Dovoz z Německa

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Dovoz z Německa

Příspěvek od Tuti »

Včera jsem si přivezl z Německa "nové" Libero. Někdy se tu zmiňovalo, že v Německu jsou ceny dost vysoké, ale dá se narazit i na výhodnou nabídku. Já jsem si na stránkách německého klubu vyhlídl bílé Libero ročník 97 za zajímavou "VHB" 850 Euro. Je sice poněkud orezlé, ale řekl bych že půjde ještě celkem zachránit, aby pár let vydrželo. Jinak je na něm vidět německá péče a to, že je od prvního majitele. Ačkoli má natočeno skoro 170 tisíc, mechanicky šlape dobře, interiér vypadá velmi zachovale a poslední zápis v servisní knížce je na 150 tisících. Velkými klady jsou pro mě skleněná střecha a sundávací koule. S majitelem jsem si vyměnil několik mailů (poděkování translate.google), poslal mi ukrutnou spoustu věrohodných fotek, tudíž jsem celkem věděl, do čeho jdu. VHB znamená "Verhandlungbasis", takže jsem zkusil usmlouvat slevu a prodávající bez protestů svolil s nabídnutými 740 Eury. Rozhodl jsem se pro dopravu po ose, protože nechat si auto přivézt by vyšlo šíleně draho a na podval nemám vhodného tahouna ani řidičák. Měl jsem štěstí, že auto bylo v Mühlackeru (kousek od Stuttgartu), což je při trase na Mannheim, kam pravidelně jezdí auta spediční firmy, u které dělá manželka. Díky tomu jsem cestu tam pořídil "za kafe" na sedadle závozníka mohem pohodlněji a rychleji, než kdybych se trmácel vlakem či busem. V půl třetí ráno jsem nasedal do náklaďáku a v jedenáct jsme byli na místě - šofér mě vysadil až u baráku, ještě šel okouknout, pro co to vlastně jedu. Proběhla obhlídka a zkušební jízda, vyřídili jsme smlouvu, dostal jsem kafe a koláč a jeli jsme na úřady. Exmajitel mi (jak předem slíbil)pomohl s vyřízením převozní značky - se svojí chatrnou němčinou bych se u toho dost zapotil. Revanšoval jsem se mu dárkovým kartonem 8 Plzní. Ačkoli to bylo přes poledne, na úřadech všechno proběhlo velmi hladce a už před jednou hodinou jsem vyrazil na cestu k domovu. Pojal jsem ji trochu jako zátěžový test, rádio hlásilo 21 hodin, když jsem po 680 kilometrech dojížděl k baráku (jel jsem poněkud delší cestou, abych se vyhnul českým dálnicím). Takže celý výsadek se zvládl v jednom dni - to by mě nenapadlo ani v nejoptimističtějším snu.
K nákupní ceně 740 E zatím přibylo 70 E za převozní značky s pojištěním a cca 90 E za benzín, ale další výdaje mě teprve čekají - dovozová technická, registrace, přihlášení a ekopoplatek. Podle předběžných informací počítám celkem asi s 8 - 9 tisíci (budu referovat). Celková cena tak bude něco přes 30 tisíc, za to bych u nás auto v tomhle stavu s čerstvou technickou a zaplacenou ekodaní asi nekoupil. Jen bohužel budu muset absolvovat zdlouhavou byrokratickou proceduru - ale co by člověk pro Libero neudělal :D
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od Karel »

Nó teda...
Gratuluji k získání pěkného auta.
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 534
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od vojta »

tak gratuluju, už se těším až na sebe ve městě zase někde natrefíme, jedno bílé nové v liberci jezdí, tak budete dva :)
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od Petr+Barča »

Tak ať ti slouží ke tvé spokojenosti :D
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od Mis.us »

hodně štěstí v omlazování.Škoda že bydlim tak z ruky,bych ti ho vyvařil.
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od Jarda »

XXcomputer.gif
ja jsem dovezl z německa noje a to bylo po motorické stánce perfektní, servisováno ve značkovém servisu, ale kastle " bída"
ať ti slouží 3some.gif
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od Tuti »

Mis.us píše:hodně štěstí v omlazování.Škoda že bydlim tak z ruky,bych ti ho vyvařil.
Dovézt auto z Liberce do Prahy a vrátit se domů busem nevidím jako problém - možná si plácneme :D .
Zítra jedu na STK, tam na jámě poprvé pořádně uvidím jak vypadá zespoda. Pak budu uvažovat o rozsahu omlazování.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od Mis.us »

pro mně to neni problém-vyvařuju a tepu z nerezu,je to na tobě,samozřejmě dělám i lakyrničinu,takže bys to měl komplet :-)
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Johny Mandolína Jazz
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 198
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:40 pm
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od Johny Mandolína Jazz »

Tak to jsem na něj zvědavej,je fakt,že němci jsou pedanti,a jestli to je po prvním majiteli tak to bude asi dobrý. Já mám v podstatě taky dovoz z Německa (majitel přede mnou si ho dovezl a po třech měsících mi ho prodal) Samozřejmě pár mušek už mělo,ale za ty roky na to má nárok.
Tak ať slouží!!! :)
Johny
Jazzu zdar!
Subaru Libero Super de Luxe r.v. 1990 (Ferda)měli jsme ho od r. 1999 do 10.11.2020+(Fotřík od r.2010)=Forester 2,0X Comfort WP r.v.2008,plná palba 116kw
ondra
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 30, 2011 11:39 pm
Bydliště: Holotín, okr. Pardubice

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od ondra »

Dovezli jsem také "nové" Libero z Německa v prosinci 2011. Cena 2000 euro, nějaké mouchy má, a je potřeba ještě vyvařit blatníky. Už máme najeto šťastných 3500 km. Cena za technickou byla myslím 1500 Kč a na úřadě za přihlášení tuším kolem 5500 Kč. Už si to moc nepamatuji. Lze to vše vyřídit během jednoho dne. Na úřadě je však potřeba asi 1 hod. Není dobré tam příjít, jako já - 1/4 hod před zavíračkou. Celkově nás auto stálo 80000 Kč. asi jsem blázen...
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od Karel »

ondra píše: asi jsem blázen...
I né. Viděli jsme i několikanásobně dražší.
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od Tuti »

Mám za sebou STK a doklady jsou podané na registru .. až to zpracují, pošlou mi SMS.
Na STK jsem platil 600 za emise a 1550 za dovozovou evidenční + technickou kontrolu, na úřadě to prý bude 2000 za techničák, 800 za přihlášení a 3000 ekopoplatek.
Zatím probíhá všechno hladce, akorát jsem auto neviděl zespoda - na STK byl ráno nával, takže jsem ho tam po dohodě nechal a v poledne si přišel pro hotové.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Johny Mandolína Jazz
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 198
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:40 pm
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od Johny Mandolína Jazz »

Samozřejmě že jseš blázen,ale to jsme všichni, jak to říká Míla z Děčína "POSTIŽENÍ LIBEREM" :)
Já za něj dal taky 80 000,ale v roce 1999 . Nové se ještě v tu dobu prodávalo za 570 000
V každém případě užitnou hodnotu to má,ale musíš mít velkou trpělivost. 4robot.gif
Johny
Jazzu zdar!
Subaru Libero Super de Luxe r.v. 1990 (Ferda)měli jsme ho od r. 1999 do 10.11.2020+(Fotřík od r.2010)=Forester 2,0X Comfort WP r.v.2008,plná palba 116kw
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od dědek »

Tak jestli dobře počítám se všemi poplatky tě vyjde na 29.200,- Kč a pokud je dobrý , je to dost příznívá cena. Co Tuti uděláš s těmi dvěmi současnými? Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od Tuti »

Staré červené stojí odstrojené v hale v Chrastavě a pomalu - velmi pomalu - na něm probíhá renovace. Nespěchám na to, tak trochu mi vyhovuje, že tam je pod střechou aniž by mě to něco stálo. Až bude jednou hotové, nebudu ho už rasovat v soli a na vožení nákladů, bude jen ke svátečnímu provozu jako youngtimer.
Bělouš je na tom špatně, snažit se ho ještě udržet v provozu nebo dokonce nějak opravovat už nemá smysl. Nechám si z něj do zálohy některé mechanické díly a zbytek půjde do šrotu :( . Kdyby někdo měl zájem o doklady se zaplacenou ekodaní, budou k dispozici.
Pak mám ještě Rover 416 kombík, ten chci taky poslat do světa.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od Tuti »

Konečně jsem se dohrabal k tomu, abych sem dal pár fotek nového přírustku
nove1.jpg
nove1.jpg (225.08 KiB) Zobrazeno 14043 x
nove2.jpg
nove2.jpg (233.8 KiB) Zobrazeno 14043 x
Stále čekám, až budu mít hotové doklady :| .. zatím jsem sundal výfuk s krytama a dal jsem je našopovat. Vypadaly ještě dost slušně, takže stojí za to prodloužit jim život jak jen to půjde.

PS: na fotkách si všímavý pozorovatel všimne prostředního pásu na zadním sedadle. Když jsem ho při kupní obhlídce auta objevil, ptal jsem se majitele, jestli je v TP napsáno 7 osob, ale není - prý je to proto, aby se mohlo v autě vozit víc dětí. To lze považovat za rozumné vysvětlení 7 pásů v šestimístných autech - děti do 12 let jsou "na váhu", ale každé musí mít své "zádržné zařízení", což může být i dvoubodový pás. Možná to byla výbava na přání.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od covex »

Ty lemy nejsou hezky.. a uz to je evidentne nejak "opravene". Tak snad oprava nebude stat vic nez auto.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od Tuti »

Taky se ho majitel zbavoval kvůli tomu, že už nechtěl financovat opravy karoserie, které v Německu vycházejí podstatně dráž - zvlášť jestli to nechával dělat v autorizované dílně. Mezi papíry k autu je necelý rok starý účet ze Subaru servisu (na víc než 1300 Euro) a v pracovních úkonech tam je i nějaké vaření. Přitom je vidět, že to nedělal žádný extra fachman, oblouk lemu u víčka nádrže je teda hodně netrefený :?
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od Tuti »

Tak konečně je Bělouš II. můj "před lidmi i před Bohem" - dnes jsem si vyzvedl TP a značky (platil jsem avizovaných 5800 Kč). Mám tedy momentálně tři Libera na aktivních dokladech, takže si fandím, že možná držím národní rekord a ani v evropském měřítku si nestojím špatně. (Ale v Japonsku bych byl žabař, jistě je tam mnoho firem s celou flotilou Sambarů. :mrgreen: )
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Dovoz z Německa

Příspěvek od Karel »

Tuti píše: možná držím národní rekord a ani v evropském měřítku si nestojím špatně.
I neé, já taky. A jsou vedeni pod kódovým označením "červenej", "zelenej", a "bubák"
K.
:shock:
Nikdo není dokonalej.
Odpovědět