Foti tu nekdo na analog a film? Manual focus objektivy

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
Me2d
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 130
Registrován: stř pro 23, 2015 8:46 am
Typ Libera: čekatel
Bydliště: Čelákovice

Foti tu nekdo na analog a film? Manual focus objektivy

Příspěvek od Me2d »

Zdravim Liberacka rodino, je tu nekdo podobny magor jako ja a foti jeste na film? Mam stredoformatovy aparat Mamyia rz67 a velmi rad fotim flexaretou a starym měchovym zeisem 6x9.
Naposledy upravil(a) Me2d dne sob led 09, 2016 8:27 pm, celkem upraveno 1 x.
Libero bylo 96 někde tu je... a teď druhej užouch je Piaggio porter 1.3 16V 4x4, je to návykový ta úžka bduh.gif
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Foti tu nekdo na manual a film? Manual focus objektivy

Příspěvek od vojta »

No přiznám se že sem na komoře nebyl ani nepamatuju a když jsem chtěl posledně nechat vyvolat svitkovej diák, tak mi ho po týdnu vrátili s tim že se jim to se zběrny vrátilo - a to sem se jich ještě ptal jestli to nebude problém :) Nerad bych se pouštěl do zbytečnejch debat analog vs digitál, které byly jednu dobu populární ale mě spíš chybí ten pobyt ve tmě :D Tak se drž hello.gif
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Foti tu nekdo na manual a film? Manual focus objektivy

Příspěvek od dědek »

Před mnoha lety jsem byl dokonce předsedou fotokroužku a pravidelně jsme se zúčastňovali tak zvaného mapového okruhu Český Ráj, což bylo asi dvacet podobných kroužků a navzájem jsme si posílali tenkrát jen černobílé fotografie 30x40 cm. Já osobně nejraději fotil barevné kino (na kinofilm se vyvolávali barevné diapozitivy ) a film (36 fotek) stál i s vyvoláním kolem stovky. Těch kinofilmů mám ještě fůru , ale promítačku už žádnou a tak je vytáhnu jednou za "uherský rok" při přerovnávání šuplíků. Jinak fotil jsem na Ljubitěl, Pionýr, později na Viliju a nakonec na Zenit TTL Někde mám i expozimetr , ale zařízení tmavé komory jsem rozdal už víc jak před pětadvaceti lety. V současné době fotím už jen na DIGI a to Olympus a Nikon 40D. Poslední roky však nejvíc obrázků mám z mobilu. Ještě nedávno na setkání Liberoklubu jezdilo hned několik členů, co fotilo všechno co se nehýbalo i hýbalo. Ve fotogalerii najdeš spousty fotek Teď to nějak uvadlo a jen Johny natáčí každý setkání a nabízí z toho DVD. Já mám v Liberu dokonce palubní kameru, kterou občas zapnu, ale to co jsem zaznamenal prohlížím jen sporadicky.- Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Me2d
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 130
Registrován: stř pro 23, 2015 8:46 am
Typ Libera: čekatel
Bydliště: Čelákovice

Re: Foti tu nekdo na manual a film? Manual focus objektivy

Příspěvek od Me2d »

Na kinofilm mam rollei 35 s tesarem maly spionazni zelezny aparatek. Ale mam rad svitek uci me to necvakat jak silenej. A i tak nekdy 12 nebo 10 nebo 8 snimku je dost. Dle velikosti policka. Privezu pro poteseni oka na sraz. Na digi mam oly pen e1 s vymennymi objektivy toho se nevzdam a jdou na nej krasne ty 30 lety a vice nadhery.
Libero bylo 96 někde tu je... a teď druhej užouch je Piaggio porter 1.3 16V 4x4, je to návykový ta úžka bduh.gif
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Foti tu nekdo na analog a film? Manual focus objektivy

Příspěvek od vojta »

Jojo, jsou to krásné manuální přístroje, na kinofilm i středoformát jsem používal pentax a tak i digizrcadlovku jsem pořídil od pentaxe práve kuli sklům, ale ten čip je stejně fyzicky malej a je tu pořád ten přepočet ohniska, to by chtělo aspoň full-frame :D Ještě mi ve sklepe stojí Globica na 13x18 - je to kus nábytku a cvakat se na to už opravdu nedá :lol: S tím se ale v ateliéru pracovalo fakt parádně...

a abychom nebyli uplně Libero OT tak tady je aspoň odkaz na "manuální libero foto":
viewtopic.php?f=4&t=1459&hilit=polaroid&start=20#p17123
-je to z našeho prvního libero srazu, dostal jsem tam v tombole polaroida, a domů jsme drandili s dírou ve vlnovci s hlasitym doprovodem, todle je focené když jsme dávali pauzu - tuti se pro nás vracel jestli je vše v pohodě - to měl ještě starší-bílé :)
to to letí, to to letí
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
Me2d
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 130
Registrován: stř pro 23, 2015 8:46 am
Typ Libera: čekatel
Bydliště: Čelákovice

Re: Foti tu nekdo na analog a film? Manual focus objektivy

Příspěvek od Me2d »

Jeee, Globica a 13x18 s jakým objektivem? a máš k tomu i kazety na film? Já bych jí moooc rád alespoň viděl, prosím, prosím :oops: láká mě velký formát mooc moc.
Libero bylo 96 někde tu je... a teď druhej užouch je Piaggio porter 1.3 16V 4x4, je to návykový ta úžka bduh.gif
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Foti tu nekdo na analog a film? Manual focus objektivy

Příspěvek od vojta »

No mam k tomu jen dvě dvojkazety, tessary 210 a 360... Použitelnější je Magnola na 13x18, to už se dá dotáhnout i ven...možná by se dala dneska sehnat i nějaká stará linhofka nebo graflex na 9x12(4x5"), všechno to šlo cenově hodně dolu - ale zas to začíná bejt starožitnost :) Teď jsem koukal na web a u foto-škoda se dá planfilm ještě koupit.
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
Me2d
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 130
Registrován: stř pro 23, 2015 8:46 am
Typ Libera: čekatel
Bydliště: Čelákovice

Re: Foti tu nekdo na analog a film? Manual focus objektivy

Příspěvek od Me2d »

Já vím, všechno se dá koupit a kolega tu ještě vyrábí filmy sám doma z chemie :-) no i za Mamiya se pronese když si nesu celou výbavu je toho tak 10kg :D , vygooglil jsem si to a je to pěkná mašinka, ale to nazaplatím... do liberka by se to vešlo:-) na stálo a vždy si nastavit auto cestou necestou na záběr...
Libero bylo 96 někde tu je... a teď druhej užouch je Piaggio porter 1.3 16V 4x4, je to návykový ta úžka bduh.gif
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Foti tu nekdo na analog a film? Manual focus objektivy

Příspěvek od vojta »

No globica stávala v ateliérech a kdysi se na to dělali normálně legitky - mám k tomu i takový šoupátko - adaptér s půlkou formátu zakrytou, takže se dali udělat dvě fotky na jeden planfilm, já jí měl za odvoz od známého protože mu překážela, třeba časem na něco narazíš...no máme malý byt a dlouho jsem jí hájil uprostřed obejváku ale nakonec jsem jí musel zabrzdit ve sklepě (má to nášlapnou brzdičku :), ale vzdát se těch mašinek nehodlám ..dneska chce bohužel každej na všem vydělat a vygooglí si za kolik se co prodává a to za to za každou cenu chce, i když ani neposoudí funkčnost, opravitelnost a stav...bylo období kdy jsem vídal plné regály flexaret po pár korunách a nikoho to nezajímalo, pak přišlo období kdy se začli hrozně cenit..ale těch pár zběratelů už maj asi všechny typy a teď už to zas nikoho moc nezajímá, ale vydrž, ono si to k tobě najde cestu samo :)
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Odpovědět