Sada centrálního zamykání

Pouze nekomerční inzeráty!!!

Moderátoři: peple, Jarda

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Sada centrálního zamykání

Příspěvek od Tuti »

Nabízím za 500 Kč nepoužitou sadu centrálního zamykání s 2 dálkovými ovladači (http://www.autodilyjimo.cz/centralni-za ... dani-p1834) .. sada je komplet s kabeláží pro normální čtyřdveřové auto, takže na Libero je potřeba dokoupit ještě kontakty k šoupačkám a nějaké husí krky k předním dveřím, popř. ještě jeden motorek ke kufru.
Vezmu ji na sraz - pokud tam najde kupce, předám i zkušenosti s montáží (mám v autě u samou).

A důvod prodeje - v zimě mi centrál začal občas stávkovat a pak přestal fungovat úplně. Proměřil jsem multimetrem přívod, 12 V tam bylo, tak jsem usoudil, že odešla elektronika v jednotce. První sadu jsem koupil bez možnosti reklamace, takže jsem se rozhodl sehnat tu samou, že prohodím jen jednotku a zbylé komponenty samostatně rozprodám. Koupil jsem, prohodil ... a zase nic. Napadlo mě zkontrolovat přívod ještě se zátěží - nerozsvítil ani 5 W žárovičku. Problém byl v pojistce, v domečku na kabelu je laciná pojistka s nožičkama z tenkého plechu, časem ztratila kontakt a nepřenesla prakticky žádný proud.
Takže další důkaz ošidnosti proměřování multimetrem - žárovka někdy prozradí víc.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Sada centrálního zamykání

Příspěvek od dědek »

Tomu, kdo si nabízenou sadu koupí ještě jedna rada. K "cancouru" co-by anténě je potřeba přidat asi třicet cm nějakého kablíku a ten nějak natáhnout. Dálkové ovládání funguje na docela slušnou dálku a ne jen u samotných dveří. A u Libera se špatně zapojuje blinkr(jako kontrola funkčnosti). Já zapojil na parkovačky.(Stačí jedna v předním světle - nejlépe najít drát u přepinače pod volantem) Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada centrálního zamykání

Příspěvek od Tuti »

dědek píše:K "cancouru" co-by anténě je potřeba přidat asi třicet cm nějakého kablíku a ten nějak natáhnout.
U tohohle modelu ne - údajně má DO dosah 50 m, to jsem nezkoušel, ale nějakých 20 m mám v praxi spolehlivě ověřeno. Na blinkry má tahle sada přímo výstup, pro každou stranu samostatný drát. Připíchl jsem je do konektoru pod volantem. Když jsem dělal centrál na starším, měl jsem to složitější - jednotka výstup na blinkry neměla, takže jsem jako signál vzal impuls k motorkům, kterým jsem přes diodový můstek (aby blikalo zamykání i odmykání) spínal relé (abych nebral proud motorkům) a z toho jsem napájel blinkry (každou stranu přes diodu).
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada centrálního zamykání

Příspěvek od covex »

Mam stejne priznaky u jineho (starsiho) centralu. Takze pokud by to bylo to same, tak bych byl jen rad, jinak jsem to chtel resit jako ty, jenze to vypada ze ten muj uz se neda koupit. Mimochodem - po 6 letech mam gumicky na servo motorcich snad vsechny spuchrele a derave. Celkem bych uvital kdyby nekdo dal typ na kvalitni central a za rozumne penize, ke kteremu jde dokoupit 5 motorek a nema to klidovou spotrebu stovky mA. Ono to vypada, ze trh s doplnkovymi centraly pomalu, ale jiste odumira, ja se zmensuje pocet "ojetin" bez centralu.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět