Označení motoru

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Mirek
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř čer 21, 2006 5:32 pm
Bydliště: Stráž nad Nisou

Označení motoru

Příspěvek od Mirek »

Zdravíčko. Řeším teď takovýto problém: na stk mi nechtějí pustit Libero z důvodu, že má ve velkém techničáku uveden typ motoru EG12 (na motoru je klasika - EF12, na emisní kartičce uvedeno taky EF12, v malém techničáku E12). Na registru vozidel mi bylo řečeno, že EG12 je správný údaj, že to tak mají vedený podle čísla velkého techničáku a basta. A teď babo raď.. kdyby jste někdo měl nápad jak do techničáku dostat taky EF, sem s ním. Mimochodem jsem koukl co je označení EG a je to nějakej motor 3,2i, či co. bduh.gif
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Označení motoru

Příspěvek od Tuti »

Mám výpis ze schvalovacího protokolu ZTP 2898-01, což by asi mělo být novější Libero (SUBARU FA E 12, vystaveno 14.10.1993) a skutečně tam je napsaný typ motoru EG 12 KAT :shock: . Takže pokud máš tohle číslo (je v techničáku úplně nahoře vlevo), změny v TP se asi nedomůžeš. Snad jedině zkusit jinou STK, třeba to vybrečíš.
Každopádně je to zvláštní, asi to takhle bude u víc aut a určitě už na to někdo musel narazit.

PS: Kdyby to vypadalo beznadějně, zavolej mi (602391983).
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Mirek
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř čer 21, 2006 5:32 pm
Bydliště: Stráž nad Nisou

Re: Označení motoru

Příspěvek od Mirek »

No to jsem z toho blázen teda.. :? Zítra prubnu stk přes člověka, kterej mi ji dělal dva roky zpátky, tak jsem zvědav. Ale řešení napořád to není, to je nejhorší. Mám takový nutkání označení z motoru ubrousit, ale to je blbost.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Označení motoru

Příspěvek od Tuti »

A nebo tam nacpi ten třílitr, abys to měl v pořádku :lol: :lol:
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Označení motoru

Příspěvek od Pajas »

Zkus jinu STK, u nás mně mechanik na STK řekl, že inší motor tam nende a basta...
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Mirek
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř čer 21, 2006 5:32 pm
Bydliště: Stráž nad Nisou

Re: Označení motoru

Příspěvek od Mirek »

Technická jest hotová, ale pořád pemejšlím co s tím udělat do budoucna, sákryš..
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Označení motoru

Příspěvek od Mis.us »

To číslo motoru je na bloku hned za rozdělovačem?Jestli jo,tak to už mám tak vyrezlý,že z něho nejde nic rozluštit a na STK mi řekli,přesně to co Pajasovi,že tam jinej motor dát nejde a hlavně byli rádi,že auto funguje,jak má ;-) holt na některejch stanovištích stk,jsou zajímavý podmínky..(netolerance)
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Označení motoru

Příspěvek od dědek »

Na STK hlavně hodně záleží, jak se pan technik vyspí a jak mu tvoje auto padne do oka. Já přijel s Liberem v půlce listopadu, kdy venku pršelo se sněhem, před branou jsem stál druhý na "forhontě" a když se otevřela vrata a najel na jámu a otevřel díru na motorem, který byl patřičně mokrý a kapala z něj voda a špína, měl jsem docela nahnáno, že mě vyhodí, ale naopak . Všechno bylo O.K. Jen s dovětkem , že to bude chtít najaře spodek stříknout. Tak, že žádné netěsnosti a úniky oleje a ani vůle v řízení a čepech. Světla svítila všechna, blinkry blikaly, stěrače stíraly a odjel jsem s několika "lehkými" a nashle za dva roky. Zkušenost s touhle STK a stejným technikem mám opačné. Nejprve mne vyhodil s Toledem , že ručka málo brzdí a u otcova Favoritu nefungovalo hydraulické štelování světel od řidiče a opět palec dolů. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Označení motoru

Příspěvek od covex »

A ktere STK to bylo MIrku?
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Mirek
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř čer 21, 2006 5:32 pm
Bydliště: Stráž nad Nisou

Re: Označení motoru

Příspěvek od Mirek »

Problém na 98% vyřešen, z pražského Subaru je na cestě lejstro, který by mělo přinutit úředníka na registru k přepsání v techničáku eg na ef. 5emoticon.gif
Odpovědět