Libero drumline - nakonec prodáno, děkuji Vám všem za rady.

Pouze nekomerční inzeráty!!!

Moderátoři: peple, Jarda

Odpovědět
Afro
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 23, 2011 10:18 am
Bydliště: Litomyšl

Libero drumline - nakonec prodáno, děkuji Vám všem za rady.

Příspěvek od Afro »

Zdravím Liberisté,
po dlouhé a nelehké úvaze prodávám své Liberko "mladší" r.v. 93. Auto momentálně nejezdí. Stojí přes rok na dílně a od listopadu 2017 je v depozitu. Dojezdilo díky problémům s motorem. Ten je teď po kompletní generálce jako nový, nové rozvody, repasovaný alternátor a startér 2017. Tlumiče, oškrablý a natřený podvozek, vyvaření prahů podběhů, hrdla nádrže, výfuk, kryt atd. 2015. Čepy kol, řízení, zadní poloosa 2013. Dvě sady kol zima/léto. Bohužel člověk, u kterého to mám, to neumí rozběhnout na všechny válce. Prý problém s elektrikou, do které nevidí. Prověřeny kabely zapalování rozdělovač atd. Já sám jsem netechnik, časově dost vytížený a mechanici z okolí se do skoro-veteránů moc ochotně nepouští. Nabízím tedy svého věrného služebníka, do kterého jsem investoval nemálo prostředků, buď jako dárce orgánů nebo do dobrých šikovných rukou. Cena k jednání 25000kč. EKO zaplacen. foto zde https://uloz.to/tam/_aKbiUaepOpqp
Naposledy upravil(a) Afro dne stř úno 21, 2018 1:21 pm, celkem upraveno 1 x.
marmar
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 21, 2013 4:16 pm
Typ Libera: nemam
Bydliště: praha

Re: Libero drumline

Příspěvek od marmar »

Prosím mohu se zeptat kde Libero teď je?
Děkuji za jakoukoliv odpověď! Příjemné dny!
Afro
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 23, 2011 10:18 am
Bydliště: Litomyšl

Re: Libero drumline

Příspěvek od Afro »

v Litomyšli
Gamer
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv lis 05, 2015 3:42 pm
Typ Libera: --
Bydliště: Trenčín

Re: Libero drumline

Příspěvek od Gamer »

To by malo byt MPFI? ja som mal na odlezanom motore zaschnute vstrekovace - staci ich trocha s cytom prefackat drevennou ruckou od kladiva ;)
Afro
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 23, 2011 10:18 am
Bydliště: Litomyšl

Re: Libero drumline

Příspěvek od Afro »

Gamer píše:To by malo byt MPFI? ja som mal na odlezanom motore zaschnute vstrekovace - staci ich trocha s cytom prefackat drevennou ruckou od kladiva ;)
Vstřikování je vyčištěné. Tam problém není.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Libero drumline

Příspěvek od dědek »

Jiskru to hází? Taky jsem jednou se nemohl pohnout z místa a nakonec to byl uhnilý konektor k indukčce. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
artvandal
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 343
Registrován: stř zář 23, 2009 12:53 pm
Bydliště: Zámrsk

Re: Libero drumline

Příspěvek od artvandal »

Pokud to chces opravdu prodat, tak je to jedno. Ale pokud by si ho preci jen chtel rozchodit, tak urcite mis.us. Chapu ze to k nemu mas ne uplne blizko, ale to ja taky ne, a jezdim tam:) i podval by se dal urcite nejak ekonomicky zaridit. Musi.us je ted sice trochu zaneprazdnen, ale pokud vylozene nespechas, urcite by to nejak klaplo.
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 zelene --- RIP :(
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv95 zelene --- sold 8)
+ Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 bile --- stale zije! :twisted:
Afro
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 23, 2011 10:18 am
Bydliště: Litomyšl

Re: Libero drumline

Příspěvek od Afro »

Jiskry hazí. Motor naskočí, ale jeden válec vynechává a střílí to do výfuku. Měl jsem tam na dost lidí, kteří tomu rozumí a nikdo s tím nehnul. Je pravda, že v tomhle autu se jen tak někdo neorientuje. Základní funkce motoru jsou prověřené a problém jsme tam neobjevili. Nastavení motoru jsme kontrolovali několikrát. Nejspíš to bude v elektrice jak jsem psal výše. Nicméně i když je tohle auto srdcovka, potřebuju něco spolehlivějšího a s ohledem na rodinu i bezpečnějšího. Takže bych to rád nabídnul někomu, kdo to využije buď na díly, nebo ideálně ještě polítá. Je mi líto to poslat na vrakáč...
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Libero drumline

Příspěvek od Mis.us »

afro: art to myslel dobře. Jiný auta než libera neopravuju. (Obcas i jiny subara a už je tomu 10let co jsem začal). Jestli chceš, dovez ho a já ho zprovoznim. M
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
artvandal
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 343
Registrován: stř zář 23, 2009 12:53 pm
Bydliště: Zámrsk

Re: Libero drumline

Příspěvek od artvandal »

jo a jinak co se tyka spolehlivosti, po tom co mi dal auto mis.us dokupy, uz je to 5 let, tak jezdim bez vetsich investic a auto je naprosto spolehlive, v lete dokonce bez jakekoliv pripravy zvladlo 1600km do bulharska a zpet. tenkrat sem vahal jestli do takovyho staryho strepu mam vubec dal investovat a dnes rozhodne nelituju, mam ho dal jako hlavni auto v rodine
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 zelene --- RIP :(
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv95 zelene --- sold 8)
+ Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 bile --- stale zije! :twisted:
Uživatelský avatar
Vladino
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 41
Registrován: pon pro 07, 2009 9:37 pm
Bydliště: Trenčín,SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Libero drumline

Příspěvek od Vladino »

Vlani sa mi dostalo do rúk jedno novšie Libero a malo viacero chýb. Jedna z nich bola, že motor nemal výkon. V tomto prípade stačilo zasunúť naspäť tenučkú hadičku, ktorá zrejme ochotne vypadne z akéhosi elektromag. ventilu. Je to na pravej strane, nad rozvodmi. "Oprava" na pár sekúnd. :lol: Druhá porucha - strieľanie do výfuku sa čoraz viac prejavovala pri zahriatom motore, pri skúšobnej jazde. Išiel som po elektrike. Pozrel som a vyčistil viečko rozdeľovača aj s káblami. Klasicky som použil C6000. Keď som išiel pozrieť sviečky, zistil som, že prostredná bola uvoľnená tak, že sa dala vybrať rukou. Je možné, že ich niekto predo mnou pozeral, a nedotiahol. Tak som ich hneď aj rovno vymenil. Do výfuku to už nestrieľa. :D
Doteraz kuriózna dvojkolka v bordó-metalíze od Lubomíra...
+ bielostrieborná E12 na OR32kách(drapáky) uff!
setrilek
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: úte led 26, 2016 2:54 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Horka u Staré Paky

Re: Libero drumline

Příspěvek od setrilek »

Ahoj,čtu, že máš problémy s uschopněním motoru. Nevím,jak znalý Liber to sesazoval,proto se ozývám po zkušenostech, co jsem zažil s podobnými vadami, když jsem oživoval koupená Libera. Jen pro informaci, co je třeba znát a co si leckdo může splést. Tak prvním válcem v časování ventilů je válec u řemenice alternátoru. Postupně do leva 2 a 3. V horní úvrati 1 válce se nastaví vačka do střihu,to je místo, kdy výfukový ventil se právě zavřel a ssací by se měl otevírat. To je poloha k nandání rozvodového řemenu. Základ polohy všech čtyřdobých motorů. Na rozvodových kolech sice jsou ale i ne značky, tohle si takhle můžeme zkontrolovat. Pak ještě nastavení předstihu. Na bloku motoru jsou na zajištění rozdělovače 2 výstupky,jeden výš,druhý níže, u starších bloků motoru. U stříkačky je upevněn dole, níž k zemi. U kontaktního rozdělovače nebyl přdstih problém nastavit na rysky na řemenici přes měřák čí žárovičku na kontakty a zem.U elektroniky jedině stroboskopem, pokud si před demontáží neuděláme rysky polohy. Špatný předstih může taky dělart divy. Sešel jsem se taky s obráceně přehozenými kabely na svíčky.To pak jedině jde jen prostřední válec a střílí to do výfuku.Taky jeden umělec si spletl výfuk se sáním a podle toho nastavil rozvod ,nevěděl co s tím a tak mi auto prodal. Jezdím na Poličku za synem, škoda,že tam asi pojedu až na velikonoce, stavil bych se. Když tak zavolej na 605 920 082 Mirek
setrilek
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: úte led 26, 2016 2:54 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Horka u Staré Paky

Re: Libero drumline

Příspěvek od setrilek »

Ještě jsem si vzpoměl . Předpokládám, že motor běžel až do GO. Bylo-li na autě něco svařováno Co2 a obloukem, stává se ,že elektroniku naruší statická elektřina. V tom případě je jistější odpojit řídící jednotku. Další možnost poruchy elektriky je, že při sváření se někde rozpekly vodiče dotýkající se svařovaného místa. Zatím víc nevím. Mirek
Odpovědět