21. sraz Srnčí

Srazy a setkání
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

21. sraz Srnčí

Příspěvek od Karel »

L I B E R O K L U B
21. SRAZ
Moravská Třebová - RS Srnčí
11. - 13. května 2012

Je tady jaro a Liberáky začínají svědit nohy a chystají se na další sraz postižených LIBEREM.

Pátek 11. května
Jarda čeká na místě srazu. Jako první přijíždějí Karel s Mílou po 15 hodině. Počasí je skvělé, tak sedíme venku a doplňujeme vypocené tekutiny. Hovoříme o cestě, o bebíčkách LIBEREK a jiných důležitostech. Jarda nechal udělat klubová trička - tak znaleckým okem hodnotíme návrh - super. Je 17.3O hodin a u nás i personálu se začíná projevovat nervozita. Kde jsou všichni přihlášení? Snad tu nebudeme jenom my tři? Po 18. hodině se nálada zvedá - přijíždějí liberáci jeden za druhým. Už to začíná být veselejší. Míla se chápe své liberácké povinnosti - vybírá startovné. Za 2OO Kč zúčastněný dostává klubové tričko, propagační materiál Moravské Třebové, obálku s instrukcemi zítřejšího zápolení a camrátko. Zbylá trička půjdou do dražby. Po 19. hodině se přesouváme do klubovny na večeři. Dali nám půlku kuřete s bramborem. Porce jak pro nádeníky. Po večeři konečně začíná volná zábava. Hoši nanosili kytary a už se hrálo a zpívalo. Do půlnoci dorazilo 15 liberek a jejich posádky. Krásný večer končí okolo 3. hodiny nad ránem.Sobota: 12 května.
V 8. hodin se snídá ze švédského stolu. Po snídani jedeme spanilou jízdu do Moravské Třebové. Objedeme náměstí a řadíme se uprostřed a už cvakají fotoaparáty a vrčí kamery. Po chvíli se kolona dává do pohybu. Jarda zajistil u Městské Policie volný průjezd městem. Na křižovatkách s hlavní silnicí to měšťáci stopli, abychom z města vypadli dost rychle. Díky Jardovi i hochům od Městské Policie. Smůla - začíná nám pršet. Jedeme do Jevíčka. Cesta dobrá. Místy jedeme lesem - potěšení pro oko. A déšť houstne. Dojíždíme na místo, kde měl Jarda připravený malý program, ale mokro za krkem nám to zkazilo. Jedeme zpátky a na chvilku přestává pršet. Jarda nás vede na nějaký kopec s lesní cestou. Ať liberka dokáží, co v nich máme za poklad. 4 x 4 bylo nutno použít i několikrát. Rozbahněná cesta jim dávala co proto. Na Srnčí se vrací samé bahno. A Sysel si udělal ještě zajížďku, aby si autíčko vytunil - a projel loukou plnou odkvetlých pampelišek. Všechna ta semínka se mu nalepila na zabahněný nárazník. Výsledek byl velice pěkný. Máme přichystaný oběd - vepřové na smetaně a knedlík. Potom nezbytné kafíčko a začíná odpolední program. Jarda nachystal takové krátké soutěžičky:
1. z parkoviště u RS sjet polní cestou z kopečka na louku, otočit se a zpět. Při jízdě musel spolujezdec nafouknout balonek (a nevyrazit si zuby). Jelo se na čas. Balonek musel být nafouknutý dle vzoru. Byl-li menší posádka dostala mínusové body, byl-li větší tak plusové. Při prasklém balonku se jízda opakovala.
2. na připravených chůdách ujít alespoň 10 metrů
3. malý zdravotnický testík
Více soutěží nedovolilo počasí. Přeháňky se objevily vždy, když jsme se přesunuly ven. Děti v době, kdy dospělí soutěžili venku, skládají puzzle. Jarda pozval zdravotníka, který na Andule i malé Andulce předváděl resuscitaci a potom odpovídal na otázky zvědavců ohledně první pomoci. Jarda počítá výsledky. Během soboty ještě dojíždějí další libera. Takže v sobotu večer stojí na parkovišti 23. aut, z toho 20 liber. Je to PARÁDA. Díky liberáci! Nastal čas večeře a personál servíruje výborný řízek s bramborem. A nastává očekávané vyhodnocení soutěží. První cena je sodastreem, druhá cena klubová mikina, třetí cena nástěnné hodiny. Ceny rozdány a už se prodávají lístky do tomboly. 5 lístků za 10 korun.Brzy jsou 2 bloky lístků doprodány a zhruba 5OO lístků se dopisuje. Při večerním kafíčku se rozjíždí dražba. Ujal se toho Škatulka. Šlo mu to jako vždy výborně. Bravo. Hned následuje tombola a po rozdání všech drobností se rozjíždí volná zábava. Opět skvělý večer, který končí okolo druhé hodiny.

Neděle: 13. května
Snídáme ze švédského stolu až v 9 hodin. Po snídani se loučíme s personálem a jedeme se podívat do Ludvíkova na vojenskou techniku k soukromému sběrateli. Ale před prohlídkou pánové ještě musí potýrat liberka několika kolečky po rozmoklé polní cestě z kopečka do kopečka. Bláto létalo na všechny strany. Hrdinové, ta libera. Po vydechnutí jdeme shlédnout sbírku soukromého sběratele. Potom už náš sraz definitivně končí. Z Ludvíkova se rozjíždíme různými směry domů.
Modrý liberový puntík získávají:
Jarda za organizaci srazu a za krásná klubová trička
Škatulka za vedení dražby a tomboly
Personál RS za milý přístup a skvělé jídlo
Černý liberový puntík nebyl udělen.


Jardo: DÍKY, DÍKY, DÍKY. BYLO TO MOC PĚKNÉ!

Na shledanou v září.
Sepsala Míla škrtal Karel.
:D + :D
Nikdo není dokonalej.
Odpovědět