Nové Libero se starým motorem?

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
tonda.laser
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 15
Registrován: stř led 09, 2008 10:15 pm
Bydliště: Nýdek 233
Kontaktovat uživatele:

Nové Libero se starým motorem?

Příspěvek od tonda.laser »

zdravim vsechny tak tohle forum pozoruju uz docela dlouho a muj dojem z libera je stale silnejsi proste to tak vypada ze je to laska co se motorismu tyce mam ted lasky dve elektromobily a libero. sice jsem momentalne vlastnikem suzuki vitara 1,6i tak jsem konecne dotlacil zenu k tomu ze si libero poridime a to hlavne kvuli prostoru a nakladum sice s tim pujde pryc asi moje predstava o bezpecenm vozidle ale kdyz ono jde dnes o zivot i sebelepsi kare pac ti kolem vas maj pocit ze jsou dokonali ... no nebudu se rozepisovat a prejdu k tomu nac se chci zeptat ... ja mel v zivote uz 11 aut, neco jsem prodal, neco rozbil neco se proste rozpadlo ale vsechno to byla velice dobra zkusenost. a ta zkusenost ma vc dnesni vitary jednu dulezitou vec ... auta furt hnijou, furt zerou moc, nafta je super a nejlepsi jsou auta bez elektroniky strikacet atd atd, ja mam ac pocitacovy technik pecha na elektroniku v autech auta s elektronikou jsem mel 3 a furt se mi s tim neco to .. kazi. nemuzu si pomoc ale stary dobry motory bez elektroniky byly spolehlivejsi a jen o neco malo mene vykonne a zere to stejne vsechno stejne. moje otazka tedy je takova myslite ze je moznost do noveho libera (libi se me i zene designove) narvat stary motor bez strikacek lambdy cidel a el. kecalku? diky panove a kdyby nekdo vedel o nekom kdo shani vitaru ktera je spolehliva (vsechno ready uz nic nezlobi ale nechci na to cekat) tak je k mani
pojed tudy je to sice dal ale za to horsi cesta
4x4? lepsi zbran mit a nepouzit nez nemit a potrebovat
jezdit prirodou tak abych nesmrdel a nehlucel
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové Libero se starým motorem?

Příspěvek od Martinekk »

Ak ma pamäť neklame, tak tu na fóre bolo spomínané novšie libero s motorom zo staršieho. Neviem, ale niekto to tak spravil. My máme staršie a čo sa týka elektriky, tak sa nekazí vôbec. Respektíve také bežné veci, ako na všetkých starších autách. Rozhodne by som sa nebál mať v novšom libere novší motor aj keď s elektronikou. Libero je kvalitne vyrobené autíčko, japonci aj tú elektroniku vyrobili veľmi dobre. Niečo viac nech Ti napíše niekto z majiteľov novšieho, ja poznám len to staršie :D
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Nové Libero se starým motorem?

Příspěvek od dědek »

Můj názor je takový, že novější Libero je lepší právě v tom, že má celkem velmi jednoduchou řídící jednotku, která nemá až tak velké ambice nějak zvlášť zasahovat do motoru a její spolehlivost je snad 99,999% . Jinak Libero taky rezaví a asi je v něm poddimenzovaná spojka. Tu snad každý aspoň jednou měnil. Já bych už novější motor za starší- karburátorový- neměnil. Novější se starším motorem je "akce" kdy zcela legálně někdo na staré papíry dovezl novější a provedl přestavbu. To je vyměnil celý auto a nechal jen původní sání, karburátor a ovládání plynu resp. ruční sytič. Pak oficiálně v pověřeném servisu do Libera vyrazily původní VIN ze starého, vše se nafotilo a na Úřadě dostalo požehnání jezdit. Už to snad takhle nejde, ale před časem to byla docela běžná praxe a auta se takhle postaršovala . Proč? Je mi záhadou . Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové Libero se starým motorem?

Příspěvek od covex »

Elektroniky v novem moc neni a auta s designovym rokem do cca 99 maji te elektroniky jeste prijatelne mnozstvi. Pokud si ale zvykly na bezproblemovou vitaru, liberem s prestavenym motorem si na problemy akorat zadelas. Pokud nove Libero tak v peknem stavu s puvodnim motorem. O problemech s elektrikou v souvislosti s Liberem jsem slysel pouze o uhnivani nejruznejsich, zpravidla zemnicich, dratu. Jinak ani nevim kde ta elektronika je. Do karbece bych uz nesel, po tom co tady kolegove pisou za story o podtlakach. Karbec jsem mel na Trabantovi a dycky to bylo hrdinstvi to vyladit, posledni karburtor jsem mel na sekacce a pred dvema lety zacal zlobit, 4x jsem to rozebiral a ladil az sem se na to vykaslal a sekam kosou.:)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Nové Libero se starým motorem?

Příspěvek od Martin H. »

Novější Libero má určitě pár "much", ale řídící jednotka motoru k nim určitě nepatří. Z ostatní elektroniky snad jen ovládání ohřevu zadního okna a ventilátoru zadního topení. To je však díky Karlovi, banální závada, která je lehce opravitelná.

Martin.
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové Libero se starým motorem?

Příspěvek od Pajas »

No na elektroniku bacha. Bracha na svoji E10 musel měnit celou protože se mu asi spekla. Jednou zamčel a šel od auta auto začalo blikat, dokonce nastartovalo a rozjelo se!!!!A to si nedělám srandu
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové Libero se starým motorem?

Příspěvek od Jarda »

to mě by se líbilo, staré libero s novým motorem.
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové Libero se starým motorem?

Příspěvek od Tuti »

Pajas píše:No na elektroniku bacha. Bracha na svoji E10 musel měnit celou protože se mu asi spekla. Jednou zamčel a šel od auta auto začalo blikat, dokonce nastartovalo a rozjelo se..
Nemíchat elektroniku s elektrikou .. tuhle příhodu měl nejspíš na svědomí rozsypaný vnitřek spínací skříňky, kde samozřejmě žádná elektronika není.
Jinak souhlasím s tím, o čem mluví většina příspěvků. Vyčvachtaný karburátor na Liberu taky není žádná velká radost (a solidní sotva seženeš) a hlavně legálně už tohle dneska rozhodně nepostavíš.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
tonda.laser
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 15
Registrován: stř led 09, 2008 10:15 pm
Bydliště: Nýdek 233
Kontaktovat uživatele:

Nové Libero se starým....

Příspěvek od tonda.laser »

Tak chlapi diky je fakt ze ja proste na tech autech co maj strikacky a tak jsem uz resil veci jako cidla teploty chladici kapaliny, vahu vzduchu, lambdu atd atd atd a dycinky to je takovy ten kruh kdy clovek tusi ale musi prubnout 5 veci nez prijde na neco malo co ho navede a u nas je problem s diagnostikou japoncu ja bych musel s liberem vzdy minimalne do ostravy a to je nejmin 70km no a ja si za posledni roky radeji udelam vsechno sam pac servismanum uz proste neverim, verim jedinymu ale ten je spis mechanik nez elektrik ;o) no kazdopadne diky az prodam vitaru tak si poridim dalsi auto a to libero, uz se tesim a tak vezte ze se budu stale na neco ptat a ptat a az ho koupim tak to bude jeste horsi ... ;-D
pojed tudy je to sice dal ale za to horsi cesta
4x4? lepsi zbran mit a nepouzit nez nemit a potrebovat
jezdit prirodou tak abych nesmrdel a nehlucel
Odpovědět