Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od Tuti »

dědek píše: Mám doma na jednu parabolu připojené dva přijimače a dělá si to co chce
Dědku. prosím tě - to je ten systém, že v parabole je dvojitý konvertor? Dopátral jsem se, že k mání jsou takové systémy i pro 3 a dokonce i pro 4 přijímače - kompletní sestava pro příjem ze dvou družic se třemi přijímači přijde asi na 14 tisíc a je v tom všechno kromě kabeláže. S tímhle řešením bychom se dostali na poloviční náklady - jen by na střeše byly dvě paraboly, ale to by zas tak nevadilo. Prodavač tvrdil, že to chodí stejně spolehlivě jako normální satelit a i montáž je amatérsky proveditelná, ale obchodníkům se nesmí všechno věřit. Můžeš mi trochu popsat, v čem jsou problémy?
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od dědek »

Ne,ne. Dva konvektory slouží k příjmu dvou družic na jednu parabolu ( na trhu je i monoblok bez štelování. Dají se tak přijímat i tři i čtyři družice. Já to mám tak, že do jednoho přijimače je přiveden koaxiál na vstup a pro další přijimač to má fungovat přez druhý konektor (out) . Jenže to má "automatický" přepinač a když na druhém přijimači přecvaknu na stanici vysílající z Astry 1 u druhého přijimače se signál z Astry 3 ztratí. Má to logiku. To jo. Ale nevím proč se signál neobjeví, když druhý přijimač vypnu. Musím na chvíli vypnout i první a po jeho znovu zapnutí už to zase funguje jak má. Já mám sice jen jednu TT kartu a tak druhý přijimač mám "jen" na Z1. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od Tuti »

Aha, tak to máš něco jinýho. A na tom funguje, že můžeš na každém přijímači koukat na jiný kanál současně? (Podle toho co mi říkal prodavač jsem myslel, že to s jedním kabelem od konvertoru nejde.)
Ale já jsem měl na mysli něco takového http://www.meveric-elektronic.cz/script ... php?KID=29 a tenhle je dokonce pro osm přijímačů http://www.meveric-elektronic.cz/script ... KID=112966. Prostě už od paraboly jde ke každému přijímači jeden drát, bez dalších zařízení, takže instalace zvládnutelná i amatérsky. Jen správně nastavit parabolu, a na to je k mání jednoduchý měřáček za dvě stovky. To by moji situaci asi v pohodě vyřešilo, jen bych rád nejdřív získal nějaké reference, jestli to v praxi funguje.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od dědek »

Tuti, dneska jsem našel na stránkách digiprijem.cz stejnou možnost . Konvertor pro osm účástníků . To by byla asi cesta pro tebe. Od každého musí být natažen koax ke konvertoru . Pro vás 16 by to bylo na dvě paraboly , ale podstatně levnější řešení. ( Konvertor cca 800,- ?) a metr koaxiálního kabelu asi 8-9,-Kč) Každý dva konektory (asi 10,-Kč ) dvě paraboly po 650,- a vyrobit pevný držák, který obstojí při větru do 100km/h. Tam jsem zjistil taky, že to "moje" řešení nemůže jinak fungovat protože signály z přijimačů na antenní přepinač se "perou". Jinak si myslím, že už třeba někde prodávají i "dvojčata" pro 8 TV . Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od dědek »

Zapoměl jsem něco důležitého dodat. To "moje řešení využívá výstup z přijimače pro ovládání motoru pro natáčení systémy. Normálně to funguje do doby než na jednom přijimači zvolím příjem z druhého satelitu. Jak jsem už psal. Mě stačí když maželka kouká v obýváku na Astru 3 (třeba Novu) pak v ložnici mi Z1 jde. Když však přepnu na něco co je na Astře1 , okamžitě ji Nova vypadne a přiběhně , že je "to rozbitý".( To víš, že toho občas zneužiju.abych ji pozlobil) Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od Tuti »

dědek píše: Pro vás 16 by to bylo na dvě paraboly
Není nás 16, ale jen 6, takže ještě zbyde :D . Ale když nebude k mání osmivývodový konvertor na dvě družice, tak možná nakonec přece jen namontuju dvě paraboly. To pak budu mít na výběr, jestli dát dvě jednodružicová "osmerčata" nebo dvě dvoudružicová čtyřčata. Ve druhém případě bych sice vystačil s polovinu kabelů, ale zase kdyby šly do každého bytu dva samostatné kabely, tak se dá koukat nezávisle na dvě televize nebo třeba jiný kanál nahrávat. A hlavně by dvoudružicové konvertory přicházely do úvahy jedině když by to fungovalo bez přetáčení .. jak vidíš, máte s tím problém doma na dvou televizích, natož pak kdyby se o parabolu tahaly 4 byty :mrgreen:
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od dědek »

No takhle. Pokud použiješ-li "dvojčata" , tak ta budou mít v sobě určitě anténní přepinač a tak stačí k jednomu přijimači jeden kabel. Dvojče je postaveno tak, že bez nutnosti natáčení paraboly lze přijímat družici cca na 19 a 23,5 st. (Astra 1 a Astra 3). Aby v bytech bylo možné sledovat dva různé kanály, jsou nutné dva přijimače. Ještě taky zvaž, zda-li satelit u vás nebude zbytečný a nestačil by stožár s pozemní anténou a z jednoho svodu do bytů použít rozlučovače k set-top-boxům . Z Ještědu zakrátko poběží celý balík (multiplex) programu v digitálu a v místě se slušným příjmem je to nejlacinější řešení. A to pomíjím ty u vás, kdo už má nový TV s DBV-T .Ono to se satelitem není tak jednoduchý. Blížící bouřka nebo velmi silný déšť a sníh způsobuje "kostičkování" až úplnou ztrátu signálu (DBV-T nevadí) a taky rozepiš k domovním povinnostem úklidu sněhu i vylést na střechu a omést parabolu. Hlavně když je kolem nuly, sníh mokrý a je to s větrem - to pěkně namrzá a nikdo nic nevidí. Já mám satelit už asi osmnáct let ( sedm digi) a když to začně kostičkovat , je dobrý signál pozemní ,sice ne tak dokonalý , ale je. A nakonec rada : přednost bych dal, pokud do digitálu půjdete kartě T-T oproti Gitalu . Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od Tuti »

dědek píše:..Ono to se satelitem není tak jednoduchý. Blížící bouřka nebo velmi silný déšť a sníh ... Dědek
No tak to je důležitá informace :!: Uvažoval jsem tak, že stávající anténní systémy na baráku jsou vesměs předpotopní, na digitál by to už asi nestačilo. A když se to musí řešit, tak už "zgruntu". Satelit jsem bral jako technicky vyspělé řešení a líbil se mi kvůli větší nabídce kanálů, ale v tom multiplexu nakonec asi bude všechno důležité taky a když někdo bude chtít něco navíc, no tak si zkrátka zaplatí UPC. Rozhodně je důležitější, aby příjem byl bez technických problémů. Začnu tedy sbírat ještě informace pro "variantu Ještěd" ... i když bude pořádná anténa, tak asi stejně bude potřeba signál zesilovat - ne?
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od dědek »

Tuti, to se dá teď špatně určit. Teď (do31.7.) pojede "sada ČT" na 43.kanále paralelně analogově(ČT 2) i digi. Je to už celkem dost vysoký kmitočet a teoreticky by se měl špatně "ohýbat" To znamená většinou přímou viditelnost. Na druhou stranu jsem se nikde nedočetl jaký zisk (dB) je potřeba , aby DBV-T spolehlivě šlapala. U analogu to je dost široký. Pro digitál je třeba vytvořit teoreticky určitou hladinku jinak začne TV ve zvuku "švrkat" a obraz kostičkuje. Píšeš, že antenní systém pamatuje dinosaury a tak možná trochu modernější a pásmová anténa by zesilovač nepotřebovala. Se zesilovačem jsou docela potíže . Pokud není kanálový, zesiluje všelijaké "průmyslové" rušení , přebuzuje se a vadí mu bouřka. Docela bych ti nepřál , mít tohle na starost a po každé blízské bouřce letovat nový hybryd koncového IO. Už teď lze ale spolehlivě zjistit jak na tom jste. Znáš-li někoho , kdo má do notebooku USB "štekr" TV ( už hodně dlouho jsou společné pro analog i DBV-T) a s tímhle si odzkoušet, jaká je kvalita digi signálu u vás na střeše. A když to bude fungovat na tu pidianténku dodávanou jako součást balení a v SW najdeš signál z Ještědu , máš vyhráno. Na "pořádnou" anténu a kvalitní koax všem půjde TV jak víno. Zkus taky třeba Vernera v Meveric Jablonec , zda-li by neudělal lepší cenu při odběru třeba 5-ti SET TOP BOXů a cca 50-60m koaxu. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od Tuti »

Digitální signál zatím z Ještědu nejde (aspoň teda pokud vím), takže pokus s piditunerem se zatím udělat nedá. Ale optickou viditelnost máme a vzdálenost je asi 5 km, takže lepší signál si těžko můžu přát. Pro jednu televizi zesilovač určitě potřeba není, ale když jich je víc - nerozumím tomu, představuju si to asi jako když bude šest psů žrát z jedné misky a podle toho se jim musí dost nasypat. Ale když si nepůjdu koupit anténu do Hypernovy ale někam k odborníkovi, tak mi určitě bude umět poradit.
....
Teď se v diskusi asi na pár dnů odmlčím, ale pak budu vyzvídat dál :D
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od dědek »

Tuti, už by měl. Od pátku příští týden na frekvenci současného 43. kanálu ČT 2) určitě. Zatím jede paralelně, ale na jaké frekvenci nevím. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od covex »

Dedku, po tom co si tady psal, ze jede paralelne sem to hledal, ale nic takoveho jsem nenasel. Podle me to technicky ani nejde. Pasmo 43 kanalu se nejdriv musi uvolnit, aby se v nem dal vysilat digitalni multiplex. Proto se taky analog vypina a ne, ze se vysila digital na jinych frekvencich - proste nejsou pasma, analog zabira velice siroke pasmo, do ktereho se digitalne da natlacit cely multiplex.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od dědek »

V Liberci a okolí lze chytit signál multiplex A, který by měl fungovat snad do října 09. Samozřejmě, že na stejném kmitočtu analog i digi vysíkání nejsou prakticky možné.
Čert ví co je to za digitální signál, který ted v Liberci jde. Z toho Ještědu jde pravděpodobně o zkušební , monitorovací signál, který ale není určen "normálním" koncesionářům. Jinak přímá viditelnost je obrovskou výhodou, to je samozřejmé. Na internetových stránkách jsou informace dost staré nebo značně omezené. Sdílnější jsou mechanici a tak lecos zachytím po radioamatérských vlnách.Jinak když jsme v" hospodě" neodpustím si poznámku na "kamaráda" Fischera. V pátek jsem byl s rodinkou taktéž "postižen" (měli jsme letět no Antálye a letěli jsme do ....... . Copak dospělí jsme to nějak překousli ale chudáci vnuci to obrečeli. Hlavně starší.Dva dny před odjezdem ještě dcerka volala do Liberce a byla ujištěna, že vše je v pohodě a popřáli v Tomi tours krásnou dovolenou. Dopadlo to trochu jinak. Ve čtvrtek máme druhý pokus na Rhodos s Blue Style . Doufám, že blesk nepraští dvakrát do stejného místa. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od covex »

Na nekterych mistech liberce se da chytit signal z vysilace Bukova hora http://digitalnitelevize.cz/obrazek/mul ... abem_b.gif
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
ulus
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 208
Registrován: úte úno 12, 2008 7:53 am
Bydliště: Bedřichov u Lysic

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od ulus »

Dneska jsem do novějšího očesaného o obě řady zadních sedaček naložil 2 kubíky polystyrenu (8 balíků z toho jsem 3 musel rozdělat). No prostě nekupte to auto! :P
Pojedeme zkratkou, je to sice delší, ale zato horší cesta.
Uživatelský avatar
ulus
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 208
Registrován: úte úno 12, 2008 7:53 am
Bydliště: Bedřichov u Lysic

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od ulus »

A ještě přidám, 600kg dlaždic a 75kg mojí váhy (ale bez obou řad sedaček). Na rovině dobrý, do kopce a na brzdách horší. Ale oproti jiným autům se jízdní vlastnosti zas tolik nezměnily.
Pojedeme zkratkou, je to sice delší, ale zato horší cesta.
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od kce »

ja nalozit 600 kg dlazdic tak to ani nepoznam :lol:

ale jinak nebojte, precijen uz liberko nevlastnim, takze to tu (na foru) dal nebudu plevelit, a kdyz uz prispeju, pokusim se radou :)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od covex »

To mas porad kategorii M1?:)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od kce »

momentalne je to jako N2 ;)
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od dědek »

Tak "liberáčtí soukmenovci" hlásím, že akce kulový blesk byla dokončena. Po smutném rozloučení s mým Liberem ,šla z baráku i ta bílá Vitara, co jsem s ní byl na jaře v MT , předtím čtyřkolka a nakonec velký nákladní přívěs s plachtou, se kterým jsem ji vozil. Za utržený peníz jsem koupil Opla Fronteru B 2.2i . (Doufám, že mne nesežere) . Nakonec po sečtení všech částek za povinné ručení ( asi jsem měl blbě vybráno) ,které jsem zrušil ,mi ta Frontéra u "Hasičské vzájemné" vyšla laciněji. To je snad vedle Libera jediné pro mne dostupné vozidlo, které má "kouzelné tlačítko" a kromě toho i redukční převodovku. V únoru s ní přijedu na zimní setkání . Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Odpovědět