Sambar 2000 a vejš

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Taky koukám. A vypadáto, že tam na sraz jezdí taky dva typy. Jeden jako má Karel a druhý typ, který tady ani neznáme, protože je vyrobený po r. 98 Dědek
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

dědek píše:Taky koukám. A vypadáto, že tam na sraz jezdí taky dva typy. Jeden jako má Karel a druhý typ, který tady ani neznáme, protože je vyrobený po r. 98 Dědek
To že ho tu neznáme není zas až tak pravda :wink:
Topic ve kterém se o něm psalo jaksi někdo smáznul
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

peple, no vidíš, to je docela škoda. Dost by mě zajímalo, jakou cestou se vývoj tohoto vozítka ubíral dál. "Kosmetické" změny na exterieru jsou z obrázku patrny, ale co se skrývá pod deklem zadních sedaček a zavazadlového prostoru? Vlastně je to jedno, protože do Japonska nebo Indie si pro to nepojedu a v Evropě to asi nejezdi. Dědek
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

To co by nás asi zajímalo je Sambar s označením Dias Wagon
Mrkni se na ofic. jp. stránky a proklikej se k informacím :wink: Je toho tam dost
Jo a zadní sedačky už namá - dále pouze pro 4 :cry:

Obrázek
Uživatelský avatar
sedas
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 41
Registrován: úte dub 18, 2006 3:57 pm
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sedas »

Mrkni se na ofic. jp. stránky a proklikej se k informacím Wink Je toho tam dost
vypada paradne (aspon uvnitr), dokonce ma ve std. vybave i policku pod strop do predu (jakoby na palubovku), kterou jsem si musel dodelavat :) podle fotek na strankach s tim dokonce delaji i nejaky crash testy :) ty zadni sedacky by mi ale chybely hodne...

podle rizeni na pravo ale ani tenhle model nevypada, ze by byl urcenej pro evropu.
http://www.batfa.com/newcar-subarusambardiaswagon.htm
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 549
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Vypadá to moc pěkně . Ale jestli japončíci postupovali stejným způsobem , jako od starého libera k novému , kdy spoustu dobrých věcí odstranili a další přetechnizovali , tak potěš pámbů . Když už tam nedali ani tu třetí řadu sedaček , tak ať si to tam klidně nechají .
P+B
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Tak, jestli dobře chápu,Sambar se stal 660 kubíkovou "fiatkou",ale jestli zústal tříválcem s "dlouhými" ojnice,které motoru dávají sílu i v nízkých otáčkách nebo "podčtvercovým" rychlotočákem s max.N až u "8tis.ot.",to jsem se nedozvěděl.Zato mají možnost si vybrat Sambara na sraz, na nákup, odvoz rákosového nábytku, odvést se do špitálu a věřím, že dělají i "tajné" verze pro policii a pohřební službu. I "color" nabídka bude pestřejší, než ZELENÁ, červená a do sněhu. Dědek
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Někde sem zaslechl že v japonsku se platí povinné ručení přesně z osahu motoru a né jako u nás nelogicky od - do. Proto tam je hromada maloobsahovejch prdítek a na ježdění po městě, k čemu je převážně určeno to stačí. Ten obsah 660 dělaj už dlouho.

Pro tamní trh 660(i 1200)
Obrázek

Pro evropu jen 1200
Obrázek
Naposledy upravil(a) peple dne stř led 31, 2007 11:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Důvod je mi taky znám. Sám kritizuji "nelogičnost"povin.ručení u nás.(Je mraky objektivnější: od hmotnosti vozidla přez výkon motoru po "ježdění bez nehod)A to,že malus či bonus je na auto a ne na řidiče je taky super pitomost! Znamená to: ani náhodou někomu půjčit auto, protože sebemenší
škrábanec na autě, který dotyčný (dotyčná)tvým autem způsobí na parkovišti před obchoďákem a "škodu nezamázne" dvoutisícivkou, je potrestáno od příštího placení dost krutě.U Sambaru jsem hledal jiné "zlepšení".Neumím si z japonského písma vyčíst výkon,kroutˇák, spotřebu, dojezd(nádrž),uložení motoru, dále takové "samozřejmosti" jako eirbag,klimatizaci,ABS,protiprokluz (ASR,ESP atd),užit.zatížení,použití pozinku na plech a další (v Evropě běžně udávanžch parametrů).Jestlí o tom něco víš, díky za "zdejší" uveřejnění. Dědek
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

sedas píše:...podle rizeni na pravo ale ani tenhle model nevypada, ze by byl urcenej pro evropu...
Přesně tak, ale rozhodně v tom má prsty Euro NCAP a vůbec automobilová lobi... :?
Nepustěj do evropy spoustu aut
dědek píše:...Jestlí o tom něco víš, díky za "zdejší" uveřejnění...Dědek
Mrknu se na to
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Před časem jsem propátrával weby všech možných zastoupení SUBARU po světě, jestli se Sambar někde neprodává s řízením nalevo ... říkal jsem si, jestli by ho nešlo přivézt třeba z USA nebo z Kanady. Jsou firmy co to dělají, doprava je sice drahá, ale pořizovací ceny o hodně menší než v Evropě. Ovšem neřešil jsem homologaci a shánění dílů. Každopádně jsem nikde kromě Japonska Sambara (ani dalšího prcka Vivio) v nabídce Subaru nenašel.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Mira
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte pro 05, 2006 11:37 am
Bydliště: Kostelany

Příspěvek od Mira »

Tak jsem si z dlouhé chvíle klikal v japonštině a našel nějaké údaje i o motoru.
http://www.subaru.co.jp/sambar/diaswago ... index.html
Zajímavá je ta 3-stupňová automatická převodovka :shock: .
tak už bez
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Do terénu a do sněhu preferuji manuální. Automat tak po městě a pro ženský.Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

A tohle bych teď preferoval já. Dalo by se všude dobře dostat.. :)

Obrázek
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polevoj »

Mira píše:Tak jsem si z dlouhé chvíle klikal v japonštině a našel nějaké údaje i o motoru.
http://www.subaru.co.jp/sambar/diaswago ... index.html
Zajímavá je ta 3-stupňová automatická převodovka :shock: .
Tu jsem tedy nenasel :oops: , ale zajimava je cena. Nejluxusnejsi novy Sambar za cca 200 000 Kc :!: Pokud jsem to tedy dobre pochopil. Japonstina neni zrovna moje silna stranka :?
Kolik Sambaru se asi vejde do lodniho kontejneru? 8)
Odpovědět