Tak kde budou setkání za rok?

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Tak kde budou setkání za rok?

Příspěvek od dědek »

Jakpak jste přijali zprávu o platnosti zákona (od 1.9.2012)) který de fakto zakazuje vjezd valné většině Liber do měst, kde zavedou "semaforové" nálepky? Auta do 1997 r.v. , jsou předem diskriminována a je jim odepřet vjezd . ( Třeba v Liberci už to bude problém). Jen by mne zajímalo jak to ladí se snahou donutit lidi jezdit ve městě na mopedech a skutrech , když se Simsonem ani Babetou tam nebudu moci. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Re: Tak kde budou setkání za rok?

Příspěvek od Petr+Barča »

"Velebnosti jdu blejt."

P+B.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak kde budou setkání za rok?

Příspěvek od covex »

Neco mi asi uniklo... nejaky odkaz k tematu?
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak kde budou setkání za rok?

Příspěvek od covex »

Nasel jsem tuto tabulku:
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/index_ ... ?id=236930
z ni vyplyva, ze rok 97 je mezni pouze pro naftove motory, zazehove, jsou od EURO1 (mladsi nez 1.1.1993) vsechny v nejnizsi esmini kategorii... aspon zatim. Stara Libera se tam ale teda uz nevejdou.:(
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak kde budou setkání za rok?

Příspěvek od Tuti »

Řekl bych, že ve skutečnosti není rozhodující žádný rok, ale emisní kategorie zapsaná v TP. Datumy do toho nepochybně vnesli novináři, kteří mají ve zvyku dělat informace pro čtenáře pochopitelnější tím, že je zkomolí. Nicméně je pravda, že většina starších Liber má smůlu.
Bohužel musíme počítat s tím, že kroků proti starým autům bude přibývat. Automobilové loby leží pomalá obměna našeho vozového parku silně v žaludku, takže třeba s technickou každý rok asi budeme muset brzo počítat a určitě půjde vymyslet ještě spousta dalších šikan pod záminkami ekologie a bezpečnosti. A to máme ještě kliku, že se Škodovka zatím nepouští do konstrukčních cvičení na téma hybridy. Jejich vývoj je sice chvályhodný, ale ekonomicky ztrátový, takže zájem zákazníků by se musel pobídnout nějakým dalším nasolením aut na klasická paliva. :(
Naposledy upravil(a) Tuti dne čtv zář 20, 2012 3:43 pm, celkem upraveno 2 x.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 534
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak kde budou setkání za rok?

Příspěvek od vojta »

Tuti píše: .. spousta dalších šikan pod záminkami ekologie a bezpečnosti..
přesně - unie se ohání ekologií ale s tou to často nemá bohužel nic společného, hlavní důvody jsou ekonomické a nutí lidi pořizovat nové vozy - taková rozhodnutí opravdové ekologii jenom dá nálepku šikany- tadle společnost však tupě spotřebovává energetické zásoby a moc se proti tomu nedělá....kdyžtak doporučuju knížku "Nejistý plamen" od Cílka, která pojednává o ropě, její zásobě, spotřebě a pod. ...benzín už hold levnější nebude a je trochu děsivé kam se to řítí - tak se statečně držte! ..ještě přidám smajlíky pro trochu optimismu: :wink: :wink: :wink: :wink:
..a jednoho ještě s klasickou žárovkou: :idea:
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Tak kde budou setkání za rok?

Příspěvek od dědek »

Já to cítím úplně stejně! Když si vzpomenu, že někde za městem budu muset zaparkovat VW BORA 1.9TDi , která vůbec nekouří a emise super , a přesednout do centra na ojetý autobus, který při přidání ze sebe vypustí obrovský oblak sazí a čmoudu , je mi zle. Ekologie odsud až podsud . A těch vyjímek !!!!!!!. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Odpovědět