Už vzpomínám na LIBERO a jeho 4x4

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Už vzpomínám na LIBERO a jeho 4x4

Příspěvek od dědek »

Napadl první sníh. Vlastně druhý. Ten prvý bylo cca 8cm a vysvitlo slunce a zase zmizel. Teď to bylo už zajimavější. Asi 25cm. ale druhý den se chumelenice změnila v déšť. Musel jsem, ale na nákup a k doktoru. Při návratu nastaly s RAV4 prvé komplikace. "kouzelné" tlačíko sice Toyota má s možností Lock 4x4, ale chybí možnost vypnutí ESP. To způsobuje kromě blikání a pískání na přístrojovce smýkáním auta ze strany na stranu, ale kýžený efekt dojet až domu se zdařil, až na třetí pokus. Cesta byla sice propluhovaná , ale s ujetou vrstvou cca 10cm sněhu, do kterého docela vytrvale pršelo.- Ta situace pákrát za zimu u nás příjde a auta bez 4x4 zůstanou pod kopcem. Asi by nevyjela ani Š Yeti, ale s Liberem bych určiě napoprvé vyjel.Už jen proto, že kola 155 se mnohem lépe zařezávají do toho sajrajtu, než 225 na Toyotě, ale Libero nemá žádný ESP a kola se točí, dokud se neprohrábnou a pak se točí druhé na nápravě i na autu. Náhon 4x4 sice nedokonalý , je na tuhle situaci vhodnější. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Už vzpomínám na LIBERO a jeho 4x4

Příspěvek od covex »

To me teda prekvapuje ze 4kolka nema moznost vypnout ESP. To ma kdejaky 2kolak... to by me zajimalo jaka k tomu soudruhy z japonska vedla uvaha.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Už vzpomínám na LIBERO a jeho 4x4

Příspěvek od dědek »

Tak mi to nedalo a Seat Alhambru jsem "vyměnil" za něco mnohem menšího. Ale je to SUBARU . Konkrétně poslední Justyna. Sice jen předohrab, ale s dobrýma gumama ? No uvidíme jestli Ravka půjde do světa. V Příhrazech předvedu. Dědek
001_26897139_01.jpg
001_26897139_01.jpg (10.35 KiB) Zobrazeno 12335 x
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Už vzpomínám na LIBERO a jeho 4x4

Příspěvek od Martinekk »

Oni to len premenovali na Subaru, ale je to Daihatsu, škoda že len predohrabka. Ale do mesta fajn 8)
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Už vzpomínám na LIBERO a jeho 4x4

Příspěvek od Tuti »

Kuriózní je, že jako Daihatsu se to prodávalo i ve čtyřkolce, kdežto se znakem Subaru byly jen dvoukolky ... zato asi o čtvrtinu dražší. Ale možná to bylo výbavou.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Už vzpomínám na LIBERO a jeho 4x4

Příspěvek od dědek »

Výbava byla asi stejná. Klimoška, okna a zrcadla v elektrice , ale jen ABS bez ESP , ASR a těchto vymožeností. Cena byla třistatisíc za Subaru . Co stálo 4x4 Daihatsu nevím , ale to byl čtyřválec 1.3 tak myslím , že víc. Jinak v recenzi z 2007, když to šlo u nás do prodeje se uvažovalo, že i Subaru by měla mít 4x4 , ale v roce 2011 tahle sranda skončila a už neměla v Subaru pokračovatele. Tím skončila éra malých autíček v Subaru a taky začala epocha aut i 4x2, což pro Subaru byl zásadní mezník. A taky je zajimavé, že motory (litrový) do toho dodávala Toyota. Ani jsem nevěděl , že v Japonsku má SUBARU,SUZUKI, TOYOTA a DAIHATSU docela solidní příbuzenské vztahy. Jako Daihatsu se to jmenovalo Sirion, ale i jako Justy jich je na prodej strašně málo. Do Jablonce se to dostalo díky velmi houževnatému vztahu jednoho z majitelů FICS resp. jeho otce, se kterým jsem byl na vojně a pracoval v Jabloneckých sklárnách v Desné a který snad jiným autem nikdy nejezdil, ačkoliv říká, že auta Subaru patřila k největším hniličkám. Jezdil jsem tam velmi často. Buď zařídit třeba STK nebo jen tak na pokec. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Odpovědět