Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od covex »

Ja vidim problem s pneu v tom, ze v podstate neexistuje moznost, jak sepodle neceho rozhodnout. Malokdo z nas ma moznost na jednom rozmeru najezdit statisice kilometru s ruznymi pneu, aby mohl opravdu zhodnotit co je nejlepsi. Testy se zpravidla vztahuji k jednomu rozmeru, ovsem rozmer pneu muze mit celkem zasadni vliv na trakci pneumatiky v kombinaci se vzorkem na ni. Nemluve o tom jak se vlastnosti pneumatiky meni s jejim opotrebenim a starim. Nevim jakou metodiku pouziva ADAC, ale ruzne uzivatelske zkusnosti bych bral jako silne subjektivni. Proto podle me dneska pri vyberu pneumatik nezbyva nez si hodit korunou.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od dědek »

Já si myslím, že rozhodující je parametr, kde a po čem budu s těma zimákama jezdit. Jinak pokud se týká zatížení, je tu i možnost koupit "C" gumy (na van a dodávky), jenže pokud potřebuju odvést za zimu jednu těžkou věc a jinak budu jezdit převážně sám z místa na místo , tak bych index nosnosti neřešil. Stejně tak rychlostní limit ( i ten Vraník je 140km/h a tak rychle nikdo s Liberem nejezdí) Tuti potřebuje zimáky na propluhovanou zimní silnici,někdy sice s břečkou, ale málokdy s dvaceticentimetrovou vrstvou sněhu což musím řešit třeba já . A letos 14.října už bylo potřeba. Jardovi jsem poslal odkaz na fotky ,jak to vypadalo v Jablonci n.N. a tam vyhlásili kalamitu a šel házet každý kdo měl ruce. V Desné se to bere jako "normálka" a pluh vyjede až se řidič traktoru vyspí z opice, třeba až v 18.59 . Jak se na kopec vyhrabat v půl třetí , nikdo neřeší. To je každého problém a kdo nevyjede , má prostě smůlu. Kdo nabourá - ten nepřízpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky a basta. Nejhorší to je v pátek odpoledne, když padá sníh a přijíždí lufťáci. Samozřejmě,že stoupání nezvládnou, ale oni v tom nejnemožnějším místě zastaví a začnou obouvat řetězy,které vidí poprve od zakoupení v obchodě a tudíž nasazení se protáhne i na hodinu. Zablokují ostatní, hlavně domorodce, ale i ty, kteří to znají a řetězy nasadili už pod kopcem. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od Raper »

auticko opat neposlucha- nechce startovat a cuka ako by nepalila asviecka alebo chybalo palivo zdochyna volnobeh - to je jedna vec. celkom som ju este nezanalyzoval ale karbec som cistil pred nedavnom a mam novy pal. filter teda pochybujem. Ale druha ma prekvapila - zhorený konektor k prevodovke, prvý ktorý je na dvoch červenych kablikoch ktoré idu uplne z lavej strany prevodovky - co tie kabliky vlastne maju za ulohu?? zhoreny je len zo strany kde lezi na prevodovke ale iste sa tak prevodovka neprehrieva aby zhorel preto- rsp. snad.
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od Martinekk »

No, pozri si všetky podtlaky, to sa rado vyšmykne... A karbec som čistil vždy až na niekoľký pokus, nikdy sa mi to nepodarilo na prvý krát. Cukanie a vynechávanie valcov máva na rováši zapaľovacia sústava. Riedidlom C6000 očisti viečko rozdeľovača zvonka aj zvnútra, káble tiež. A skontroluj ich kontakty, pokiaľ sú staršie, mohlo tam natiecť a zoxidovať. Plus premeraj tie káble, odpor odpor káblov od viečka k sviečkam 4 až 10kOhm, od cievky k viečku tak do 15kOhm. Alebo vymeň za vyčistené iné káble, pokiaľ tie čo tam máš sú preklepané, poprasnaké a podobne.
Tie dva dráty vedú k spínaču spiatočky. Zhoreť, hm.... To som ešte u týchto káblov nevidel. Ty máš ale s elektrikou viacero problémov nie? Môže to spolu súvisieť...
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od Tuti »

Popsané projevy často mívá na svědomí "falešný luft", který motor někde nasává. Zkontroluj jestli nemáš vypadlou (nebo uvolněnou) některou hadičku od podtlaků, případně prasklou gumovou manžetu před karburátorem nebo nějakou jinou netěsnost v sání. Libero je na správné tlakové poměry v sání háklivé - třeba i vypadlá hadice k předehřívači vzduchu způsobuje poškubávání motoru.
Jinak tohle není dotaz do "hospody", ale do technické části.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od Martinekk »

Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od Lubomír »

Ešte k zimákom: namontované mám uplne novú sadu s označením MALOYA CRESTA 220, - uplne neznáma vec, za slušnú cenu, ba ani vyvažovať sa nemuseli príliš (jedna z vlastností slušnej pneumatiky je, že nepotrebuje moc závaží - tak 20 no,do 50g sa mi zdá byť ešte únosné) tak uvidíme , zač je toho loket na poriadnom snehu... cestou na zimný sraz dostane do tela dúfam...
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od peple »

Než začnu shánět jinde tak se chci zeptat tady. Moje děcka potřebujou druhý jízdní kolo k babičce ať nemusíme pořád sem tam převážet. Mrkněte se na půdy a nic extra to bejt nemusí já jim to už opravím a zpojízdním. Cenu nabidněte - věk dítěte 4-6 let.
A ještě jedna specialitka. Nevíte o "totalitním" šlapacím Moskviči na prodej? Viťula je z něj hotovej a tak ho shánim :D
Předem dík za informace.
Uživatelský avatar
Petr K.
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 36
Registrován: čtv úno 23, 2006 9:54 am
Bydliště: Praha

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od Petr K. »

peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od peple »

Moskviče přes Aukro sem už vzdal... Jsou tam fakt nesmyslný ceny bduh.gif a hlavně sem sehnal parádní šlapací formuli.. Víťula se do ní love4.gif
Přesto dík za info :wink:
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od dědek »

Tak 5.600,-Kč je opravdu nesmyslná cena za hračku. Už si nepamatuju co stála nová, když jsem ji před 25 lety klukovi kupoval , ale autíčko mu vydrželo tak dva roky. Ono rezavělo snad víc jak "dospělý" Moskvič a kluk s ním nejezdil v soli. A taky si pamatuji, že jsem ho snad každý den musel opravovat. Je však pravda, že malej kluk byl do něj opravdu love5.gif love5.gif love5.gif Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od Tuti »

Dneska jsem s Běloušem absolvoval technickou - až mě překvapilo, jak hladce a úspěšně. Je pravda, že když na příjmu chlapíkovi přede mnou paní přes okýnko říkala "tady mi podepište, že ta Felicie je nezpůsobilá provozu", měl jsem cukání otočit se a mazat pryč. Ale Bělouš to zvládl naprosto v pohodě, technik se v superlativech vyjadřoval o brzdách a chválil podvozek bez vůlí, takže mi odpustil i to, že jsme na rámu nenašli VINko. Takže jsem odjel se dvěma lehkými - karoserie a těsnost motoru a převodovky.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od covex »

A kde si byl? Ja jezdim do Vekry u tramvajoveho depa. Posledne jsem akorat na miste s technikem serizoval svetla, protoze jsem pred casem menil zarovky a nejak mi nedoslo ze s novyma zarovkama to bude potreba postelovat.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od Tuti »

Taky jsem byl tam (ale není to Vekra - jmenujou se tuším Steko nebo tak nějak a patří pod Dekru". Vekra jsou okna), ovšem přijel jsem tam už s hotovejma emisema (od Vasky).
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
veros
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: čtv zář 22, 2005 8:05 pm
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od veros »

Ač Libero už pěkných pár let nevlastním, zaujalo mne, že H-1 od Hyundai je vlastně taky Libero. :-)
Už asi nikdy nebudu mít tak skvělé auto. :-(
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od covex »

Tuti píše:Taky jsem byl tam (ale není to Vekra - jmenujou se tuším Steko nebo tak nějak a patří pod Dekru". Vekra jsou okna), ovšem přijel jsem tam už s hotovejma emisema (od Vasky).
Jasne Dekra.. jsem to ale. Emise tam dela takovy jemne otraveny manik..
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od Martinekk »

Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od dědek »

Příklad typického českého hyenismu. Prodat Libero, které má cenu do 25tis.Kč invalidovi, který tomu nerozumí, za takové peníze (3xdráž) .Jsem přesvědčený, že skutečný majitel asi zíral když se dozvěděl jak to s "jeho" autíčkem je. Ale asi tomu taky nerozumí a toho využil onen zprostředkovatel bez adresy , který možná majiteli dal 25tis. a 50 si nechal. Je to spekulace , ale dost pravděpodobná. Každý, kdo se shlédl v Liberu a "musí" ho mít , by si měl tenhle článek přečíst a zamyslet se nad sebou. A ještě jedna nedávná zkušenost, jakou fintu nyní používají autobazarníci v době krize, když lidi maj hluboko do kapsy a kšefty se nehýbou. Na to si je potřeba taky dát pozor. Příklad : Docela pěkné autíčko hezky nablýskané a vyčištěné vysavačem, zbavené všech doplňků po původním majiteli včetně koberečků, potahů a všelijakých samolepicích vopičárniček (při detailnějším pohledu lze stopy vysledovat) tedy tak , jak ho před patnácti lety v Boleslavi vyrobili.
140000km odpovídá "rodinnému" používání, tudíž skutečnosti. "Katalogová cena" nějakých 25tisíc inzerována na předním skle pouze o tisícovku výše . Tedy normálně by měl zákazník "vyplajznout" dvacet šest tisíc, nasednout do autíčka a uhánět domů. Jenže ono to jaksi není pravda. Chceš tohle auto ? Tak si musíš připlatit ! Za zprostředkování převodu a udajnou" zelenou" daň ( velmi zajímavé, když auto od 2008 má teď už třetího majitele!), za návštěvu STK a EM, za Evidenčku??? (do týdne platnosti STK nahrazuje protokol STK!) , za přezutí na zimní kola ( letní jsem ale nikdy nviděl?) za celkovou "očistu" po parkování na place (asi už od jara) ... no nebudu víc napínat- dohromady "sumasumárum" 31tis. Kč.Tohle všechno dělal "dobrý" autobazar před časem jaksi samosebou a v AAA přidali i šmejďácké autorádio. Ale z ceny 25 dostane pan majitel "zápis" do účetnictví a zbytek? Kam? Dobrý, co? Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od covex »

Je to smutne, ale i toto se bohuzel deje. Chyba je ovsem i na strane kupujiciho (a stejnou udelal nejeden z nas) nebot tyto, a asi zadna, "bazarova" auta by se nemela kupovat bez toho, aby je videl jeste nekdo, kdo tomu aspon trochu rozumi.

Pro me je na cele veci smutne to, ze zadna automobilka nespatruje potrebu podobneho vozu na nasem trhu, zato tu mame kvanta CrossSUV. Tim by totiz podobnym "obchodnikum" vzala vitr z plachet. Jenze treba Skoda delal naposled 1203...
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Všeobecné dotazy aneb virtuální hospoda

Příspěvek od dědek »

Ono to máš těžký. Třeba pro tu Škodu je asi důležitý, že někteří zákazníci koupí Octávii 4x4 , jiní jdou do Yeťáka a jako MPV je Roumsťák. Samozřejmě, že kdyby na trhu byla nějaká konkurence malé dodávky s pohonem 4x4, bylo by autíčko Libero patnáct a více let staré na tom jako Favorit. Kdo si ho dneska Koupí ? Vím o jednom, kterého si "koupil" v Tanvaldě šéf sběrny starého železa, když mu ho přivezli starší maželé, že ho chtějí ekologicky zlikvidovat. Protože měl velmi málo najeto, byl to už "jednobod", vzal si ho pro sebe protože tí lidé nic nechtěli a jeho to stálo šest tisíc a STK.Bohužel všichni výrobci se zhlédli v systému Haldex a jemu podobnému a tak pořádná čtyřkolka asi hned tak na trh nepříjde. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Odpovědět