Tak opět jsem majitelem červeného LIBERA

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Tak opět jsem majitelem červeného LIBERA

Příspěvek od dědek »

Oznamuji, že dnešním dnem jsem se stal opět majitelem LIBERA. Je to to červené po Karlovi. Stačilo dát novou baterku a napodruhé motor běžel . Cesta z Děčína k nám proběhla super. Tohle autíčko po Karlovi nemá chybu. Jsem rád, že jsem si počkal. Zelené si odvezl v neděli Pepa do Náchoda a tak už Míle jen zbývá červené bez skleněné střechy a pak to čelně bouchlé na ND. Zájemce ať se u mne ohlásí a do SZ dostane na Mílu číslo MT. Podotýkám, že i tohle Libero je nadstandartně zachovalé a určitě se vyplatí. Kdo by chtěl něco na ND, případně na výrobu čtyřkolky pořád je za desítku k mání i to bouchlý. Nějaký fotky jsme u Míly udělali, ale bylo blbý s lunce. Jinak až bude doma Míly synek vypracuje seznam ND co zbylo po Karlovi a co je možné od Míly odvést. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Tak opět jsem majitelem červeného LIBERA

Příspěvek od Mis.us »

Gratuluju Jirko. Hlavně nepodceňuj údržbu :wink:
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Tak opět jsem majitelem červeného LIBERA

Příspěvek od dědek »

Michale copak běžná údržba, ale hlavně hlídat začínající korozi . Tohle je vyvařený na všech choulostivých místech tak jen pečlivě sledovat co nového se objeví. Nepředpokládám, že s tím budu jezdit v zimních prosolených marastech. Je zajímavé, že tohle , jako by mělo nějaké koníky navíc. Ale to bude tím, že to moje červený pořád přibrzďovalo na předek a zelený už toho mělo dost za sebou. Docela věřím, že má opravdu najeto 82 tis. km. Karel s ním od doby , kdy si to nechal dovést z Německa do Jičína od roku 2008 nenajel ani šest tis.km. Šetřil ho na srazy a doma jen stále udržoval a vylepšoval .Něco jsem odstranil (třeba obrovský hasičák za sedačkou spolujezdce- tam přijde čtvrtinový určený pro osobáky. A teď mám objednaný centrál na dálku a taky dostane svícení na den. Karel sice udělal automatické , ale než jsem na to přišel, jezdil jsem bez světel. Zimní kola jsem vyměnil za hliníkáče s barumkama a na zadním nárazníku opravil bolárček, který Libero utrpělo od někoho, kdo přenášek spostu beden, kterými bylo Libero zarovnáno po dobu vyřizování pozůstalosti.( tedy skoro rok) Jó a tobě by se hodilo to červený bouchlý na předek. Míla ho nechá za deset včetně nového čelního skla. Myslel jsem na Petra, protože vypadá, že má zdravý rám ( přední část je už opravena) a motor je taky funkčí . Míla si pamatuje,jak se v něm Karel vrtal a nastartoval ho. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Odpovědět