojede opět tam, kde bude nový majitel bydlet? I když RZ bude pražská nebo z Moravy? Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kancelář pojistitelů

Příspěvek od covex »

Jo, nekde jsem ted cetl, ze se to spis nejak zkomplikovalo nez zjednodusilo.

Trochu me ale desi to tvoje odebrani technicaku za praskly blinkr. To snad neni zavada zpusobujici nezpusobilost auta k provozu ne? Vzdyt to nepisou do zavad ani na STK.

Jinak kancelar pojistitelu podle me nezrusili, zmenili jen zakonne podminky pro pojistovani nepojistenych vozidel. Nakonec to byl soukromy subjekt, ne statni instituce.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Kancelář pojistitelů

Příspěvek od Mis.us »

Teďka jsme jedno Libero prodali z Prahy na druhej konec republiky.

1. Musí bejt kupní smlouva, musej jí mít obě strany (kupující i prodávající)
2.Plná moc ověřená úřadem, umožňující původnímu majiteli přepis vozidla (dřív polopřepis)
3.Velkej techničák, malej techničák, zelená karta na novýho majitele, evidenčka

Když si koupíš auto, evidenčku si uděláš sám na svoje jméno. Potom auto pojistíš na svý jméno a všechny papíry, co jsou psaný ve třech bodech vejš pošleš poštou doporučeně původnímu majiteli. Ten už auto přehlásí na Tebe (musí se to udělat do 10 pracovních dnů od kopě vozu) a papíry Ti pošle nazpět a je to hotový.

Taky se to dá udlat obráceně (plná moc bude na kupujícího), anebo můžete spolu chodit za ručičku po úřadech. (k tomu je plná moc zbytečná)


jo a SPZ se z auta ani nesundavaj zůstavaj. Pokud někdo mermomocí chce jinou, tak si jí zaplatí, za kolik to nevim.

Mihal
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kancelář pojistitelů

Příspěvek od covex »

Jako ze majitel z Brna bude mit Prazskou SPZ?
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Kancelář pojistitelů

Příspěvek od Mis.us »

jo
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kancelář pojistitelů

Příspěvek od Tuti »

Souhrn informací je tady: http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... raci_2015/. Je tam skrytá zajímavá větička o možnosti elektronického podání, ovšem bez dalšího popisu, jak to asi funguje. Kdyby centrální registr pracoval tak jak by asi měl, představoval bych si, že elektronicky podám žádost, dostanu zprávu o vyřízení a změnu mi pak zapíšou kdekoli na czechpointu. To by byla schůdná cesta pro bazary, které mají auta od majitelů zdaleka. Ale spíš to asi bude tak, že až se Dědku tvoje auto v Hradci prodá, bazarník s ním udělá evidenčku, kupec si zařídí pojištění a napíše plnou moc. Všechny ty papíry ti bazar pošle, ty auto v Tanvaldu přehlásíš a tím je vyřízeno. Jen kdyby nový majitel nechtěl původní značky, dojde si pak už doma pro jiné (snad asi za 800 Kč?).
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Kancelář pojistitelů

Příspěvek od dědek »

Zrovna minulý týden jsem to našel na webu. Taky mne zarazilo, že prasklý blinkr tam byl uvedený jako příklad odeslání na STK a omezení na 30dnů. Vrcholem byla odstávka mikrobusu co sloužil jako taxik pro dělníky. S úplně čerstou známkou z STK vykázal 17 závad z kategorie těch, které ho měly vrátit ihned před vrata STK. Tedy po jejich odstranění . Jinak bacha na lékarničky s prošlou expozicí. To je mastná pokuta a taky odeslání na STK. Jinak taky mne napadlo, že se z bazaru ozvou, abych tuhle službu pro ně udělal (vlastně ve vlastním zájmu). Konec konců to už v minulosti jednou po mne chtěli v bazaru , kde jsem měnil VW a Jimnyho za Outlandera.Když jsem pak Outlandera měnil za VW Transportéra už ne. To bylo ale kousek za Jilemnicí, kdežto Outlandera jse vezl z nějaké Roudnice nedaleko od dálnice Hradec - Chlumec n.C.. Docela mne taky překvapilo, že tahle "vyměněná" auta ( a v minulosti i octávka a nebo třeba Suzuki Vitara) byly docela brzo prodaný a tak nevím, že nikdo nechce Wagonka 4x4 velmi zachovalého.No počkám do března a odvezu ho domů a nabídnu sám na Bazoši. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Odpovědět