Stránka 1 z 1

Prumerne stari vozoveho parku

Napsal: ned úno 15, 2015 5:03 pm
od covex
Pro zajimavost jsem koukal na
http://www.autosap.cz/zakladni-prehledy ... arku-v-cr/

prumerne stari kategorie M1 je 14,49 roku.

Re: Prumerne stari vozoveho parku

Napsal: ned úno 15, 2015 6:53 pm
od vojta
tjo tak to mě trochu překvapilo, myslel jsem že v současnosti zas takové šrotiště v čechách nejsme (aspon podle toho co vídám na silnicích), na druhou stranu je tu ještě plno felicií podobného stáří jako naše novější liberka - ty je ale díky naší vzorné péči přežijí - držím palce :)

Re: Prumerne stari vozoveho parku

Napsal: ned úno 15, 2015 7:54 pm
od dědek
Je pravda, že něco jiného je vidět na ulicích, ale skutečnost je jiná. Třeba se stačí podívat na silnice u Jičína. U každého druhého baráku stojí nějaké staré auto s RZ někde hned vedle nečeho novějšího. Lidi nechtěji dát starou Š120 do šrotu, když ještě jezdí. Povinné ručení na 105 nebo jiný litrový motor není zase tak velký a v rodině na vesnici to utáhnou a mají to jako druhé auto v rodině. Kolik lidí má dnes dvě i více aut . A s tím starším vyjedou párkrát za rok. Tahle auta pak šíleně zvyšují celkový věk přihlášených aut a zkreslují tak hodně věk skutečně jezdících aut na silnici. Bude zajímavé, až ze zápisů z STK bude známo, kolik které auto za dva roky skutečně najelo. Třeba můj Simson(z roku 1988) 12km !!!!! za čtyři roky. Dědek

Re: Prumerne stari vozoveho parku

Napsal: úte úno 17, 2015 8:35 am
od covex
Samozrejme je to jen statistika a je potreba ji tak chapat. Toto je prumerne stari podle registru vozidel. RSD si nechava vypracovavat tzv. dynamicke stari - sbiraji RZ na silnicich (ani nechci vedet jak) a podle registru (jakotoze RSD muze do registru vozidel?) zjistuji stari vozidel, ktera skutecne jezdi a tam je podstatne mene (tusim 6-8let). Podstatne jsou ale u tehle statistik zmeny - a za posledni roky stari vozidel stale roste (pred par lety to bylo jeste 13.97, ted uz 14.49). Bohuzel presne tyhle statistiky tvrdici, ze obnova aut za rok je u nas jen 4%, zatimco v nemecku 10, prizivuji ruzne ekodane a podobne nesmysly, aby se "podporil" prodej novejsich vozu.