Stránka 1 z 1

tak o co jsem přišel

Napsal: pon dub 27, 2015 8:17 am
od dědek

Re: tak o co jsem přišel

Napsal: pon dub 27, 2015 12:23 pm
od Petr+Barča
Tak to na podzimním srazu nebudou v tombole mističky ? :D

P+B.

Re: tak o co jsem přišel

Napsal: pon dub 27, 2015 1:22 pm
od Serpin
pekny video:
prace s porcelanem je moc zajimava - byl jsem diky pritelkyni, ktera porcelan vyrabi doma rucne, v nekolika porcelankach na karlovarsku. Valil sem oci jak se to vsechno dela.
Az postavime baracek s dilnou, tak se muzete prijet podivat i na rucni vyrobu a trebas si to i vyzkouset (planujeme pozdeji i takove mensi workshopy)

pro obrazek toho co Sarka vyrabi:
http://schmelzerova.cz/

a tady jak se to dela v malym rucne:
http://www.fler.cz/blog/cesta-porcelano ... arku-33242

Re: tak o co jsem přišel

Napsal: pon dub 27, 2015 2:53 pm
od dědek
No jo, 1250 st. je kamenina na ozdobu. V JiPo se vše pálí na 1450. To znamená obě fáze jak oxydace tak redukce, aby odešel uhlík a porcelán byl bílý. Jinak i na příští sraz přivezu nějaké střepy. Dcerku jsem pochválil a tak mi zase něco odleží stranou. Na tom filmu ze dne otevřených dveří je zachycena víc výroba technického porcelánu, což je divácky atraktivnější a na kila toho děláme mnohem víc. Kdybych přivezl nějakou trubku nebo kalíšek pro sklárny, asi by nebyl takový zájem jako o třecí misky, tloučky případně odpařovačky nebo B"uchneráky (filtrovací trychtýře) Na tom, ale nikde žádná porcelánka nezbohatla. Ani na hrníčkách či talířích. To je sortiment už veskrze na poloautomatech a mizerně placený a taky krachuje jedna porcelánka za druhou, neboť to mnohem lacinějí dělají číňani. Oni se taky snaží o výrobu naší klasiky (laboru) , ale to nevydrží ani třetinu, co ten náš i když je za polovinu a tak zákaznici berou opět od nás. Dědek

Re: tak o co jsem přišel

Napsal: pon dub 27, 2015 9:15 pm
od Serpin
mame na to jinej porcelan, smes ktery staci 1250... tusim ze vyrobce je z Francie... jezdime pro to do Imerysu v KV
Driv Sarka delala z klasickyho porcelanu a vozili jsme to do porcelanek. Doma jen delala prezah ve stary peci. Pak jsme si koupili svou pec a nasli tenhle druh porcelanu - ono je jich nizkopalnejch vic, ale tenhle ma z nich nejlepsi belost.
Pro zajimavost jsme porovnavali nektery u nas sehnatelny porcelany.
Ten nas je lehounce do zluta, z Dubi je malilinko do modra, karlovarskej s nadechem sedy, technickej je jeste vic sedej a jeste jeden znamejsi (Mont Blanc - taky nizkopalnej) je lehce do slonovy kosti.
Nejvic je to videt kdyz jsou na dennim svetle a vedle sebe.
Vono se rekne bila... ale neni bila jako bila :D

PS: je dobre ze se lidi vratili ke kvalite, doufam ze to pochopi a nebudou vsichni kupovat laciny smejdy... dle prislovi: nejsem tak bohatej abych si kupoval levny veci