Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1939
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od Mis.us »

s tou kolejničkou je to špatný,hnije ale jenom levá strana,provou jsem shnilou ještě neviděl,každopádně hnije to vnějškem,zpod kolejnice hned vedle nádrže je uchycení kastle k rámu,tam se zadržuje sajrajt v zimě to a vlétě zase ono,každopádně tyhle místa se dají ošetřit,tak aby se to už nestalo,třebaže to zakryješ gumou,aby tam ten sajrajt nelítal,rozhodně libero musí mít velice pečlivou údržbu vlétě i zimě,pokud na to člověk dlabe,tim nemířim na nikoho odtud,tak je to pak znát no...
Naposledy upravil(a) Mis.us dne úte lis 30, 2010 11:45 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od dědek »

Tak prvé zkušenosti s Haldexem na Octavii. Kdo to nevyzkoušel na sněhu a ledu, kterého dnes u nás bylo požehnaně ( tak 15cm nového sněhu a zmrzlý podklad), ten neuvěří. Opravdu má asi ten můj kluk pravdu. "Kouzelné" tlačítko na které jsem nedal dopustit od doby, kdy jsem přivezl první Libero nahradí plně fungující haldex. Až mne to samotného překvapilo. Zastavil jsem v nejprudším kopci, zařadil jedna a čekal, že začnu "hrabat" a budu muset couvat. Ale ono to vyjelo!!. Samozřejmě, že proti Liberu, Suzuki a Frontéře má Octávka obrovský handicap v podobě podstatně nižší výšky.Tak hluboký sníh asi ani náhodou, ale já potřebuji vyjet na kluzkém kopci. Tak zatím spokojenost. Další zkušenosti přidám později. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
artvandal
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 345
Registrován: stř zář 23, 2009 12:53 pm
Bydliště: Zámrsk

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od artvandal »

ze to funguje me neprekvapuje, horsi je kdyz to prestane fungovat (pac kdyz sem si chtel kdysi koupit golfa 4motion tak me kazdej zrazoval, ze haldex se dost opotrebovava a novej stoji peknou palku)
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 zelene --- RIP :(
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv95 zelene --- sold 8)
+ Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 bile --- stale zije! :twisted:
Aja+Dandy+2
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 186
Registrován: čtv kvě 10, 2007 9:24 pm
Bydliště: Unhošť

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od Aja+Dandy+2 »

Ahoj,tak to tady tiše sleduju a dost mě překvapuje, že by u subárek obecně tak málo vydrželo 4*4 když už to dělaj xxxlet, jsem si vždycky myslel i slyšel i četl ,že ba naopak velká spolehlivost a spokojenost i z tabulek poruchovosti to jsou jedny z nejspolehlivějších aut vůbec. Tím absolutně nechci hanit škodovku, nejlepší jsou vždycky vlastní zkušenosti.I když je spousty značek,které se 4kolkami zabývají podstatně déle než škodovka teda ww. Ted jsem koukal na you tube na suzuki sx4 4*4 a dost jsem zíral co to dokáže a co třeba Renault kangoo,nebo scenic 4*4 atd. Myslím ,že na naší malou zemičku je docela z čeho vybírat. Bohužel je to většinou všechno víc či míň prošpikovaný elektronikou,ale to je prostě takovej trend blbej. Takže u mě je to celkem jasný,dokud se bude dát rozumně opravovat liberko tak já zůstávam věrnej. Málo elektroniky,téměř vše si na tom udělám sám a i když díly něco stojí stále je to za pakatel co bych dal za haldex a všechny jiný vychytávky,navíc je to většinou už tak složitý,že si na tom člověk neudělá vůbec nic. Aleš :P
http://www.youtube.com/watch?v=gzA1uSZ5 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=uFUkBVkf ... re=related
Aleš
Uživatelský avatar
ulus
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 208
Registrován: úte úno 12, 2008 7:53 am
Bydliště: Bedřichov u Lysic

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od ulus »

Za mně poslední příspěvěk :)
Aleši díky za připomenutí toho Kangoo. I když to není moc luxusní auto, tak jsem byl příjemně překvapenej jak takový nenápadný auto jede po lesní cestě a hrne se sněhem (byla to cca 4 roky stará verze). Jen by mohlo být větší, nezdá se to, ale člověk do toho moc nedá.
Překvapuje mě, že tu ještě nikdo nezmínil Audi, které dělá čtyřkolky od 80-tých let. A to hodně dobrý čtyřkolky, i když jen na silnici.
A k liberu, přímá náhrada liber v evropě není a už nebude. Všeobená poptávka je jiná a to, že my jsme si ty auta zamilovali, rozhodně nepřiměje nějakého výrobce, aby vyrobil 10ks pro ty, co by se náhodou rozhodli, že si podobné auto koupí. Ano, podobné auta se vyrábějí, ale většinou pro asijský trh, který je více benevolentní k emisím a bezpečnosti. A já osobně, i kdybych měl peníze na nové auto, tak bych nešel do nějakého noname číňana bez možnosti sehnat náhradní díly, to radši jen dvojkolku (ale teda škodovka mi domů nesmí :D )
howgh.
Pojedeme zkratkou, je to sice delší, ale zato horší cesta.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od dědek »

Audi je jiná kategorie. Starý AUDI 4x4 byl stálý převod s mezinápravovým difem. Haldex je o něčem jiným. To je viskózní spojovací uzel, který připojuje druhou nápravu až v okamžiku, že ta první hrabe.On to taky VW, ale i další, kteří haldex používají, na rozdíl oproti Francouzům,nevyvíjeli a koupili to rovnou ze Švédska. Na ty statisíce najetých km patři tohle řešení k nejspolehlivějším a závady se vyskytnou zanedbanou údržbou(holt chce to občas vyměnit či překontrolovat olej a funkčnost ABS.Dneska už se po vrakáčích povaluje taková spousta čtyřkolek z produkce VW, že sehnat haldex je hračka. A ty francouze? Mě se osobně Scenic 4x4 moc zamlouval. Ale zadek funguje max do 80tisíc najetých a pak buď totál GO nebo hajdy do světa. V Liberci stojí jedna taková čtyřkolka už skoro dva roky , teď byla už někde za šedesát a konečně je u ní cedulka 4x4nefunguje. Systém pro scenica i kangoo je stejný a dělala to jedna firma někde v Belgii bez jakýchkoli zkušeností. Kdyby to vydrželo, byla by to bomba, ale to, že se tyhle čtyřkolky nedělaly ani tři roky a pak to zhaslo, o něčem svědčí.Já byl zamilovaný do Dustra a už jsem měl naplánovaný, jak prodám Jazze, Frontéru, něco přidám a budu mít do důchodu čtyřkolku nadosmrti.Když jsem to ale viděl na vlastní oči ? Zlaté Libero. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od covex »

Jo to je problem Kangoo a Scenica - uz se nedelaji a delat nebudou. Oficialni duvod je, ze v koncernu Renault je Nissan, ktery se na 4x4 specializuje. Jenze faktem je, ze to zrejme nebylo prilis uspesne reseni.

Jinak ted zacal ve vsech radach uzitkovych vozu nabizet 4x4 Peugeot a to od Partnera az po Boxer. Ve skutecnosti to pro ne ale dela http://dangel.com/index.html?newlg=E a samozrejme je to jen uzitkova verze. 4x4 je za priplatek az 7000 EUR.

Ja bych toho cinana tak nezatracoval. MM uvadi, ze maji v Evrope nekolik skladu nahradnich dilu a jejich dostupnost je tedy dobra. Krom toho me chodi zbozi objednane z ciny casto spolehliveji (a levneji) nez to z ceskych eshopu.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od peple »

dědek píše:...Haldex je o něčem jiným...
Dědku, tak jak sis zajezdil? Teď máš určitě dost možností na vyzkoušení...
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od dědek »

Ano, ano. Děnně Octávka v provozu a to musím podotknout, že ty zimáky co na Octávce mám, už nezáří novotou a přesto jsem nanejvýš spokojený. Zrovna včera, když jsem se vracel domů na kopec, zaregistroval jsem v nejprudčím stoupání v pangejtu Felicii a nad ní další auto. Na ty Feldě měl určitě letní gumy a nebyl schopen se pohnout z místa . Nakonec ho ti z druhého auta vyprostili, ale řidič Felicie byl z toho tak škokovaný, že zústal stát v polovině křižovatky a dával mi přednost. Tak jsem zařadit za jedna a ukázál, co umí čtyřkolová Octávka. Do rána napadlo snad 60cm sněhu a tak jsem celou cestu (z kopce) předním nárazníkem pluhoval. Je to ale peří, tak žádný problém. Zatím spokojenost. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Aja+Dandy+2
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 186
Registrován: čtv kvě 10, 2007 9:24 pm
Bydliště: Unhošť

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od Aja+Dandy+2 »

Aleš
Aja+Dandy+2
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 186
Registrován: čtv kvě 10, 2007 9:24 pm
Bydliště: Unhošť

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od Aja+Dandy+2 »

Aleš
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od Karel »

Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1939
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od Mis.us »

1993-velice pěkné i za přijatelnou cenu:

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=vih1kkxx2y2x

1995 bourané u řidičovy strany,jinak slušný stav,ale má to háček-porucha motoru

http://www.autoscout24.cz/Details.aspx?id=ls2ihktx1zgw
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od dědek »

To první ((nějakých 58tis.Kč na ruku a náklady na dopravu do ČR, legalizaci u nás, STK atd tak + 13-15tis. už za 17 let starý auto nevidím tak růžově. To druhé ? Čert ví o co v tom motoru jde. Může to být prkotina , ale taky GO za "majlant" . A praštěný je to zrovna do pěkně blbého místa. Ty šoupoačky už nikdo nikdy nezprovozní tak, aby pořádně zavíraly.Vypadá to i na sloupek dole a to je vždycky malér. Cena sice dejme tomu 13 na ruku tam , odvoz na podvalníku bude taky pěkná pálka + náklady na opravu a pak legalizace jak u toho prvního. Takže, já říkám nebrat. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1939
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od Mis.us »

dědek píše:To první ((nějakých 58tis.Kč na ruku a náklady na dopravu do ČR, legalizaci u nás, STK atd tak + 13-15tis. už za 17 let starý auto nevidím tak růžově. To druhé ? Čert ví o co v tom motoru jde. Může to být prkotina , ale taky GO za "majlant" . A praštěný je to zrovna do pěkně blbého místa. Ty šoupoačky už nikdo nikdy nezprovozní tak, aby pořádně zavíraly.Vypadá to i na sloupek dole a to je vždycky malér. Cena sice dejme tomu 13 na ruku tam , odvoz na podvalníku bude taky pěkná pálka + náklady na opravu a pak legalizace jak u toho prvního. Takže, já říkám nebrat. Dědek
jinak za to první,je to sice dost peněz,ale soudim z fotek,dobrej stav,k autu jsou originál elektrony od subaru,má nosič na kola na pátejch dveřích a spousta doplňků

u druhýho
majitel u inzerátu píše,že tam zapoměl lejt olej,takže bude motor trochu připečenej,go by ho neminula,dobrej klempíř auto dá do původní stavu jako když vyjelo z továrny,co se týká těch šoupaček,ted nevim jestli soudíš ze svého bejvalého novějšího libera,ale měl si obráceně "očko"od zámku(servis kterej auto opravoval,to dal špatně),po obrácení do správné polohy a doštelování je to téměr stejný jako na druhý straně,kde jezděj "samy":-)
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od dědek »

Jó, každý se na to koukáme trochu jinak. Já za to své červené dal 55 tis. a vypadalo pěkně. Žádný známky koroze a ujištění, že vše je opraveno po maličké kolizi Libera ve městě s jiným autem. To, že ty levý šoupačky šly od začátku špatně zavírat jsem věděl , ale že už bude kolejnička po dvou letech skrz a nakonec , že "chybí" pod "B" sloupkem kus vnitřního prahu, to svědčilo právě o tom, že ta "maličká kolize" asi tak maličká nebyla. A potom stejnou zkušenost jsem měl s první Octávií , když se do ni z boku zabořila Lada-Niva. Oprava stála přez sto tisíc a celá levá strana už je napadena korozí, i když se v servisu dušovali, že je to perfektně ošetřeno.Jak se jednou na autě sáhne svářečkou, už je to jako magnet na rez. (I když plech, ze kterého se dělaly Libera, ji obzvlášť chutná).Celý život jsem "lepil" plechama svoje auta od Š-1000MB po Zástavu a Vaz 1600. Všechny hnily a některým jsem měnil prahy i dvakrát. Na starý kolena už na to nemám nervy, záda, kolena a náladu. Tak už kupuji jen auta, kde tyhle radovánky nemusím. "Lepení" bejvalého červeného (nedokončené) bylo posledním, do kterého jsem se dal, protože jsem se s ním nemohl rozloučit. Když však to nemělo už konce , řekl jsem si dost.Oprava tohoto typu je tak na dva roky a co dál? Libero do šrotu ? Nebo ke klempíři, který to stejně nevyvaří podle mých představ ? Už ne. Mnohokrát jsem od té doby přemýšlel o koupi jiného "zdravého" Libera ale je vůbec někde ještě nějaké takové. Zápas s korozí je předem prohraný. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 942
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od Martinekk »

Nieje prehraný, len to treba vedieť. Moje je po opravách rok a pol a tam kde som to poopravoval nič nevylieza a ani snáď nebude. Nity a nerezový plech s poctivou prácou a kvalitnou farbou treba používať.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od Lubomír »

jo, jo, zatial jedine metoda "Nautilus" slávi úspechy - to moje staršie Liberko ešte stále behá! - ale vo svojom živote (od 84) plech nevidel zváračku, iba nity a farbu, a hele - korózia zastavená. Technológia vyvarovania sa podobá liečeniu lekára - výnosné je stále liečiť, vyvarovač vie, že za dva-tri roky ste tam znovu, kšeft istý, a nikdo nemôže povedať, že on si neurobil svoju prácu dobre, to tá prokletá korózia... a vyliečenie = odstránit napadnutý plech až po zdravý, a nanitovat nový, nity namáčať do farby, spoje ukladať na farbu, rekonvalescencia prebrúsením a pretmelením. Jo, nerezové nity sú lepšie - hliníkové už nedoporučujem. HOWGH.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od Martin H. »

Chlapi, sakra neštvěte mě. Když něco dobře svařím, svár vybrousím, natřu dobrou základní barvou atd. atd., tak to nemůže za dva, nebo tři roky zhnít znovu. Já jsem poléval živou vodou ten svůj pekáč v roce 2006. Tam kde jsem dělal sváry se rez ještě neobjevila. Pravda je, že už zase hnije dál, ale na jiných místech. Doufám, že mě ještě chvilku povozí než se začne rozpadat. Snad se do té doby na trhu objeví něco, co jej nahradí.

Martin.
Uživatelský avatar
wlčák
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 45
Registrován: čtv črc 08, 2010 7:10 pm
Bydliště: teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzerce obecně (co kde kdo najde)

Příspěvek od wlčák »

:lol: zrovna jsem se na toto chtěl Martina zeptat ve vedlejším tématu (celková rekonstr.)...takže 4 zimy v poho-to je slušný! :wink:
Odpovědět