Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od Tuti »

Myslím, že toto téma se může hodit na různé epizodní dotazy či poznámky, které si vlastní téma nezaslouží.
:!: A hned přicházím s prvním dotazem. Máte někdo zkušenosti s elektrickou stříkací pistolí hobby kategorie? (cenové rozpětí na trhu asi 500 - 2500 Kč) Má smysl při jejím nákupu uvažovat o možnosti oprav metalízy na autě, nebo je dobrá tak nanejvýš na plot :?:
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Ano Tuti mám. El. střík. pistoli v této cenové kategorii má cenu kupovat za dvou předpokladů. 1. Budeš-li ji používat k osvěžování květin ve skleníku ( případně nezbedných dětí při 35st. C ve stínu) a za 2.k stříkání
trámků na stavbu chaty , přístavby, kůlny atd. sajrajtem zvaným červostop .
Všechny ostatní pokusy na stříkání barvy ( trohu hustější) skončily nezdarem. Buďto barvu fluše ( kdysi tak zvaná kladívková barva děla tohle úmyslně) a na auto je to ošklivý, nebo moc tenký a nevhodný skoro k ničemu. Ani k nástřiku auta zespodu.
Ne nadarmo na různých "vetešnických" burzách vidíš tyhle pistole, které stály před časem 12-15 stovek za pajdu - max za stovku. To už je lepší snad řešení koupit z Plusu v akci prťavý kompresor za 1999,- Kč . (aspoň si nafoukneš kola , když se "nenaučíš" vzduchem stříkat. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Přesně jako Dědek.
Elektrickou střík. pistol sem ke stříkání barvy použil jen jednou a to na Trabanta. Výsledek byl snad horší než kdybych to natřel štětkou... Taky sme ji používali na stříkání oleje na opracované odlitky. Můžu ti jí pučit na zkoušku :wink: .
Určitě si kup kompresor. I ten obyč levnej z OBI nebo Baumaxu bude pro stříkání stíhat plnit(na pískování rozhodně ne). Když u něj budeš mít i příslušenství tak s pistolí(tryska 1,5mm) nastříkáš dost dobře. Nedokoupíš k ní ale jiný trysky ani nic jinýho, to se ale neočekává.
Je lepší si pak koupit jinou s možností dokupování různejch trysek a příslušenství. Problém je ale zase stejnej - když koupíš levnou za 1000, tak jiná tryska se vším okolo tě vyjde na tu samou cenu(když si koupíš za 10000 tak se ti to pak vyplatí :lol: ).
Já sám mám tři pistole(0,8 - 1,5 - 2,5mm) + 0,3 Airbrush.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Hmm - v podstatě žádné překvapení. Ale kompresor bych účelně nevyužil a jen by zabíral místo. Narazil jsem ještě na jakýsi mezistupeň ( http://www1.vltava.cz/store/GoodsDetail ... SE01285879 ) - fouká to vzduchem bez zásobníku .. ale podle internetu člověk nepozná co to dokáže a cena už taky není zrovna nejmenší.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Tuti píše:co to dokáže
Co jsem okoukal u lakýry a lakýrů,tak nikdo nepoužíval kompresor o menším výkonu než 3kW a tady mají 750W :?:
Tak asi nic moc.
K.
notworthy.gif
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda »

Stříkací centrum HV-3000 Naše cena: 4741 Kč

za tuto cenu mám docela dobrý kompresor se zásobníkem a sadou pro práci s ním.
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Našel sem teď tohle.
Co říkáte na tu srážku s Favoritem? Libero za igelitem není dost dobře vidět, ale zdá se mi to jako nesmysl. :?
veros
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: čtv zář 22, 2005 8:05 pm
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od veros »

Při troše štěstí to může být pravda, ne?

Kamarád se s novým trefil v malé rychlosti do autobusu, podle fotkt to vypadalo fakt ošklivě - rozbitá kastle až ke kolu, ale jemu se nic nestalo.

I když taky říkal, že to nechápe...

Rozhodně to nehodlám zkoušet :-)
Už asi nikdy nebudu mít tak skvělé auto. :-(
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Taky mě to zajímalo, tak jsem si řekl - proč se nezeptat? :)
Zde je můj dotaz na autora příspěvku

Zdravím,
24. listopadu jsi se na autohifi foru zmiňoval, že tvůj děda má Subaru Libero a přidával jsi fotky z bouračky.
Za prvé tímto dědu srdečně zveme k návštěvě a případně zaregistrování na http://www.subaru-libero.cz, kde se sdružují majitelé a příznivci tohoto skvělého vozítka. (na našem fóru se taky objevil odkaz na tyhle tvoje fotky)
Za druhé by nás jako lidi jezdící s tímhle autem zajímalo, jestli obě ty fotky fakt patří k sobě, teda jestli toho Formana opravdu takhle sešrotovalo Libero (které vypadá, že od nehody mohlo snad samo odjet).

Díky za odpověď

P.S. Doufám, že tykání neva.

S pozdravem

TUTI (Lubomír Tlustý)

a jeho odpověď
Ahoj,
už ani nevím, že jsem něco takovýho na fórum dával.. jj, děda má pořád 2 libera :) a opravdu ty fotky patří k sobě.. jen je možný, že ten forman už je po nějakým zásahu hasičů.. Trefil se na rám libera, proto jsou na něm škody tak velký. Kdyby to šlo nad něj, tak si radši nepředstavovat, co se stane. Jinak Subarko mělo urvaný řízení a hlej rám, takže už se stejně neopravovalo. Babička rozseklý koleno o plasty přístrojovky.

Dědovi odkaz předám..
Tykání samozřejmě nevadí :)

Hodně šťastných kilometrů..

Zdravím, Adam Chalupa

:!:
Když se nad tím zamyslíme, zase tak nepravděpodobný ten poměr škod není. Z hlediska mechaniky je deformační zóna tlumič, který při nárazu pohltí pohybovou energii auta. Když se čelně srazí dvě auta, jejich energie se sčítá, ale zase jsou na to obvykle dvě deformační zóny, které se o ni rozdělí. Horší je, když jedno z těch aut deformační zónu prakticky nemá .. to druhé to pak odskáče i za něj.
Rozhodně bych z tohohle případu nedělal závěr, že Libero je bezpečnější než Favorit .. např. při "čelňáku" do stromu by na tom asi bylo hůř.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Patrik 1
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: pon srp 20, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od Patrik 1 »

Zdravim všechny dnes jsem se zaregistroval do tohoto fóra a asi se nejdříve představím jméno je asi jasné, tak dále nevím jestli mám vůbec právo tu být, protože žádné liberko nemám (ani mít nemohu v říjnu mi bude 15) ale moc mě zaujalo vše co tu mohu najít a tak sem se rozhodl že sem napíšu (doufám že to nevadí)
Libero se mi moc líbí a tak bych se chtěl o něm něco dozvědět (je to záhadné auto)
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Patrik 1 píše:je to záhadné auto
Tak vítej, odkud jsi :?:
14.9 je sraz-/sjezd/ v Srbské u Děčína.
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Patrik 1
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: pon srp 20, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od Patrik 1 »

až mi bude 18 tak si snad nějaké to liberko koupím
ještě si pár let počkám (na libero i na ty srazy)
Patrik 1
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: pon srp 20, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od Patrik 1 »

zajímalo by mě jestli jsem nejmladší osoba co sem píše
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Patrik 1 píše:...dále nevím jestli mám vůbec právo tu být, protože žádné liberko nemám (ani mít nemohu v říjnu mi bude 15) ...
Když se budeš chovat slušně(vypadá to ale že ano) tak není žádnej problém.
Nejdřív si to tu vklidu pročti a pak se klíďo ptej :wink:
A jestli ti je opravdu 15 - tak jsi tu nemladší přispěvatel a potenciální Liberista...
Patrik 1
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: pon srp 20, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od Patrik 1 »

jo asi budu slušnej :twisted:
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinekk »

Každý člen je vítaný. Až doteraz som si myslel že som najmladší, ale niesom...
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od covex »

Behem pristiho tydne bych se mel, krom jineho, projet kolem Tabora. Chtel bych se stavit i u Svadlenky. Kdybyste tam nekdo neco hmotneho chtel, dejte vedet, muzu to vyzvednout a privezt na sraz, pripadne liberecakum dorucit. :) Nic neslibuju, ale kdyby nekdo nahodou neco..
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Patrik 1
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: pon srp 20, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od Patrik 1 »

Martinekk: jestlisem te pripravil o titul nejmladsiho tak se omlouvam :(
hele lidi co kdyby jsme se domluvili na nějaký termín kdyby sme se přihlásili všichni najednou, těch 91 se přece dá překonat.
Naposledy upravil(a) Patrik 1 dne ned srp 26, 2007 7:16 pm, celkem upraveno 2 x.
Jan Bartos

dotaz totálního nováčka

Příspěvek od Jan Bartos »

Dobrý den, nebo ahoj, /vyká se tady nebo tyká?/
Nevíte prosím o někom kdo se vyzná v Liberech, byl z východních Čech, severni Moravy, popř. Jeseníku a byl by ochotný /za patřičnou odměnu/ jet se mnou do bazaru a poradit pri koupi jednoho Libera?
Našel jsem jedno, na fotce je hezký, ale za prvé se v autech ani trochu nevyznám a za druhé nevěřím bazaristům. Na Subaru Libero už myslím asi rok a teď nazrál čas...Díky za jakouliv radu nebo tip.
Honza
Uživatelský avatar
ix
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 145
Registrován: ned zář 30, 2007 11:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ix »

pastni fotky...
Odpovědět