Co v inzerátu zaujme nebo odradí ?!?

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Návštěvník

Co v inzerátu zaujme nebo odradí ?!?

Příspěvek od Návštěvník »

hat40.gif má přezdívka je poldík pátrač a pracuji pro konkurenci. Ale to není podstatné.
Stále více je dováženo vraků, které se levně nakoupí a draze prodají. A co chudák nový majitel vytouženého autíčka. Může dle zákonů poukázat na skrytou vadu a odstoupit od smlouvy. Skutečnost je trošku jiná, zákon se hrbí někde v koutku a tak nový majitel chvilku opravuje, opravuje a opravuje. Pak dojdou finance i trpělivost nad nikdy nekončící opravou a auto je rázem na prodej. Jde li o poctivku je na náhradní díly; v opačném případě se kolotoč opakuje.
Pozornému čtenáři neujde, že některým prodejcum toto fórum již docela vadí.Možná je přimělo jít s cenou dolu. Nestálo by za to některé nalezené inzeráty pěkně rozpitvat?
Možná by to bylo oběma stranám ku prospěchu.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Ano,ano, přesně jsi popsal život čerstvého majitele takto koupeného auta.
K.
hello2.gif
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Jestliže chce zůstat někdo v anonymitě, tak spravidla něco skrývá,a o prodejcích to platí dvojnásob.Možná by ty prodavače tady někdo z nás mohl poznat a ostatní tak mohl varovat,proto se ani neregistrují.To není osobně na tebe, výše uvedený,ale převážně na prodejce z Fóra,ikdyž by ses mohl taky zaregistrovat.Vítej mezi námi. qcheerleader.gif
Dandy
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Ať se přihlásí ten kdo chce. Kdo nechce ať si je anonymní.
Mám možnost číct IP adresy uživatelů a proto informace pro všechny poctivě přihlášené:

IP adresa příspěvku nahoře "poldíka pátrače" je 85.70.140.152

Uživatelé zasílající příspěvek z této IP adresy jsou:

Anonymní [ 26 Příspěvky ]

Baluu [ 8 Příspěvky ]

®raf [ 4 Příspěvky ]

To ale samozřejmě nic nevysvětluje laughing7.gif
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

hat40.gif
Nejsem majitelem japonského BIG WHEEL OFFroad-busu, ale často si ho půjčuji. Ti šílenci jich mají několik. Já si půjčuji jejich ROSNIČKU. A protože mám dosti volna, tak lovím v inzerátech u nás i za hranicemi. Jde o sbírku nikoli prodej. Ze všech u nás mnou nalezených (do r. 93) se mi prý nepodařilo najít originál. Není to zvláštní? Jak může například projít STK papíry E10 x auto E12?
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

papíry E10xauto E12

Příspěvek od Lubomír »

Vysvetlenie je jednoduché:
-Všetky E10 už dávno zhnili - E10 má karosériu uplne bez nejakého zinkovania a podobných zpracovaní karosérie pred náterom, ako je dnes dobrým zvykom. Na zraze bolo možné vidieť karosérie v rôznom štádiu rozkladu...aj E12-tkové sú také, len mladšie...
-Karosérie majú iba prinitované čísla, E12-tkové sedia na ráme E10 bezproblémovo, stačí vymeniť.
-Agregáty E10 a E12 medzi sebou rozozná iba Liberátor s praxou, nie technik STK, a ani nemá veľký dôvod merať zdvihový objem motora, dôležité je, že to nedymí, brzdí, svieti a je zaplatený poplatok za STK - nie? A sem tam prerazené číslo sa síce dá rozoznať, ale má to zmysel pri auťáku za nejakých 20 000.- , čo už asi aj tak nabudúce nepríde na STK, lebo určite odhrdzavie až po čiaru ponoru...
Tak ja myslím, že pre toto všetko. A mám určite originálny motor. 100%.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Vždyť tento týden jsme na jiném místě pitvali inzerát na Libero dvacet let staré, které "jezdí" na naftu a země původu to má znamenat -smontované a odeslané- ČR. Ne, že by to od počátku vozítko "podezřelé a rychle pryč od něj", ale o něčem vypovídá. Je-li majitelkou žena, zpravidla bude i trochu "ošizená "údržba, ale i opak může být pravdou. "Majitelka" je také spíš tlumočnicí nějakého nakukaného názoru, než pravdivého stavu o vozidle. Ale sáhněme si všichni do svědomí. Jak se starý auto prodává? Nejprve ohlásím v práci, že je naprodej a když se neozve nikdo z rozšiřujícího se počtu oslovených, následuje inzerát a v posledním řadě, šup s ním do bazaru. Baztarista, který má pod palcem nějakého zájemce o právě nabízené auto dělá trochu drahoty, ale auto nakonec za cenu výhodnou pro něj vezme. Není-li nikdo v dohledu, kdo by právě vaše auto chtěl, bude děsně brečet, že to za vaši cenu nikdo nekoupí a bude tu rok stát a ať to odvezete jinam nebo cenu hodně dolů.
Mě se tento způsob prodeje krajně příčí a tak auta v bazaru kupuju jen velmi velmi zřídka a to ještě na doporučení někoho, kdo ho tam dal. Poznat, jak je to s "pravdivostí" předkládaných údajů je taky velmi složité. Ten, kdo to udělal, čekal, že se v tom bude někdo hrabat a udělal to šikovně, aby se to moc nepoznalo. A poznáte-li na první pohled , že nebouraný auto má znatelně jiný odstín barvy na polovině auta a ihned poznatelný jiný přední podběh než ten druhý, už nemusím ani koukat na nic jiného, protože, bylo-li tohle zatajeno, nelze věřit ničemu dalšímu, i kdyby to byla stokrát pravda. Na druhou stranu se mi však stalo, že když jsem poptával auto, řekl mi jeden známej, vidíš, že jsi to neřekl dřív . Včera večer přišla do hospody jedna "pražačka", ať hostinský vyhlásí jestli někdo nekoupí škodovku za dvacet tisíc. Hostinský takto "uveřejnil" inzerát staré paní a chlapy se od píva jen řechtali. Jen jeden co si tam byl se džbánkem přez ulici s tou paní šel a nakonec koupil kupátko s dvaceti tisíci na tachometru opravdu za dvacet , ačkoliv se v té dově tyhle auta prodávala za čtyřicet i víc. Paní byla z Prahy, kde si podala inzerát ve znění "prodám ojetou škodovku za dvacet tisíc" a nikdo se neozval. Auto stálo dva roky od smrti majitele u chalupy pod Černou Studnicí, paní o tom nic nevěděla, jak to s auty chodí a byla spokojená, že ji nový majitel napsal potvrzení, že ji dal zmíněné peníze a s tímto dokladem šla k notáři zaplatit poplatek za "dědictví". Takže není inzerát jako inzerát a často neuškodí se i na prvý pohled "zatratitelný" inzerát podívat.Dědek
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Jak může například projít STK papíry E10 x auto E12?
Všichni víme, že Libero se neprodávalo na našem trhu a není to auto úplně běžné. z toho asi pramení zmatek v papírech. Abych se přiznal - já mám v techničáku E10, rok 1992, obsah 1200, řízený katalyzátor. Na tyhle údaje auto někdo přihlásil - představuju si to tak, že jakýsi technik řekl jo, tohle znám, to je to SUBARU E10" - a už to tam ťukal. Před lety jsem měl FIATa 127, techničák k němu byl duplikát (asi se předchozí majitelé už do toho prvního nevešli) - a v tom TP bylo napsáno pět dveří, i když se tohle auto nikdy jako pětidveřové nevyrábělo. Taky to nikomu nevadilo. Prostě papír snese všechno - i s razítkem.
8) A sme ludé, nejsme stroje!
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Ale přijeď si na STK s autem, který má zapsaný tažný zařízení bez něj. To je "závada" na odstavení a pošlou tě domů. A před časem jsem na jiném místě zmiňoval, jak při přihlašování jsem byl poučován, že Libero jezdí s automatickopu převodovkou( Tuším, že Karel se tehdy zmiňoval, že snad někde v Japonsku,ale tady?) Dědek
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

To bude něco takovýho :?: nebo nějak tak
Obrázek
K.
:o
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Jo Karle, takovýto "kvedlík" jak na klapky v letadle.Na tomhle obrázku to bohužel SUBARU nebude. Dědek
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Tady ho máte
Obrázek
I okna v elektrice :oops:
pb
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: čtv lis 17, 2005 3:16 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od pb »

peple píše:Ať se přihlásí ten kdo chce. Kdo nechce ať si je anonymní.
Mám možnost číct IP adresy uživatelů a proto informace pro všechny poctivě přihlášené:

IP adresa příspěvku nahoře "poldíka pátrače" je 85.70.140.152
To je IP adresa přidělená ADSL, tj. do této oblasti se mapují všichni uživatelé ADSL bez pevné IP adresy. Desetitisíce lidí.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

pb píše:To je IP adresa přidělená ADSL, tj. do této oblasti se mapují všichni uživatelé ADSL bez pevné IP adresy. Desetitisíce lidí.
peple píše:To ale samozřejmě nic nevysvětluje
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Ještrě k tomu obrázku. Je to blbě vidět, ale "tuším" tam tři pedály a tak to asi čistokrevný automat nebude. U je-li to čtyřkolka, někde musí být i spínač. Dědek
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

dědek píše:Ještrě k tomu obrázku. Je to blbě vidět, ale "tuším" tam tři pedály a tak to asi čistokrevný automat nebude. U je-li to čtyřkolka, někde musí být i spínač. Dědek
Zvětšíš -li si ten obrázek, tak pravý pedál má podélné drážkování :shock: já ho viděl, no nekecám...
a na té řadící páce je na spínač dost místa, nebo může být i na krytu řadící páky :?:
K.
:roll:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Tam vůbec žádny spínač 4x4 být nemusí.Nové auta bývají i automaty:při rozdílu předních a zadních kol 40% se samo sepne. Mám to u osobáku a spínač mám jen na uzávěrku(u osobáku).Ta fotka Karla by měla být Honda,pokud tam někdo nezměnil volant.qcheerleader.gif
Dandy
Odpovědět