Vibrace řadicí páky

E12 superdeluxe, standard
Odpovědět
Uživatelský avatar
sněhulák
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: ned kvě 20, 2007 6:28 pm
Bydliště: Turnov-Český ráj

Vibrace řadicí páky

Příspěvek od sněhulák »

Nazdar pánové,
obracím se na vás o radu.Již delší dobu mě drnčí šaltrpáka,ale jen na 2a5,jinak né.Hledal jsem vůle ve předu tam není nic nadměrného,vzadu u převodovky také ne.Udivovalo mě že čím jedu rychleji tak to drnčí víc,proto jsem zalezl pod auto a zjistil jsem že mám prasklej silemblok u předního diferáku a zadní není také nic moc a tak se ptám,je možné že by tu šaltrpáku rozdrnčela kardanka? V každém případě ty silembloky musím vyměnit.Má s tím někdo zkušenosti, daj se něčím nahradit a pokud ne tak kde je koupit nejlevněji,protože jsem někde na foru četl že to je pěkná pálka.Ještě mě prasknul náhon k tachometru a nevím jestli to je u převodovky nějak zajištěný nebo jestli mám za tu umělou hmotu zabrat opravdu silou abych jí vyšrouboval.Zatím co jsem to zkoušel tak to vypadá že se to spíš ukroutí.Zatím děkuji za každou radu,ahoj Milan Turnov.
Naposledy upravil(a) sněhulák dne čtv pro 25, 2008 8:46 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od covex »

Jo to s tou vibraci radici paky by me zajimalo taky. kdyby to byl kardan, rekl bych ze by to delalo vicemene porad, takle ciste teoreticky, bych predpokladal spis neco v prevodovce..
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od dědek »

O tomhle jevu se zmiňoval někde Lubomír. Opravoval kvaltpáku na starším i novějším a radil jak na to.Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
sněhulák
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: ned kvě 20, 2007 6:28 pm
Bydliště: Turnov-Český ráj

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od sněhulák »

dědek píše:O tomhle jevu se zmiňoval někde Lubomír. Opravoval kvaltpáku na starším i novějším a radil jak na to.Dědek
Jo jo příspěvek od Lubomíra jsem četl jenomže pod autem jsem žádný kloub nenašel,bovdeny vedou od řadící páky až dozadu bez přerušení.Na převodovku samozřejmě myslím taky,ale to je až ta nejhorší alternativa.Milan
Naposledy upravil(a) sněhulák dne čtv pro 25, 2008 8:57 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 942
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od Martinekk »

Kloub je u staršieho.
Ten náhon sa (aspoň na staršom) odskrutkuje z rpevodovky, je to plastový bazmek, tuším na 19tku kľúč. Bowden býva ukrútený na strane prevodovky. Naletovať do vyvŕtanej dierky a je to.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
sněhulák
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: ned kvě 20, 2007 6:28 pm
Bydliště: Turnov-Český ráj

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od sněhulák »

Díky za radu,zítra se na ten náhon podívám trochu agresívnějc a snad ho neukroutím.
Naposledy upravil(a) sněhulák dne čtv pro 25, 2008 8:48 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sněhulák
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: ned kvě 20, 2007 6:28 pm
Bydliště: Turnov-Český ráj

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od sněhulák »

Tak jsem se pokusil náhon oddělat a dopadlo to jak jsem čekal.Prostě se s tím nedalo hnout,až jsem tu umělou hmotu ukroutil a mám zase o čem přemýšlet.
Naposledy upravil(a) sněhulák dne čtv pro 25, 2008 8:48 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od Lubomír »

A tak ti ostáva len návšteva šroťáku , tam sa určite ešte jeden bowden s koncovkou nájde, iba vydolovat ho bude spod vraku bez kolies asi drobátko heverová maturita :cry:
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
sněhulák
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: ned kvě 20, 2007 6:28 pm
Bydliště: Turnov-Český ráj

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od sněhulák »

Tak jsem se konečně dostal k opravě náhonu tachometru,ukroucený zbytek šroubení jsem odvrtal,a zjistil jsem že náhon je v pořádku,takže jsem ho mordoval zbytečně.Naštěstí mám šikovného soustružníka který mi udělal ze silonu matku novou,takže náhon mohl jít zpátky a začal jsem rozebírat převodovku,protože bylo jasné že je v čudu náhon uvnitř.Po demontáži toho prvního dílu se ukázala i závada proč tloukla šaltrpáka,totálně rozpadlý ložisko na hlavním hřídeli.Takže kolečka dolu ,při tom mi vyskákaly pérka ze synchronu no prostě paráda a další problém nešel sundat ten vymezovací kroužek před ložiskem,tak opět soustružník vyrobit stahovák a pak už ložisko šlo samo.Po čtrnácti dnech čekání na ložisko a ozubené kolečko na náhon jsem opět vyjel a po první cestě do Liberce se rozsvítilo CHECK ENGINE motor jde do volnoběhu a za chvíli jedu dál.Jedu třeba 20km bez problému a dokud ubírám plyn pomalu tak je to v pořádku ale jak musím prudce ubrat tak to udělá.Připadá mě to že se to v tu chvíli uchlastá a i když motor jde normálně připadá mě že jde v dost vysokých otáčkách.Proto by mě zajímal váš názor,jestli usuzuji správně že zůstává vyset budˇ
sytič (kde ho mám hledat) nebo škrtící klapka.Našel jsem na foru že to už někdo řešil vymytím sprejem ale asi by bylo lepší to sundat a vyčistit i z druhé strany a nevím jaké překvapení na mě čeká když celý díl se škrtící klapkou sundám. Předem vám děkuji za rady Milan Turnov.
Naposledy upravil(a) sněhulák dne čtv pro 25, 2008 8:55 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od Karel »

sněhulák píše:se rozsvítilo CHECK ENGINE motor jde do volnoběhu a za chvíli jedu dál.Jedu třeba 20km bez problému a dokud ubírám plyn pomalu tak je to v pořádku ale jak musím prudce ubrat tak to udělá.
Já totéž, nebo velmi podobné chování taky řešil. A byla to vadná kostra vpravo vzadu mezi motorem a karoserií.
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
sněhulák
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: ned kvě 20, 2007 6:28 pm
Bydliště: Turnov-Český ráj

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od sněhulák »

Nevím jestli myslíme stejnou kostru ale tu vpravo jsem měl rozdělanou,je pořádně očištěná a ještě jsem na tohle místo přivedl nový kabel přímo od baterky.Zkusím ten kabel ještě vyměnit uplně,tím nic nezkazím. Ono se mi kontrolka už nějaký čas občas rozsvěcela ale auto jelo normálně,tak mě kostry napadli taky.Dnes jsem jel na chalupu(asi 15km)naprosto bez problému,až na kopec kde jsem prudce sundal nohu z plynu a kontrolka se rozsvítila,cestou domů bez problému až do města kde jsem musel ubrat a přidat a opět asi na půl minuty svítila pak už jsem dojel. Milan
Naposledy upravil(a) sněhulák dne čtv pro 25, 2008 8:55 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od Karel »

sněhulák píše:opět asi na půl minuty svítila pak už jsem dojel. Milan
Podobnou závadu řešil Jarda a byl to zanesený vzduchový filtr....
K.
:(
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od Lubomír »

P.S. neni náhodou správně psát slovo "vybrace" s měkkým " i" a tedy "vibrace" ? - si o nás Liberátorech mohou mysleti jazykovědci své... bduh.gif
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od Martin H. »

Tuším, že jazykovědci čučí na úplně jiná fóra, ale někdy ta "čeština"opravdu bolí i nevědce. :D Podstatné je, vyjádřit se k problému, byť jazykem nedokonalým.

Pěkné svátky přeje Martin.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od Lubomír »

Právě proto se ozývám slovem jazykoznalým až teď, byť "mojí materštinou jiný jazyk jest", no ale ono to "oči kole" i slovákovi! V textu chyby akceptujeme - v pisatelských záchvatech vyjádření se k věci, ok, - no ale název kapitoly, zkusme to kultúrnějic, pánové. Že by nám ty páky vybrovali tak nějak měkčeji časem... :lol:
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
sněhulák
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: ned kvě 20, 2007 6:28 pm
Bydliště: Turnov-Český ráj

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od sněhulák »

Lubomír píše:Právě proto se ozývám slovem jazykoznalým až teď, byť "mojí materštinou jiný jazyk jest", no ale ono to "oči kole" i slovákovi! V textu chyby akceptujeme - v pisatelských záchvatech vyjádření se k věci, ok, - no ale název kapitoly, zkusme to kultúrnějic, pánové. Že by nám ty páky vybrovali tak nějak měkčeji časem... :lol:
Děkuji za upozornění na moji češtinu a omlouvám se.Ve svých příspěvkách jsem to opravil ale v těch ostatních nevím jak,proto když mě poradíte opravím to všude Milan.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od Karel »

:D
Naposledy upravil(a) Karel dne pát pro 26, 2008 11:07 am, celkem upraveno 2 x.
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od Karel »

Martin H. píše: Podstatné je, vyjádřit se k problému, byť jazykem nedokonalým.
S tímto názorem plně souhlasím. Budeme spravovat auta a pravopys nebudeme řešit...
K.
:D :D :D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od covex »

Děkuji za upozornění na moji češtinu a omlouvám se.Ve svých příspěvkách jsem to opravil ale v těch ostatních nevím jak,proto když mě poradíte opravím to všude Milan.
To uz mohou pouze spravci fora. Kazdy prispevek se pak ale oznaci jako zmeneny, takze bych to uz nechal neb nazev vlakna je spravne.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace řadicí páky

Příspěvek od peple »

Tohle není špatná stránka, ale s vibracema to ani trochu nepomůže :wink:
Jinak upraveno...
Odpovědět