Zimaky značka a spokojenost !?

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
hejtmos
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pon zář 03, 2007 1:12 pm
Bydliště: Nová Paka

Zimaky značka a spokojenost !?

Příspěvek od hejtmos »

AHoj otázka na vás jaky máte zimaky značku a rozměr a spokojenost !?
Ja univerzal good year vpředu a sjety zimaky firestone vzadu a bez 4 wd ´bych nevyjel ani prd:( chystám se koupit do zadu protektory od vraníka! tak snad se prestiž 2WD zvedne!!! :twisted:
1994, 4 WHEEL, Panorama DACH, ROST, ALU felgen, TOP ZUSTAND :)
škatulka
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 234
Registrován: čtv srp 09, 2007 11:42 am
Bydliště: Dobruška

Protektory VRANÍK

Příspěvek od škatulka »

Před prvním sněhem jsem obul nové protektory "Vraník" 155-13 a jsem
velice spokojen. Záběr na ujetém a čerstvém sněhu je nadprůměrný,
na ledu velmi dobrý ale na rozměklém sněhu se moc prohrabávají do
hloubky, prostě frézují a auto se zařezává. Prostě jsou až zbytečně hrubé.
Možná by byly lepší 155/70-13 které mají jiný, jemnější vzorek.
Uživatelský avatar
Petr K.
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 36
Registrován: čtv úno 23, 2006 9:54 am
Bydliště: Praha

zimáky

Příspěvek od Petr K. »

Ahoj, pořídil jsem asi před rokem zimáky Firestone 155/80-R13 a díky vcelku zásadním poruchám na jaře jsem nakonec letos vůbec nepřezouval. :oops: Takže jsem v létě ocenil, že mají i za vyšších teplot malý valivý odpor, obecně jsem nepozoroval rozdíl oproti dost letitým univerzálům méně známé značky (na kterou si teď nevzpomenu), které jsem vozil předtím. Mám čerstvou zkušenost z ježdění po ledu minulý víkend kolem Pelhřimova, bohužel ani tehdy jsem nepozoroval zásadní rozdíl oproti univerzálům. :? Tak nevím, jestli byly ty staré univerzálky tak dobré (v zimě jsem nemíval problém), nebo jsou Firestonky kvalitou spíš průměrné. Nicméně při koupi pod tisícovku za kus v e-shopu u mě v podstatě spokojenost. Na jaře budu docela řešit, jestli přezout. Jezdím vcelku málo (občas po nezpevněných cestách), takže obutí spíš zpuchří, než abych sjel vzorek. :lol:
Uživatelský avatar
hejtmos
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pon zář 03, 2007 1:12 pm
Bydliště: Nová Paka

Příspěvek od hejtmos »

no asi ty firestonky stojej za prd ! jestli najedeš v letě do 5 ti tisíc tak je zbytečny si letní gumy kupovat ! Vranika chci taky 155 / 80 ! na 70 je to jiny vzorek jo ?
1994, 4 WHEEL, Panorama DACH, ROST, ALU felgen, TOP ZUSTAND :)
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Zimaky značka a spokojenost !?

Příspěvek od Karel »

hejtmos píše:AHoj otázka na vás jaky máte zimaky značku a rozměr a spokojenost !?
Obrázek


Je to studený protektor 165/70-13 obvod měří stejně jako orig 155/80-13 C3.Zatím jsem nezaznamenal žádný problém. Snad na suchém asfaltu trochu hlučnější ve vyšší rychlosti. Co "pobere" motor, tak tam vyjedu...
K.
tongue8.gif
Nikdo není dokonalej.
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polevoj »

To jsou teda drapaky :shock:
Uživatelský avatar
hejtmos
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pon zář 03, 2007 1:12 pm
Bydliště: Nová Paka

Příspěvek od hejtmos »

nechci bejt za vola ale co je studeny protektor ? to je od vraniku karle ? se divím, že to nemá žadny lamely protože všechny značky se chluběj kolik jich maj a jakej maj vliv na adhezy odhazovaní sněhu a odvodnění a tyhle nemajíí niiiic tsss to sem jelen
1994, 4 WHEEL, Panorama DACH, ROST, ALU felgen, TOP ZUSTAND :)
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Mám je vodcať http://www.cybi.cz/
To si vybereš vzorek, a ten tam nalepěj. S cenou se musíš smířit, ale jsou fajn.
K.
:roll:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Já mám dojem, že Karel je měl obutý na červeným už na podzim. On to zase takový drapák, jak to vypadá na obrázku není., Tenhle vzorek je velmi vhodný do písku a prašanu. Na vlhčí sníh, led a mokro jsou sice vhodnější jiné desény ( takové šipky od GOOD YEARU) . Měl jsem teď možnost několik set km (cesta od nás za Kladno a pak do Ostravy) porovnat jak se chovají "Vraníci" a výše zmíněné "šipky" a je v tom zásadní rozdíl při rychlosti nad sto km za hodinu. Hlavně ve směrové stabilitě, intenzivním brždění na mokru. Libero v zimě jezdí do šedesáti a tak jsem už minulou zimu neváhal a koupil 155 /13 protektory. A když napadlo na začátku listopadu u nás půl metru sněhu, Libero jezdilo i bez tlačítka WD. To je jednou z největších předností LIBERA. Vzadu motor a běžně náhon na zadek. a když je nejhůř tak "kouzelné" tlačítko na fofrklacku. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Odpovědět