22. sraz Úpice

Srazy a setkání
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

22. sraz Úpice

Příspěvek od Karel »

LIBEROKLUB
22. sraz
Místo konání: kemp Radeč - Úpice
Datum konání: 21. - 23. září 2012

Pátek 21. září
Pomalu se sjíždíme na podzimní sraz Liberáků a jejich autíček. Počasí je příjemné, tak i čekání na účastníky srazu není nejhorší. Kemp se začíná plnit okolo 18 hodiny. Vše probíhá podle nepsaných regulí srazu. Vítání se s přijíždějícími, prohlížení liberek, pofoukání bebíček a povídání o čemkoliv. Ubytováváme se v chatkách. K večeři je nachystaný vepřový guláš a knedlík. Po večeři Míla vybírá 300 Kč. Z toho je 150 Kč startovné + 150 Kč tričko s logem Úpice, k tomu samolepka 22. srazu a camrátko. Tuti přivezl klubové kalendáře na rok 2013 za 80 Kč a samolepku klubu pod SPZ - 2 ks za 10 Kč. Jako poslední dnes přijíždí Aleš a Dana - tentokrát bez dětí. Před půlnocí se konečně ladí nástroje a hraje se a zpívá tradičně až do 3. hodiny ranní.
Sobota 22. září
PA081408.JPG
PA081408.JPG (198.9 KiB) Zobrazeno 18205 x
Vstáváme okolo 8. hodiny do studeného rána. Posnídáme rohlík, šunku, sýr, zeleninu, kávu, čaj. A přidávají se další LIBERA. Přijelo celkem 15 posádek. V 9.30 hodin odjíždíme do Úpice na hvězdárnu. Tady nás očekávají pánové z regionální televize - kameraman a reportér. Představí náš Liberoklub ve svém regionu. Hvězdárna je zaměřena na pozorování slunce, ale protože je zamračeno a sluníčko se nedá pozorovat, tak si vyslechneme zajímavou přednášku, okoukneme exotický pozorovací přístroj a pomalu opouštíme prostor hvězdárny. Na zdejším parkovišti mají Pavel s Dášou připravenou 1. soutěž - hod míčkem na cíl - položená pneumatika. Po zapsání výsledků odjíždíme do muzea Julie Winterové - Mezerové. Na náměstí řadíme liberka jedno vedle druhého a odcházíme do muzea. Vystavují zde krásné exponáty malovaných skříní a truhel z 19. století, malované obrazy i obrázky, historické meče, pušky, přílby. Za zmínku stojí i expozice rodiny Karla a Josefa Čapka. Velice pěkné. Po odchodu z muzea nás očekává soutěž č. 2. Pavel připravil skládanku ze 6 dílů desek z polystyrenu, na kterých je nastříkán obrys libera a nápis SUBARU, LIBERO. Startuje se ve dvojicích od prvního libera v řadě a za posledním liberem se skládá obrázek. Všichni skládají podle slov, ne podle autíčka. Po zapsání výsledků se naši miláčkové fotografují a odjíždíme na oběd do restaurace BARUNKA v Hořičkách. Restaurace velmi pěkná, stojí na kopci a kdyby nebyla mlha, mohl by z ní být krásný výhled po okolních kopcích. Po obědě a po dvou hodinách odjíždíme do Police nad Metují do muzea stavebnice MERKUR. Cestou nás dohonil pořádný déšť, ale než jsme dojeli na parkoviště za muzeem, tak už nepršelo. Expozice Merkura - to je paráda. Hlavně pokoukáníčko pro pány kluky. Letadla, vrtulníky, vlaky, lanovky, kolotoče, ruská kola, mosty a plno jiných různých modelů. Jako nejlepší exponát je OCELOVÉ MĚSTO s jezdícími, pískajícími a svítícími mašinkami. Po prohlídce celé výstavy jen uznale pokyvujeme hlavami. Dík stavitelům. Úžasné. Vracíme se k našim opuštěným autíčkům a odjíždime se do kempu, kde nás čeká na travnatém parkovišti soutěž č. 3. Z jedoucího auta musí spolujezdec sestřelit proudem vody z vodního děla 10 plechovek postavených do pyramidy na lavici /počítají se jen ty spadlé/ a o kousek dál odpálkovat míček plastovou hokejkou do cíle /odečítá se počet zásahů/. Vše na čas. Tady na tomto travnatém parkovišti, které je zakončeno hrází s prudkým stoupáním, si chtěl Jenýček vyzkoušet jestli to vyjede. Při couvání chytal výfukem, při přímé jízdě chytal spojlerem. Nevyjel, ale za to má doma o práci postaráno.Potom už se trousíme do teplíčka. A tady čeká další soutěžení: znalostní test z muzea a okolí,

2 testíky pro pobavení a najít 10 rozdílů. Mezi tím, co soutěžící luští, personál připravuje večeři. Máme řízek a brambory. Dáša s Mončou vyhodnocují výsledky. Na 1. místě - Aleš, Dana, na 2. místě Tuti, na 3. místě Art+Zu. Ocení se vítězové a rozbíhá se prodej lístků do tomboly. Překvapením večera byl Honza, který přijel sám. Bez libera, bez sobola, bez Martiny - vlakem. Milé překvapení. Honzo, jsi hodný, že nezapomínáš na staré kamarády. Pánové z televize už nás chtějí opustit, proto se ladí nástroje ještě před tombolou a náš Liberoband zahraje jenom pro ně liberáckou hymnu - Liberosong. Prý to použijí do reportáže. A ač neradi, tak nás opouštějí. A už se konečně může rozběhnout dražba a tombola. Ujímá se toho, jako vždy, Škatulka a Monča mu asistuje. Všechny dary jsou vydraženy nebo vyhrány a naši muzikanti se chápou nástrojů. A zase se hraje dlouho, dlouho.
Neděle 23. září
Vstáváme po 8 hodině. Snídáme párek, rohlík, čaj, kávu. Ještě se chvíli debatuje a protože jsme program tohoto srazu vyčerpali, tak se rozjíždíme domů.
Pavle, Dášo nemělo to chybu.
Modrý liberový puntík získávají: Pavel, Dáša za organizaci srazu, za samolepky, za trička. Tuti za kalendáře a samolepky Personál kempu za skvělý přístup.

Díky, díky, díky.
A už nyní se těšíme na únorový sraz, který organizuje Tuti. Těšíme se.

Kdo chce shlédnout kameramanskou práci profíků - tady je internetová adresa: televize-js.cz
Napsala Míla + poslal Karel.
:D + :D
Přílohy
PA071378.JPG
PA071378.JPG (207.85 KiB) Zobrazeno 18205 x
Nikdo není dokonalej.
Odpovědět