Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Sháním pro svého „krasavce“
Odpovědět
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Příspěvek od Albedo »

Koupím "práh" (nevím jak jinak to pojmenovat) v levých zadních dveřích. Mám to jen vpravo, a drží to koberec k zemi (drží na plastových úchytech nebo šroubech), možná to i přes hranu přečuhuje. Když nebude jasno o co jde, zkusím se zítra došourat k autu a vyfotit :)

Kdyby náhodou někdo měl přebývající vnější kliku do levých šoupaček, nabídněte cenu.

A do třetice, kde se dá sehnat oplechování výfuku - kolene kde je umístěná lambda? To stávající je už řádně rozsypané.

Díky
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
Machy_CZ
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 260
Registrován: ned led 27, 2013 8:41 pm
Typ Libera: Zatím žádné
Bydliště: Borač

Re: Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Příspěvek od Machy_CZ »

Ahoj, ten "práh" asi má být pouze na jedné straně, resp. já to tak taky mám...

To oplechování by bylo fajn udělat z nerezu a pokud by bylo více sad, cena by určitě byla přijatelná
Nissan 300ZX '90 3.0i V6, Abarth 5OO '10 1.4i esseesse, Subaru Impreza '09 2.0i RX
JDM:
Mitsubishi Delica '96 2.8 TD SWB Crystal Lite, Mitsubishi Delica '95 3.0i V6 LWB Crystal Lite

http://moje.auto.cz/user/Machy-CZ
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Příspěvek od Albedo »

Aha, tak je možné že to je jen v pravých dveřích, tak nic no :)
Jo, to nerezové oplechování by bylo fajn. Já jen abych věděl jestli je nějaký díl k sehnání originál/druhovýroba a kolik to tak koštuje. No, teď se musím kvůli zlomené patě asi 2měsíce válet doma, ale jakmile budu moci trochu šmajdat, tak se msím podívat jak to tam je a popřípadě rozměřit a něco z nerezu naohýbat a sešroubovat (na nýty tam bude asi dosti teplo). Ale kdyby někdo měl, koupi bych se nebránil ;)
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Příspěvek od vojta »

ahoj, ano práh je jen vpravo, klika na šoupačky je nedostatkový zboží páč se prostě lámou - takže koupit novou origo, oplechování okolo výfuku stojí v origu děsnou šišku a stejně schnije - na dárcích bude nepoužitelné takže domorobo - klidně snejtovat - je to tu popsané X-krát - zkus nejprve hledat a najdeš :)
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Příspěvek od Albedo »

No já právě našel jen rozkres krytu koncového dílu - tlumiče. Na koleno kde je lambda jsem tu nic nenašel, ale je možné že blbě hledám.
No zadní levé holt musím otevírat jen zevnitř, ale stejně tam v 99% případů lezou všichni z pravé strany, jak ve správném autobuse :D
No snad půjde nějak slepit, původně vypadá že tam nějaký epoxid byl, ale asi by to chtělo zevnitř navrtat a vrazit tam nějaký šteft nebo něco. Vypadá to že to stejně bylo slepené jen spodkem, budu to musit prozkoumat.
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Příspěvek od vojta »

S lepením to je nic moc, zkoušel jsem taky kde co a pak to zas ruplo, z nějakého dárce se ti může poštěstit, ale jestli má někdo záložní tak si jí schová do zásoby, proto prostě radím koupit origo novou která vydrží nejdýl...

kryty výfuku - tepelné clony
kryty_vyfuku.jpg
kryty_vyfuku.jpg (55.8 KiB) Zobrazeno 13425 x
tady to tolik vidět není a kryt okolo vlnovce končí u lambdy a vlastní koleno krytované není - ale vlnovec má původně více vrstev, nevím co ti tam zbylo :)

viewtopic.php?f=18&t=1619&start=60#p23136
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Příspěvek od Albedo »

No si myslím že to mám pod tím nárazníkem značně prázdnější. Zkusím se zítra k vozítku doploužit a vyfotit.
Ke klice, no otázkou je kde koupit. Pokud má někdo odkaz, kde se dá koupit klika a další nepřeberné množství dílů, sem s ním. Já znám jen AutoKelly a Matějíčka. Při pokusech najít nejlépe vybaveného/informovaného prodajce končím zatím neúspěchy.
Nenašel jsem nikde ani nabídku silentbloků motoru. Nemá někdo alespoň rozměry? Našel jsem že tu někdo nabízí k prodeji nějaké vyráběné, ale nenalezl jsem náhradu nebo originál v náhradních dílech. Mám možnost nechat si dovést nějaké různé kousky o různých rozměrech a s různými závity uchycení, ale nemám rozměry a další parametry. Nezná je někdo?
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Příspěvek od Tuti »

vojta píše:.. vlastní koleno krytované není - ale vlnovec má původně více vrstev, nevím co ti tam zbylo :)
Pro upřesnění - výfukové koleno nemá kryt, ale nesundavací vnější plášť, který samozřejmě už mnohým Liberům také chybí. S těmi více vrstvami Vojta měl na mysli katalyzátor, ne vlnovec.
Náhradní díly se nakupují u Subaru (zatím je k mání skoro všechno), u aftermarketových prodejců najdeš jen pár věcí a z toho ještě většina ve skutečnosti není na Libero, ale v nejlepším případě na Justy. Při nákupu doporučuji poptat cenu u místního prodejce Subaru a tady u Mišuse - má lepší ceny než dostane běžný zákazník, takže i s posláním obvykle ušetříš.
Když budeš kupovat novou kliku, v zájmu větší životnosti doporučuji vhodným lakem nebo aspoň třeba voskem na dutiny opatlat šroub v místě zalití do plastu. Šroub sice má jakési ochranné pokovení, ale asi nic moc a časem orezne, rez zaleze i pod plast a jak má ve zvyku rozpínat se, ten plast roztrhá. Stejným morem na Liberu trpí lišty pod okny a taky plastová zakončení vodicích lišt šoupaček.
Silentbloky jsem nabízel já, nejsem si teď jistý, jestli mi ještě něco zbylo. Kdybys měl zájem, podívám se.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Příspěvek od vojta »

Jojo, no já myslel myslel právě to oplechování v koleni u lambdy, toho je ale pravda jen jedna vrstva a u mě to už bylo pryč...v náhradách se na libero seženou tak možná těsnění, brzdy a filtry - zbytek jen origo a u těsnění bych šel taky do origa - třeba výfukové se mi po dvou rokách rozpadlo - origo bylo po dvacetiletech vlastně použitelnější :wink:
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Příspěvek od covex »

Kliky soupacek mel sveho casu Misus nejake "skladem" protoze to je holt bezna zavada - cenu uz si nepamatuju, ale nebyla to zadna hruza.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Příspěvek od Lubomír »

Kryt oblúka kolena zdarne koroduje a zle sa amatérsky napodobňuje, ale dobre to jazdí aj bez neho - ale je určite treba plechový kryt zospodu plastového krytu rozvodového remeňa, tiež zdárne odchádza, ale ten nerezový, čo som dal na fórum je nezničiteľný a dobre chráni plast. V núdzi vyhovie aj konzervový plech, (ak nie je poruke nerez), ale pravda nevydrží toľko rokov.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Příspěvek od Albedo »

Tak jsem se po delší době dostal ven. U mě to vypadá takto nehezky. Budu muset sehnat či vyrobit kryt pod vlnovec, tady prostě spodek chybí.
To koleno má tu vnější vrstvu značně rozpadlou, tak počítám že ji oloupu a udělám na to nějakou "krabici" z nerezu (s dírou na průchod lambdy), myslíte že by to tak mohlo být?

Jinak ten kulatý silentblok pod motorem je hodně zpuchřelý a prověšený, takže sháním pro jistotu všechny co drží motor. Nemá někdo v zásobě, nebo radu kde objednat za solidní peníz? Předem moc děkuji!

Obrázek
Obrázek
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Příspěvek od vojta »

Ahoj,
není to nejhorší - ještě ti tam toho dost zbylo :D ..to koleno bych asi oloupal a neřešil, kryt pod vlnovec bych udělal z nerezu, s tím se trochu vyvstekáš, páč tam nejní moc místa aby neklepal o nárazník...vejfuk a kryty se dají natřít aspoň vypalovací stříbřenkou nebo opískovat a našopovat (jestli něco zbyde :) ..a na otázku kde sehnat subaru díly na subaru už je mi trapné odpovídat, zkuste trochu hledat, zrovna kryty výfuku je téma které řešil každý a vše už je tu x-krát napsáno... každopádně hodně štěstí.
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Příspěvek od Tuti »

V poslední době jsem nějaké věci odrezoval máčením v octu a to bych použil o u výfukových krytů - zhruba po týdenní lázni ocet rozpustí veškerou rez i nátěry (snad kromě speciálně chemicky odolných), ale neubere ze zdravého železa, kterého na těch plíškách moc nezbývá. Pískovačkou jseš skrz na to šup.
Pak bych doporučil to šopování, já mám kryty našopované a navrch ještě natřené silikonovým lakem Lukosil M 130 a řekl bych, že se jim daří dobře.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Levý zaní "práh", levá zadní vnější klika, opechování výfuku

Příspěvek od covex »

Me teda prorezly i sopovane - zacne to vetsinou od sroubu.. ale vydrzi to rozhodne dyl, to ano.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět