Probam

Pouze nekomerční inzeráty!!!

Moderátoři: peple, Jarda

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Probam

Příspěvek od Jarda »

Prodam moje libero, nový typ karoserie a motor po opravě. Podrobnosti na 604643046
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Probam

Příspěvek od Raper »

Ach jo, ja bych bral to stare... :D
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
respa
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 01, 2016 9:46 am
Typ Libera: starší
Bydliště: petřvald

Re: Probam

Příspěvek od respa »

Tak jsem novy majitel liberka od Jardy. Jmenuju se Petr a jsem s Ostravska. Pro auto jsem byl v pondělí 12.prosince,takže takový hranatý dareček pod stromek.Domu jsme se dostali po vlastni ose za necele tři hodiny a už po ceste jak jsme se blížili k Ostrave jsem pozoroval že vzbuzujeme čim dal vetši pozornost ostatnich ridicu a taky chodcu. U Jardy nez jsme vyridili prepis a koupi tak jsem si stihl vsimnout jedno libero a jeste neco podobneho asi suzuki ale tady u nas tech aut opravdu neni. Liberko dostalo jmeno Bedna,nebo Bedynka. Hned šlo umyt a na kanal,abych zjistil jak je kondične zdatne a zda ho neco nebolí. Musim uznat že Jarda se o neho staral a Bedna je v zachovalem stavu.Diky foru kam přispivate se mi podařilo uvest do chodu zadni topeni,opravit vyhrívani zadniho skla vymenit svicky dolit kapaliny a olej.Jeste je vule v řizeni,ale soucastky jsou už objednane tak mozna jeste letos to opravim. Jinak bych chtel podekovat jak vedete tady Libero forum nebo pravdu rict ty japonci se na tom liberu vydovadeli a bez fora bych ani vodu do chladice nevedel kam nalit o ostrikovasich nemluve. Jarda se sice snazil neco poradit a ukazat,ale bylo toho moc najednou a jaksi se to vsechno popletlo tak jsem rad za to co vyctu na forum a pouziju v praxi.Jeste chci zjistit kolik vase auticka papaji oleje a porovcnat to s nasim olejoapetitem ale celkove si myslim ze jako třeti auto do rodiny liberko nesklame a na ryby anebo kratsi vylet do beskyd na houby nebo s vnuckou do lesa poslouží na vybornou. kdyz se nam neco s Bednou povede tak rad napišu. Zatim ahoj.
Čo bolo, to bolo terazky som liberista. dontknow.gif
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Probam

Příspěvek od covex »

Olej zerou skoro vsechny Libera, podle stavu motoru ja jsem mel 1l/1000km, po opravach cca 1l/2500km. Nekdo ma urcite lepsi vysledky. :)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Probam

Příspěvek od dědek »

Pod prostřední sedačkou jsem vždycky vozil litrovku oleje a ten občas nalil do motoru. Už si nevybavuji jak často, ale Libero bylo rovněž třetí auto v rodině a taky na ryby , výlety s vnoučaty a za radioamatérským koníčkem. Přespat se v tom dalo, ale na moje kosti už nic moc. Doporučuji dodělat otvírání zevnitř zadních vyklápeček včetně zavírání. Má to Pepovo z Náchoda a taky červené Machyho po mě. No, samozřejmě najednou si nelze zapamatovat všechno, co ti Jarda sdělil. Jen pro zajimavost - měl tam dvě ŘJ.které bylo nutné přepínat, protože jezdil na etanol. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Probam

Příspěvek od Tuti »

I když má Libero po Jardovi taky svoje mouchy, rozhodně to byla dobrá koupě - v běžné inzerci se většinou objevují podstatně horší auta a za víc peněz. Rozpětí spotřeby oleje je skutečně velmi široké - já teď po GO (u Mišuse) vůbec dolívat nemusím, ale moje první Libero dokázalo sežrat na 1000 km kolem 4 litrů. V tomhle stavu už jsem musel každou chvíli čistit svíčky, abych vůbec nastartoval, ale výkon autu nechyběl. Samozřejmě spálený olej taky podstatně zhoršuje emise, doporučuju nechat si je někde změřit nanečisto, abys to případně do TK měl čas vyřešit.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
respa
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 01, 2016 9:46 am
Typ Libera: starší
Bydliště: petřvald

Re: Probam

Příspěvek od respa »

Jéééééé to jste mi udělali radost , že jste si můj příspěvek přečetli a dokonce i někteři napsali sve postřehy a rady. Mockrát děkuji. Ja jsem za tu dobu nezahálel a opravil jsem bedně řízení. Součastku jsem koupil v Subaru Ostava za 400KČ a za dvě hodiny se povedlo ji dostat na místo kde stará už neplnila svou ulohu. Jednalo se o tu trubku na řízeni asi 10cm dlouhou a 4 cm prúměr složenou ze dvou trubek a mezi nima je tvrdá guma která byla na puvodní součastce už vyšlehaná.Auto hned lepe reaguje na pohyb volantu a ani tolik neplave na silnici,jak před opravou. Ohledně toho oleje, tak že kouří z vyfuku po nastartování tak to zatim nebudu řešit a nejdřív jsem celý motor odmastil a zjistil jsem že nam olejiček uniká u vany a kolem olejoveho čidla. Vanu jsem obtáhnul a čidlo bude muset počkat až na příšti rok. Tu vanu mi Jarda hlásil abych si ji dotáhnul že kolem prolína olej.Ještě jsem skotroloval baterii a nechal jí celou noc nabíjet,nebo hlásej velké mrazy tak at jsme připraveni. Jinak Vám všem přeji hodně radosti do nového roku 2017. Petr.
Čo bolo, to bolo terazky som liberista. dontknow.gif
Uživatelský avatar
Phweb
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 166
Registrován: ned říj 02, 2016 8:28 pm
Typ Libera: Zatim zadne
Bydliště: Brno

Re: Probam

Příspěvek od Phweb »

nemas nekde fotku, co jsi menil na rizeni a bylo vybehane?
Libero 1,2 '96 superdeluxe
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Probam

Příspěvek od Mis.us »

určitě je řeč o pomocný páce řízení. ta je na čepu, kterej běhá v silentbloku pomocný páky. Takže se měnil silentblok pomocný páky řízení. Mišus
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Probam

Příspěvek od dědek »

Jo,jo to bude ono. Většina z opravujících to řešila hadicí i když náhrádní díl byl v prodeji. Já měl dojem, že to byla oprava stejně jen na chvíli a tak (stejně jako Jarda) to všichni odkládají na"až jednou". Nechal ti Jarda tu alternativu na etanol z druhou ŘJ nebo po požáru to odstranil? Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Probam

Příspěvek od Mis.us »

To je super oprava, narvat tam hadici, tyhle opravy mě fakt unavujou. Kolikrát vidim, co udělaj prasata v top servisech, ale pak jsou taky tyhle exkluzivní opravy typu "tady narvu tohle a pohoda", je to hazard se zdravim posádky a okolí. Mišus
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Probam

Příspěvek od dědek »

Mišusi, jestli si dobře vzpomínám, tak na červeným, který jsi před lety od nás odvážel tahle oprava byla formou vytočeného silonu a možná tam je pořád. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Probam

Příspěvek od Mis.us »

Jirko, je snad lepší už nic neřikat. S těmahle opravama, ať už je to silon, nebo mosaz nesouhlasim je to píčovina. Kor když ten silentblok stojí okolo 350,- originál a nic lepšího neni. Proč to udělat jednoduše, když to jde udělat složitě, že? Nějakej podobnej koumák dělal Ivošovi z Jindřichova Hradce brzdy a dopadlo to jak to dopadlo, poslal to do stromu a je zázrak jak z toho vyvázli.

Ps. První, co jsem uděla,l tak jsem zrušil u červenýho veškerý kraviny -jako centrál, teploměry atd. a potom jsem ho rozebral do šroubku a kompletně zrenovoval podle originálu.

Nashle. M.
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Re: Probam

Příspěvek od Polevoj »

Pravda, pravda :)
respa
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 01, 2016 9:46 am
Typ Libera: starší
Bydliště: petřvald

Re: Probam

Příspěvek od respa »

Tak jsem se zase dostal k pocitaci a budu se snazit Vam odpovedet.Ten pan co chtel po mne fotku ,tak ho musim sklamat že to jeste neumim.Zatim se mi nepovedlo ani vložit fotku abych nejak vypadal. Myslim že se tomu řika nick. Ale to nebrani tomu abych s Vama komunikoval. Jednalo se opravdu o silenblok ktery drži jeden šroub uprostřed auta.Když se budes divat pod auto aněkdo ti bude tocit volantem ,tak prvni pohyb tyčí k řizeni byl nahoru a dolu až potom točili kola. Nahodou jsem se s podobne řešenim řizeni setkal na jinem aute tak jsem vedel co je třeba vymenit.A musim řict,aby nepadlo nejake podezřeni na Jardu že tam nebyla ani hadice ani silon jenom stary unaveny silenblok. Ohledně toho etanolu tak Jarda nechal všechno v autě a cestu domu jsem absolvoval na etanol, taky ještě asi 500 km doma jsem tankoval e85 ale jak u nas bylo jednou asi minus osum tak Bedynka se šprajcla že v takovem mrazu nebude papat kukuřici a že chce maso. Ted mam najeto 250km na benzín a startuje bez problemu.Jak je motor teply tak neni poznat jestly jede na e85 nebo benzin.Ale to startovani a prvni kilometr je urcite lepsi na benzin.Asi se k e85 vratime az na jaře. Vlastnil jsem kdysi auto na lpg znacky viale a tam vsechno řidila jednotka.Každy start i tepleho motoru byl na benzin a az při určite teplote,myslim že se jednalo o 30 stupnu to přeplo na plyn. Je pravda že ti co jezdili jenom velmy kratke useky a poradne mrzlo tak se snažili tuto teploto sepnuti plynu nejak upravit nebo přijeli na misto urceni na benzin. Myslim ze i stim e85 by to bylo řešeni,ale to se kvuly 4 až 5 korunam nevyplatí a hlavne by musela byt druha nadrž. Snažil jsem se odpovedet na vse ,jestly tak zase přište. Ahoj Petr.
Čo bolo, to bolo terazky som liberista. dontknow.gif
Odpovědět