Dily VJ Cars Liberec

Pouze nekomerční inzeráty!!!

Moderátoři: peple, Jarda

Odpovědět
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Dily VJ Cars Liberec

Příspěvek od covex »

Ve VJ Cars v Liberci vyprodavaji originalni dily na Libera, jak starsi tak novejsi s 30-50% slevou. Nemam kompletni seznam, vypsali mi jen dily na muj rocnik 96-97:

(ceny pred slevou 50%)
26290TA080 Celisti zadnich brzd sada 943.-
35022TA120LW Hlavice radici paky 1741,-
62150TA030 Klika soupacek P 851,-
26290TA071 Desticky prednich brzd (nevim zda vsechny nebo jen na jedno kolo) 2830,-

subaru-daihatsu.cz
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1939
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Dily VJ Cars Liberec

Příspěvek od Mis.us »

co si měl s řadící pákou?
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dily VJ Cars Liberec

Příspěvek od covex »

Nic, to jsou dily, ktere jsou skladem ve VJ Cars a je mozne si je tam koupit. Seznam mi vypsali podle rocniku meho auta, jine dily me nezajimaly, co bych s nimi delal. :) Ale udajne tam maji jeste dost dilu i na stare Libero.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dily VJ Cars Liberec

Příspěvek od Tuti »

Stavoval jsem se tam, Covexův seznam je v podstatě kompletní co se týče nových dílů, na starší mají prý jen vrtulku vodního čerpadla. Ale p. Jeníček říkal, že se rád zbaví nějakých věcí z rozebraných aut. Toho bude víc, naznačoval, že všechno pustí za basu Svijan :) . Vzpomínal, že by tam měl být diferák, zadní dveře, nějaká světla .... Domluvili jsme se, že přehrabe garáž a pak se mi ozve. Pokud to nebude vyloženě halda šrotu, vzal bych to k sobě a pak případně na sraz do dražby.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Hejkal junior
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2010 6:24 pm
Bydliště: Liberoc

Re: Dily VJ Cars Liberec

Příspěvek od Hejkal junior »

Ahoj. Pro mě je to dobrá zpráva. Právě mám v AutoPAS svoje Libero a brzdy jsou v žalostném stavu, proto sháním co možná nejlevněji komplet brzdy. Prosím, kde seženu toho pana Jeníka? a současně, kdyby někdo našel v garáži cokoli co se týká brzd, budu jen rád. Prosím pomoc a předem díky.
U.S.S Libero 1,2i 1996
Hejkal žvejkal v hubě vejkal.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dily VJ Cars Liberec

Příspěvek od Tuti »

Když jsem se s p. Jeníčkem bavil o hromadě dílů za basu Svijan, byla řeč o starším Liberu - nevím, jestli má nějaké vytěžené věci z novějšího. Krom toho nevím kdy se p. Jeníček k vyklízení garáže dostane (a jestli do té doby na tuhle dohodu nezapomene :mrgreen: )
Jinak se jedná o servis/prodejnu Subaru na ul. M. Horákové .. jestli tam mají ještě ty pakny o kterých psal Covex, tak po nich určitě skoč, destičky neorigo koupíš o dost levněji.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1939
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Dily VJ Cars Liberec

Příspěvek od Mis.us »

poradim,sám si vymontuj všechny trubičky od brzd a nech si je udělat podle starejch z mědi.Matice do rozvodů pasujou ze škodovky 120,ty lze koupit v každym druhym obchodu s díly.Montáž si udělej sám jinak se nedoplatíš,mezi tim co se trubky budou u někoho vyrábět,tak hadice od brzd co maj na konci kovový matice vyráchej den nebo dva ve žlutym odrezovači-svaž je drátem a celý je ponoř,nic se jim nestane a budou jak nový.Pérový závlačky,co držej hadice u rámu nevim jak na tom budou ,ale měly by bejt v celku a funkční, ty taky do odrezovače.Rozvody jsou z mosaze-v předu a vzadu -ty jsou nedotčený ,jedinej rozvod co je z litiny je hned vedle rezervy a bejvá ve špatnym stavu,ten pořádně vyčistit trojhranym šábrem,destičky a kotouče pohodlně seženeš i neoriginál a dost tim ušetříš.Bohužel jediný co se řeší špatně jsou brzdiče,vetšinou jsou tak v háji (neúdržbou),že je hliník tak vyoxidovanej a nedrží prachovky u plovoucích třmenů a u brzdícího válce,to se dá řešit jedině výměnou brzdíčů za jiný,zachovalý,jen je sehnat,což je to blbý.

jestli budeš mít problém povolit matice u trubiček,což budeš,použíj kousací kleště.U toho litinovýho rozvodu je lepší je uštípnou hned u matice,rozvod sundat(drží na jednom šroubu) a matice vyšroubovat pomocí svěráku. na demontáži trubek co vedou do zadních brzd je lahoda,že se musí nejprve sundat nádrž na benzín a spousta blbinek jako jsou krycí plechy apd.no jednoduchý to neni,když je kastle na autě,měl jsem tu čest dělat oboje,když je kastle dole i nahoře :-)

je to na Tobě jak se rozhodneš,ale chceš-li aby to dělal jenom servis,zaplatíš tak 15 táců,spíš víc
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 942
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Dily VJ Cars Liberec

Příspěvek od Martinekk »

Brzdové kotúče a desky som objednával na starší u www.automatejcek.cz a som spokojný, sú to nejaké poľské xindly, ale držia a zvlnili sa len málo. V tom obchode vedeli aj na objednávku zohnať valčeky predných bŕzd a sadu gumičiek a prachoviek. Kotúče a desky boli dosť lacné, ale tie prachovky už lacné neboli. Ale sedia a sú funkčné.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Hejkal junior
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2010 6:24 pm
Bydliště: Liberoc

Re: Dily VJ Cars Liberec

Příspěvek od Hejkal junior »

díky za rady. byl jsem se zeptat v VJ cars a mají destičky (cca 2500,-) a čelisti (cca 1000,-). jsou to samosebou originál. pan Jeníček měl bohužel zrovna jednání, proto jsem neměl možnost s ním hodit řeč. co je pravdy na tom, že neorigo destičy a čelisti pískají a vydrží mnohem míň než originály? vzbuzuje to ve mě dojem, že mi prostě chtějí nacpat to svý. rozpočet na výměnu brzd v AutoPAS ve Stráži nad Nisou je nějakých 32000,-. To je podle mně holej nesmysl. Paní Stránká(? - manželka majitele starajíc se o administrativu zahrnující objednávání dílů) mi tvrdí, že brzdy se v relikách nedají sehnat, proto budu tlačit za originál. Pokud bych měl tedy ,,kompletně" vyměnit brzdový system, co by to podle vašich zkušeností mělo znamenat? Paní mi řekla, že mám vyměnit i bubny. Nikdy předtím jsem neslyšel, že by se měli měnit bubny.
U.S.S Libero 1,2i 1996
Hejkal žvejkal v hubě vejkal.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Dily VJ Cars Liberec

Příspěvek od dědek »

Destičky ti pošlou z MJ Auto za třetinu a zadní pakny do druhého dne nalepí v každém slušnějším servisu (aspoň v Jablonci) . Dokonce lze i doma vyměnit celkem bez problému přední kotouče. A pokud nejsou v háji brzdiče (prasátka), lze tuto celou opravu provést za desetinu zmíněné částky. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1939
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Dily VJ Cars Liberec

Příspěvek od Mis.us »

Nic k zobrazení
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Odpovědět