ahoj ze Svycar

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

ahoj ze Svycar

Příspěvek od Iva »

Nazdarek, zdravim ze Svycarska, potrebovala jsem sem dovezt trosku keramiky znamym, tak jsem riskla jet Liberkem. Cestou sem se chovalo na dalnicich uplne vzorne a to i v desti, cestovni rychlost 100 - 110, obcas 120, spotreba pod 8, jste spocitam, ale hlavne mi drzte palce at dojedem i zpatky v pohode! Do kopcu ho moc nehonim, jsme v udoli Rhony ve Valais, vysape se z tech 500 n.m. do 1000 serpentinkama, ale radsi to neprehanim a vyletuju pesky, oni tu maj ty horske silnicky pekelne strme!
Vracim se nekdy po 22.6., tak pak dodam nejake foto, ovsem za predpokladu ze nezustanem nekde cestou! :shock: walk.gif
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Tak tě zdravíme do Švýcar a štastný návrat domů bez poruch a za 6l/100km( je to přeci "z kopce". Dědek
Naposledy upravil(a) dědek dne stř čer 13, 2007 5:51 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Taky zdravím do země Liberáčkům zaslíbené :P
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iva »

Díky za přání, pomohla! Jsme v pořádku zpátky, autíčko jelo skvěle, akorát noční cesta Německem byla trochu dobrodružná. Přítel se totiž musel vrátit dřív, tak mi neměl kdo navigovat, a já nějak pořád nemohla najít české hranice. Nakonec jsem místo přes Rozvadov přijela přes Aš.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Pane jo. Přes sto kiláků zajížďka. Ale hlavně že ste doma :)
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iva »

Tady je něco málo fotek z naší cesty, ale jsou dost mizerné (přítel zaplnil foťák různými nesmysly a pak ho odvezl, takže většinu z těchhle jsem fotila mobilem).

Obrázek
Cestou jsme se stavili v zahradnictví v Plzni, protože jsme chtěli našim známým přivézt nějaký typicky český dáreček. Bylo to docela příjemné řídit pod lípou, ale chudinka byla pak celá ohnutá. Jenže kdybychom jí nechali čouhat střechou, tak uragán až 120km/h by jí asi celou očesal...


Obrázek
Naši známí bydlí ve vesničce pod tímhle vodopádem, blízko města Sierre.

Obrázek
Pomáhali jsme se sběrem třešní, ale letos na ně byla špatná sezóna, hodně hnily a dalo se česat vždy jen den, dva před trhy. Tak jsme pořád chodili nebojezdili na výlety. Tady jsme kousek jinde ve Valais u Martigny, pořád nad údolím Rhony. (Na fotce si všiměte "hand made" CZ - zapomněli jsme ji doma koupit, tak jsem to vyráběla v noci na poslední benzínce v Německu ze samolepícího D pomocí nůžek a lihového fixu, půjčeného od užaslého prodavače)


Obrázek
Údolí Rhony je plné vinic a sadů, ale hodně se staví - naši domácí bědovali, že rodinné zahrady se rozprodávají jako stavební pozemky, protože jejich cena úžasně vzrostla. A ve vyšších polohách samozřejmě samé pastviny - už se nedivím, že Švýcarské sýry a další mléčné výrobky se s našimi nedají srovnávat. Rozdíl mezi mlékem krávy celoročně zavřené v kravíně a té, která se se stádem postupně stěhuje od nižších pastvin na jaře až na "alpáže" ve dvoutisících m.n.m. a spokojeně baští celé léto horské kytičky, to aby nebylo znát!


Obrázek
Přítel musel do Prahy dřív než já, ale stejně se mi nechtělo vracet se pořád po té nudné dálnici. Tak jsem u Aigle odbočila vpravo do hor a přejela kus parádního švýcarského vnitrozemí až do Thunu, no a z něj pak už spořádaně po dálnici na Luzern, Zurich a Schaffhausen. Měla jsem s sebou jen atlas Evropy 1:2.000.000, ale v pohodě se mi podařilo minout Stuttgart a u Heilbronnu jsem se radovala, že už zahnu na E50 kolem Norimberku, kterou jsem znala z cesty tam. Jenže jsem odbočila špatně, nevěda jsem se vrátila do stejného směru a vesele ujížděla na Wurzburg. Když jsem na to přišla, už jsem se nechtěla vracet a vymyslela jsem, že pojedu přes Bamberg na Cheb. Už byl večer, jenže jsem se těšila domů, řídilo se mi dobře, autíčko jelo krásně, tak jsem jela a jela - jenže jsem přece jen byla unavená a nepodařilo se mi dobře sjet z dálnice na Cheb, místo toho jsem se octla v Kronachu, a tak jsem nakonec s krátkým odpočinkem dorazila podle rady z noční benzinky přes Hof a Rehau do Aše, někdy před 4. hodinou ranní. Hurá!


Obrázek
Ještě jsem se nemohla vymotat v Chebu na Karlovy Vary, ale posléze se podařilo a cesta za ranního rozbřesku do Prahy byla nádherná. Až teprve 20 km před Prahou na mě padla krize, ale pámbu stál při mně a dojela jsem v pořádku, doma jsem byla v 6 ráno.
Myslím, že se autíčku delší výlety líbí. Taky bylo super, že jsem si před cestou mohla koupit nové gumy, Liberko sedělo na dálnici o moc líp než na těch sjetých.
Průměrná spotřeba za cestu zpátky mi vychází na 7,5 l/100km. Kdybych jela do 100km/h, bylo by to asi lepší, ale ty německé dálnice jsou hrozně nudné!
Naposledy upravil(a) Iva dne ned črc 01, 2007 12:51 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iva »

Jo a ještě jsem zapomněla! V sousední vísce, než jsme bydleli, jsem viděla na parkovišti u jednoho servisu úplného bratříčka mého Kocoura - včetně barvy a pruhů. Myslela jsem, že je třeba na prodej a chtěla jsem zjistit podrobnosti, ale příště už tam nebylo a asi spíš majitele mělo. Ale škoda že jsem mu nestihla dát kalendářík s kontaktem za stěrač!
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Hezkej vejlet a ta poslední fotka je paráda :)
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iva »

No jo, výlet to byl krásný. Já se hrozně bála, že když napíšu předem sem na fórum, kam se chystám, že mi všichni řeknete ať neblázním, že se mi to někde cestou rozbije a seberete mi odvahu, a tak jsem moc ráda že autíčko vydrželo. happy8.gif
A ten ranní návrat po karlovarské byl jako z pohádky, díky Peple za pochvalu fotky. Nabídla bych jí na kalendář (mám větší), má atmosféru, ale je focená mobilem, takže kvalita nic moc.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Iva píše:řeknete ať neblázním, že
Asi bych se připojil,cesta dlouhá auto staré...no povedlo se :arrow: gratuluji k pěknému výletu.
K.
5obsessed.gif
Nikdo není dokonalej.
Odpovědět