Díly z novějšího - k rozebrání na jaře

Pouze nekomerční inzeráty!!!

Moderátoři: peple, Jarda

Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Díly z novějšího - k rozebrání na jaře

Příspěvek od Tuti »

Ve Smržovce (asi 20 km od Liberce) na vrakovišti stojí odhlášené Libero určené k sešrotování, je v něm motor asi 15 tis km po GO. Momentálně má ale fouklé těsnění pod hlavou následkem úniku vody z prorezlých trubek, na víčku je vidět voda v oleji ... jinak by podle majitele motoru nemělo být nic. Generálku dělal VJ cars v Liberci za víc než 40 000 Kč, takže by to měla být skutečně kompletní GO. Až do příhody s těsněním bylo auto v provozu, krátkého popojetí je schopné i teď (ale už nemá SPZ). Bylo používané jako firemní, je dost zanedbané a rezlé, ale servisovalo se novými díly a pár věcí k vytěžení se v něm najde.
Celé auto by bylo k odvezení za nějakých 6 tisíc, jinak díly k vytěžení víceméně za cenu šrotu ... problém je v tom, že zřejmě už koncem týdne přijede auto s drapákem a Liberko půjde i s botama do lisu.
Jestli se najde někdo kdo by byl schopen bleskové akce, volejte mi na 602 391 devět osm tři.
TN1.JPG
TN1.JPG (79.11 KiB) Zobrazeno 15652 x
TN2.JPG
TN2.JPG (59.95 KiB) Zobrazeno 15652 x
TN3.JPG
TN3.JPG (62.41 KiB) Zobrazeno 15652 x
Naposledy upravil(a) Tuti dne ned pro 22, 2013 8:53 pm, celkem upraveno 1 x.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od Lubomír »

Ále ble-ble-bleskeem je třeba vyndat kryty z výfuku, kaťák, kličky šoupaček, případně otočné sedačky a další dobré věcičky...drapák je fakt necita...
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od Tuti »

Tak teď jsem se dozvěděl, že auto už někdo vybrakoval ... což je škoda, protože jsme s Dědkem měli už připravenou jeho záchranu. Teď už je bez kol, bez brzd, světel a dalších věcí - tudíž těžko převozitelné a ani by už nestálo za tu výkupní cenu. Takže motor po GO půjde do 5butthead.gif .
Jestli to byl někdo z fora, ozvěte se mi prosím, abych věděl, jestli tam stojí za to ještě pro něco jet :!:
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od Lubomír »

O motor by som mal záujem! Tuti, skús ho pribrzdit v likvidácii, ale samozrejme je treba určiť nejakú vhodnú cenu, rozhodne cenu celej GO za prdlý motor nehodlám vypláznout...prediskutuj to prosím, alebo daj kontakt, telefóny fungujú i tu...asi by som si zasa prišiel precvičiť demontáž motora, kam inam pre diely na Libero jako do Liberca, nie?
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od Tuti »

Bojím se, že už je to prostě v hajzlu. Měli jsme vymyšlenou možnost, kam by auto ve stavu jak bylo šlo převézt, ale teď už jedině na ještěrce a to nejsem schopen takhle narychlo a na dálku za rozumných podmínek zorganizovat ... a už by se mi taky nechtělo vyplácet ho plnou cenou, když už je z něj půlka věcí pryč. Prostě si Kovošrot smlsne :evil:
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
sněhulák
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: ned kvě 20, 2007 6:28 pm
Bydliště: Turnov-Český ráj

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od sněhulák »

Nazdar pánové,
omlouvám se že jsem Vám překazil plán na záchranu auta ale podle toho co jsi Tuti psal jsem pochopil že je na rozebráni a to rychle ,tak jsem tam jel a vzal to co potřebuji abych udržel dvé auta pojízdná.Takže motor pokud by měl někdo zájem je kompled bez výfuku (svody jsou popraskaný ),starteru, rozdělovače,cívky, přední brzdy a páčky pod volantem a bez kol. Tak se ještě jednou omlouvám ale šéf řekl že si to můžu rozebrat.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od Lubomír »

O motor by som mal záujem! Snehuláku, skús ho pribrzdit v likvidácii, ale samozrejme je treba určiť nejakú vhodnú cenu, rozhodne cenu celej GO za prdlý motor nehodlám vypláznout...prediskutuj to prosím, alebo daj kontakt, telefóny fungujú i tu...asi by som si zasa prišiel precvičiť demontáž motora, kam inam pre diely na Libero jako do Liberca, nie?
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od dědek »

Tak už jsem doma. V tom šrotišti řekl Tuti , že tam pošle kamaráda a tam si hol mysleli, že tím kamarádem je Sněhulák. Ale měl jsem to být já a měli jsme s Tutim domluvený, že tam nechám nějakých pět šest tisíc a Libero odvezu k máti ( cca 200-250m) na zahradu. Dokonce by to v pondělí ujelo prý vlastní silou, ale pro případ nenastartování jsem měl lano a odtáhl bych to Mitsubishi. Když jsem včera před 15.hodinou přijel , bylo už nepojízdné a neodtažitelné. Škoda. Všem zájemcům o díly je tu informace, že to nejpotřebnětší co se Libero stále shání, je buď odmontované , nebo v nepoužitelném stavu. Na demontáž motoru tam je pramálo místečka. Není to taky na čem zvednout a tak jen několik silných rukou, velkou rozbrušovačku, nějaký prodlužovák a auto rozřezat a komplet zadek naložit na větší káru za auto. Jinak vysokozdvižný vozejk a podval a odvézt komplet. Mám obavy, že cena je stále stejná, protože demontáž toho co už chybí nesnižila zásadně váhu , od které se odvozuje cena šrotu. Dědek

P.S. A abych nezapoměl , kdo si co neodmontuje do pátku má smůlu. Nejpozději v pondělí přijede "šrotovačka" a auto je definitivně v .......
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1939
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od Mis.us »

škoda je umřít....

Ten motor, podle toho, co se tady píše, by musel absolvovat stejně novou generálku. Pokud do válců teče voda budou už přřidřený, auto od majitele na ten vrakáč totiž dojelo po vlastní ose, tak se zbytečně nestresujte, že to auto příjde o dobrej motor... těs. pod hlavou, výbrus válců a nový písty + pístní čepy by byly jako první na řadě. Mišus
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od Tuti »

Zase tak tragicky bych to neviděl - na motoru sice určitě mohly vzniknout další škody, ale spíš přehřátím než vodou v oleji. Voda je svým způsobem taky mazivo a když ji v oleji není vysloveně moc a motor nejede na extrémní zátěž, tak to přežije - ostatně má to za sebou spousta motorů nejen na Liberech a vrčí vesele dál. Přidřený písty a ohnutou hlavu nejde vyloučit, ale vsadil bych na to, že minimálně spodek bude v pořádku a je tam nová vodní pumpa, řetěz, rozvodová sada, gufera ... za 5000 by to určitě nešlo do ztráty. Je to na Lubomírovi, jestli do toho chce jít .. přece jen se ještě určitá šance na záchranu rýsuje.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od covex »

Tak kola mam 4 s letnima gumama i s maticema, ale moc se mi nechce jet tam odtahnout jen vrak. :(
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od Tuti »

V současné době jsou ve hře tři možnosti - první je, že si Lubomír přijede vymontovat motor přímo na šroťák, druhá že se auto vykoupí, opět se nasadí kola a na tyči se ten kousek odtáhne (to by se zaangažoval Sněhulák) a třetí že zmizí dřív než se stihne něco z toho. S chlapíkem ze šroťáku je divná řeč, nedokázal mi říct, kdy se to bude odvážet ... nejdřív prý že by tam Lubomíra v sobotu pustil, aby si motor vyndal, a o deset vteřin později se nechá slyšet, že se to bude určitě tento týden odvážet. Ale snad to prý zjistí a dá mi vědět.
Hlavně tam už prosím vás nikdo nejezděte nadivoko něco lovit - kdyžtak mi zavolejte, aby tam pak třeba taky Lubomír nepřijel přes celou republiku k autu bez motoru.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od dědek »

Tak večer jsem zjistil, že zmeškaný hovor nebyla moje manželka, která včera byla v Jablonci a několikrát volala, ale Tuti. A určitě kvůli této akci. Já na tom šrotišti mluvil s člověkem, který měl ruku v gypsu a ten tvrdil, že Libero na očesání bude do pátku a nejpozději do pondělka, jak přijede šroťák. Proto i ty změny termínů. Lubomír chce přijet v sobotu? A má to tak s timhle "šrotovákem" domluvený? Přijel bych aspoň Lubomíra povzbudit a vzal bych ho k mámě na kafe a rozmrazení. Pokud budu mít však čím jezdit. Zase veksluju auta. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od Lubomír »

Dohoda s človekom na šroťáku je, že prídeme, ale až v nedeľu, tipujem nejak tesne poobede, (Martinekk pracuje na smeny, sobota je pre neho prespatý deň po nočnej)
Podpore by som sa potešil, (hlavne s vidlicovým klúčom 56 v ruke pre sundání poloos - inak to bude boj s poloosou - naposledy dva šroubováky nefungovali nejak...), nejaký nemrazol si plánujem zobrať sebou, ale trocha čaju padne dobre iste.
Majiteľ vraj pýta za motor 3 tis. No, sú nám ale drahé naše Liberká...spočítam si cestu - cez 700km a asi "sprásknem nad vejdělkem".
Takže sa budem tešiť, že zasa uvidím krásne Liberecké okolie sem tam ozdobené vrakom z Liberka, ale zasa pohľad na očesanú chudinku ma bude dosť bolieť na srdci.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Machy_CZ
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 260
Registrován: ned led 27, 2013 8:41 pm
Typ Libera: Zatím žádné
Bydliště: Borač

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od Machy_CZ »

Ahoj, u nás v okolí (Nové Město na Moravě) je na šrotišti staré Libero, zkusim se tam v tydnu mrknout a dám vědět ;-)
Nissan 300ZX '90 3.0i V6, Abarth 5OO '10 1.4i esseesse, Subaru Impreza '09 2.0i RX
JDM:
Mitsubishi Delica '96 2.8 TD SWB Crystal Lite, Mitsubishi Delica '95 3.0i V6 LWB Crystal Lite

http://moje.auto.cz/user/Machy-CZ
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1939
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od Mis.us »

Lubomíre, na poloosy ti stačí sekáč a kladivo. Ta delší poloosa co je pod vanou jde jenom kladivem. Mišus
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od Tuti »

Lubomír píše:... že prídeme, ale až v nedeľu,
A to je průšvih - poslední adventní neděle, to se má zapalovat čtvrtá svíčka .. a tam budou jenom tři :mrgreen:
Ale vážně: kdyby se ti Lubomíre do té cesty nechtělo, snad bychom to zvládli se Sněhulákem a s Dědkem přetáhnout celé. Jestli chce šroťák za motor tři tisíce a za celý vrak pět, tak by to finančně v podstatě vyšlo nastejno (vrak by se dal vytěžit důkladněji a něco by se vrátilo za šrot). Kapánek se komplikuje i počasí, dalo se tady do sněžení a na válení pod autem teda nic moc.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od Lubomír »

no, je piatok,22,00, predpovede počasia neprajú akcii "kulový blesk" ze Slovenska, nejaké popadané elekrické vedenia a náledí ze zpráv na ČT ma málo nadchli - a to tomu blbnutí svatého Petra nejak neni konec - fakt na cestu i na válení pod auťákom málo vhodné podmienky. Hoši, kamarádi Liberáci, budem to musieť nechať na Vaše rozhodnutie - esli to zvládnete se záchranou použitelných častí, držím palec, (tajne som dúfal, že ve vraku ešte budú zachovalé i predné pružiny, prípadne i strmene brzd pri príležitosti demontáže teho prdlého motora), no, hadam to nebude posledné Liberko na svete - esli by sme to teda nestihli se "záchrannou misí".
Takže, v prípade fakt "nepřejného počasí" to budem brať ako že mi samy nebesa naznačujú, že mi nebude súdené zaslúžiť sa o demontáž motora v den svátečný, proti prozreteľnosti (a počasí) nemá cenu ísť (viď text známeho songu My čekali jaro...), ak sa rozhodnete k záchrane vraku, hlásím sa k cene i k spomenutým dielom. (a ešte tú snahu ocením vhodnou nádobou s nemrazolovým roztokom proti utrpeniu i absolvovanej zime).
Prišiel by som v náhradnom termíne, už bez časového tlaku šroťáka, - a možná že kĺzavé počasie vygeneruje ešte nejaký zdroj dielov, zrovna mi padli oči na fotku Artova miláška po pokuse odrovnať Zu v kotrmelci - za krajné riešenie považujem spojiť výjazd na zimný sraz s dovozom dielov.
Tutimu ešte budem volať, ako to dopadlo, o info o stave poveternosti, aby padlo konečné rozhodnutie.
Predbežne díky všem zúčastneným.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor po GO a další - bleskově

Příspěvek od Tuti »

Tak na zítřejší (t.j. nedělní) dopoledne máme naplánován převoz vraku - snad to všechno klapne.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Díly z novějšího - k rozebrání na jaře

Příspěvek od Tuti »

Libero jsme odvezli a uložili na pozemek k Dědkovi. Motor a přední pružiny má zamluvené Lubomír a pár věcí už je pryč (viz to co psal Sněhulák), ale jinak jsou díly k dispozici, kdo něco potřebuje, může se hlásit.
Pokud to neuspíší nějaká naléhavá potřeba, bude se rozebírat patrně na jaře až sleze sníh.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Odpovědět