Prumerne stari vozoveho parku

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Prumerne stari vozoveho parku

Příspěvek od covex »

Pro zajimavost jsem koukal na
http://www.autosap.cz/zakladni-prehledy ... arku-v-cr/

prumerne stari kategorie M1 je 14,49 roku.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prumerne stari vozoveho parku

Příspěvek od vojta »

tjo tak to mě trochu překvapilo, myslel jsem že v současnosti zas takové šrotiště v čechách nejsme (aspon podle toho co vídám na silnicích), na druhou stranu je tu ještě plno felicií podobného stáří jako naše novější liberka - ty je ale díky naší vzorné péči přežijí - držím palce :)
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Prumerne stari vozoveho parku

Příspěvek od dědek »

Je pravda, že něco jiného je vidět na ulicích, ale skutečnost je jiná. Třeba se stačí podívat na silnice u Jičína. U každého druhého baráku stojí nějaké staré auto s RZ někde hned vedle nečeho novějšího. Lidi nechtěji dát starou Š120 do šrotu, když ještě jezdí. Povinné ručení na 105 nebo jiný litrový motor není zase tak velký a v rodině na vesnici to utáhnou a mají to jako druhé auto v rodině. Kolik lidí má dnes dvě i více aut . A s tím starším vyjedou párkrát za rok. Tahle auta pak šíleně zvyšují celkový věk přihlášených aut a zkreslují tak hodně věk skutečně jezdících aut na silnici. Bude zajímavé, až ze zápisů z STK bude známo, kolik které auto za dva roky skutečně najelo. Třeba můj Simson(z roku 1988) 12km !!!!! za čtyři roky. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prumerne stari vozoveho parku

Příspěvek od covex »

Samozrejme je to jen statistika a je potreba ji tak chapat. Toto je prumerne stari podle registru vozidel. RSD si nechava vypracovavat tzv. dynamicke stari - sbiraji RZ na silnicich (ani nechci vedet jak) a podle registru (jakotoze RSD muze do registru vozidel?) zjistuji stari vozidel, ktera skutecne jezdi a tam je podstatne mene (tusim 6-8let). Podstatne jsou ale u tehle statistik zmeny - a za posledni roky stari vozidel stale roste (pred par lety to bylo jeste 13.97, ted uz 14.49). Bohuzel presne tyhle statistiky tvrdici, ze obnova aut za rok je u nas jen 4%, zatimco v nemecku 10, prizivuji ruzne ekodane a podobne nesmysly, aby se "podporil" prodej novejsich vozu.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět