2 měsíce s Liberkem

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2 měsíce s Liberkem

Příspěvek od Iva »

Ahoj pánové (a dámy samozřejmě taky, jestli tu čtou), tak zítra to bude 2 měsíce, co mám Kocoura doma! occasion16.gif
Až na drobné mouchy a překvápka jsem z něj nadšená, sice jsem pořád ještě neseštelovala otáčky aby motor po zahřátí nechcípal, a taky už vím, že prudký déšť co cáká pod motor mu nesvědčí - to jsem zjistila při jízdě ze Silvestra:
Cestou do Novohradek bylo autíčko vzorné a na konci cesty jsem poprvé využila 4x4 - zařazaní i vyřazení absolutně hladké, no on teda povrch (posněžená blátivě travnatá cesta) žádné pnutí mezi osami nemohl zapříčinit. Jezdím na letních gumách, tak jsem to náležitě ocenila. Zato cesta zpět na Nový rok byla docela dramatická: vezli jsme jedny nastávající mladé rodiče, kteří se potřebovali dostat do Prahy nějak rozumně na vlak dál na Moravu, ale kousek za Budějicemi se obloha zatáhla, bočňák v nárazech se snažil mě vyhodit ze silnice do příkopu a začalo lít jak z konve. No ale statečně se probojovávám tím nečasem, jenže najednou autíčko začalo škubat a vynechávat, a víc a víc, až jsem radši zastavila na krajnici a co teď? Ještě jak na potvoru všechny mobily vybité! Tak tam dumáme a nemůžem nic vydumat, a tak co kdybych zkusila zase popojet? A hele - ono to jede docela dobře! Ovšem za chvíli zase, škub, škub, ouvej, naštěstí pumpa na obzoru. Tam jsme doskákali, píchli mobil do elektriky, Petr kterému vždycky volám o pomoc to nebere - dvojička už radši stopuje, ale nikdo je nechce vzít, pumpař má chytré rady nahouby, no domluvila jsem si nouzový nocleh u známých v Písku, ale mezitím déšť slábl, narozdíl od větru, a autíčko zase jelo... a jelo... až do Prahy. Hurá! Druhý den mi Petr (ten od Barči) řekl, že jemu to dělá taky, když voda cáká na rozdělovač, prý pomůže to nastříkat něčím proti vodě. No kdyby nic horšího, tak mi to zas až tak moc neva. happy7.gif
Už jsem Kocoura párkrát naložila až po střechu, třeba na vánoční trhy jsem v něm vezla přes 3 metry dlouhou, 60 cm širokou modřínovou fošnu jako pult, křeslo a hromadu keramiky a dalších věcí, všechno se tam vlezlo, i když dveře vzadu zůstaly pootevřené. Jakž takž už i umím manipulovat se sedačkama, akorát model "kavárna" jsem ještě nevyužila - no všecko má svůj čas.
Tak ještě jednou děkuju tvůrcům tohoto fóra a vám všem, bez toho bych si tohle autíčko asi nelajsla koupit a když, tak by to znamenalo značné problémy, a nejvíc dík Petrovi, který mi trpělivě radí když přijde nějaký zádrhel, a těším se s vámi doufám naviděnou na zimní Vysočině!
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: 2 měsíce s Liberkem

Příspěvek od Karel »

Iva píše:Druhý den mi Petr (ten od Barči) řekl, že jemu to dělá taky, když voda cáká na rozdělovač, prý pomůže to nastříkat něčím proti vodě.
Ahoj, skus se inspirovat" libero starší z 14.1"
K.
:lol:
Nikdo není dokonalej.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Nech Kocoura vycukat a pak si ho hezky užívej :wink:
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 měsíce s Liberkem

Příspěvek od Iva »

Karel píše:[Ahoj, skus se inspirovat" libero starší z 14.1"
K.
:lol:
No pochopila jsem, že je potřeba víko od rozdělovače udržovat suché a čisté (jestli ho poznám bduh.gif - no snad jo), ale většina debaty o napětí v kabelech je pro mě trochu moc odborná. Ale dík! Co se startování týče, musím důkladně zaklepat notworthy.gif zatím v pohodě studené i zahřáté.
Odpovědět