Scooby doo

Zde můžete prezentovat svůj vůz.
Uživatelský avatar
rosifun
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 14, 2012 11:18 am
Typ Libera: staršie
Bydliště: Ivanka pri Dunaji
Kontaktovat uživatele:

Re: Scooby doo

Příspěvek od rosifun »

Keď už som mal v ruke tie tesnenia hlavy karbecu, odmontoval som hlavu tomu v aute, nastavil som hladinu, ako radil Tuti, vymontoval všetky trysky, prefúkol 10-timi atmosférami, ako radil Lubomír, poskladal, nastavil sytič a voľnobežku, ako radil Martinekk a voľnobeh jak alabaster! :wink: Nabral som plnú a teraz meriam spotrebu. Jediné, čo ešte nie je o.k., je chod motora na dva valce na voľnobeh. Ten s najväčšou kompresiou furt nejde. To budem musieť poriešiť s Lubomírom. Asi tie hadičky. :?:
Přílohy
Karbec pred namontovaním hlavy
Karbec pred namontovaním hlavy
pripravený karbec.JPG (72.43 KiB) Zobrazeno 26991 x
Subaru Libero ´91, E12, strieborno-biele. Malé problémy sa vyriešia samé, veľké treba rozdeliť na veľa malých.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Scooby doo

Příspěvek od covex »

To jste si poridili hromadu radosti - ne jen s temi ditky ale i s Liberem. Snad na nej manzelka nezanevre, no kdyztak vymente za noveji model, i kdyz nema takove charisma jako ten stary, preci jen ty karburatorove story tam jiz nejsou a jezdi to vic "samo".:)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
rosifun
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 14, 2012 11:18 am
Typ Libera: staršie
Bydliště: Ivanka pri Dunaji
Kontaktovat uživatele:

Re: Scooby doo

Příspěvek od rosifun »

No, len tak ľahko sa nevzdáme. Už sme si ho všetci obľúbili. Však my si ho ochočíme! :wink:
Subaru Libero ´91, E12, strieborno-biele. Malé problémy sa vyriešia samé, veľké treba rozdeliť na veľa malých.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Scooby doo

Příspěvek od Tuti »

covex píše:To jste si poridili hromadu radosti - ne jen s temi ditky ale i s Liberem. Snad na nej manzelka nezanevre, no kdyztak vymente za noveji model, i kdyz nema takove charisma jako ten stary, preci jen ty karburatorove story tam jiz nejsou a jezdi to vic "samo".:)
Tady bych se staršího zastal - rozhašená stříkačka dokáže potrápit přinejmenším stejně jako rozhašený karburátor. Na novém mám zatím o kus větší spotřebu než mi vycházela na starších, pár věcí je na něm lepších, ale taky jsou tam inovace směrem k horšímu.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Scooby doo

Příspěvek od Tuti »

rosifun píše:.. chod motora na dva valce na voľnobeh. Ten s najväčšou kompresiou furt nejde.
Jakou máš spotřebu oleje a jak vypadají svíčky? Motor na mém prvním Liberu pouštěl tolik oleje, že se jím svíčky trvale zalepovaly. Měl jsem vypozorované, že jsem nesměl večer vypnout motor, když nebyl úplně ohřátý. Jinak jsem ráno nastartoval v nejlepším případě na dva válce, častěji pak vůbec a svíčky musely ven. Přitom tlaky byly OK.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
rosifun
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 14, 2012 11:18 am
Typ Libera: staršie
Bydliště: Ivanka pri Dunaji
Kontaktovat uživatele:

Re: Scooby doo

Příspěvek od rosifun »

Keď som ho doviezol domov, dolial som asi pol litra oleja, odvtedy prakticky neubudlo a sviečky sú suché, dokonca aj tá v lenivom válci. Štartuje na brnknutie aj za studena aj za tepla. Ono to nejde fakt len pri zahriatom motore pri voľnobehu, ale otáčky sú stabilné. Akonáhle pridám, chytá sa. Inak odvtedy, čo som prefúkol a nastavil karbec, chodí motor veľmi kultivovane, bez dier v plyne, možno trošku lenivšie, ale v Liberu je vždy pohodička. Som zvedavý na tú spotrebu. :?
Subaru Libero ´91, E12, strieborno-biele. Malé problémy sa vyriešia samé, veľké treba rozdeliť na veľa malých.
Uživatelský avatar
rosifun
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 14, 2012 11:18 am
Typ Libera: staršie
Bydliště: Ivanka pri Dunaji
Kontaktovat uživatele:

Re: Scooby doo

Příspěvek od rosifun »

tak a je to tu! Žena ohlásila, že to nejako dymí, ja že na ako, ona že na bielo. Tak som šiel za ňou a keď som tam došiel, z výfuku som cítil nemrznúcu zmes. Tesnenie pod hlavou? :roll: Poprosil som Lubomíra cez sz o rady a pustil som sa do toho pomedzi svoju robotu. Lubomír mi poslal taký návod, že by som to urobil aj poslepiačky. Super! Díky Lubo! :wink:
Liberko je teraz klinicky mŕtve. :( Zhodil som nárazník, ťažné, zložil som kryty výfuku. Trochu bol problém s krytom výfukových parohov, lebo dva zo šiestich šroubov boli zožraté. Musel som ich obsekať a dám tú prírubu potom navariť. Tak som sa dostal k matkám a štiftom výfukových parohov. Štyri matky išli bez problémov, zvyšné dve šli aj so štiftami. Odšrouboval som výfuk zo silentblokov odpojil som konektor tej akože lambda sondy a výfuk bol vonku. Parohy sania šli bez problémov. Akurát som odpojil pár hadičiek, ktoré som si označil.
sacie parohy.JPG
sacie parohy.JPG (71.51 KiB) Zobrazeno 26912 x

Na fotke je vidieť možnú príčinu vynechávania tretieho válca pri voľnobehu. Tadiaľ asi bralo falošné lufty.
tadiaľto asi podfukovalo.JPG
tadiaľto asi podfukovalo.JPG (74.02 KiB) Zobrazeno 26912 x
príruba parohov.JPG
príruba parohov.JPG (68.21 KiB) Zobrazeno 26912 x
Potom som označil polohu remenice kliňáku, odmontoval ju. Išla prekvapivo ľahko. Ďalej šla dolu vonkajšia časť krytu rozvoďáku, potom napínacia kladka a vnútorná časť krytu. Označil som polohu remenice rozvoďáku a šup dolu s ňou. To isté som spravil aj s rozdeľovačom. No a nakoniec hlava. Najprv dekel ventilov a potom osem šroubov hlavy. Tie vnútorné štyri šrouby som golou dokázal len povoliť. Vyšroubovať som ich musel prstami, čo bola trochu piplačka.
Naposledy upravil(a) rosifun dne pon pro 03, 2012 10:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Libero ´91, E12, strieborno-biele. Malé problémy sa vyriešia samé, veľké treba rozdeliť na veľa malých.
Uživatelský avatar
rosifun
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 14, 2012 11:18 am
Typ Libera: staršie
Bydliště: Ivanka pri Dunaji
Kontaktovat uživatele:

Re: Scooby doo

Příspěvek od rosifun »

A takto to tam vyzeralo:
príruba na motore.JPG
príruba na motore.JPG (93.21 KiB) Zobrazeno 26911 x
príruba hlavy.JPG
príruba hlavy.JPG (71.07 KiB) Zobrazeno 26911 x
detail 1. piestu.JPG
detail 1. piestu.JPG (118.62 KiB) Zobrazeno 26911 x
Zajtra beriem hlavu ku kamošovi na diagnostiku a vyčistenie. Potom to skúsim zložiť s novým tesnením hlavy.
Ospravedlňujem sa za kvalitu fotiek, sú robené z mobilu. Foťák majú decká na nejakej akcii.
Subaru Libero ´91, E12, strieborno-biele. Malé problémy sa vyriešia samé, veľké treba rozdeliť na veľa malých.
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Scooby doo

Příspěvek od Mis.us »

chčije olej skrz gufero ventilu.Když už si tu hlavu sundal,tak radim- udělej celej motor vyplatí se to,protože po čase budeš muset měnit gufera,vodní a olejovou pumpu,atd.Mišus
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
rosifun
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 14, 2012 11:18 am
Typ Libera: staršie
Bydliště: Ivanka pri Dunaji
Kontaktovat uživatele:

Re: Scooby doo

Příspěvek od rosifun »

Ten motor bol vraj robený asi pred rokom, takže zatiaľ to len poskladám s novým tesnením pod hlavou a novými parohami sania. Na pôvodných som totiž našiel kritické miesto, kadiaľ mohlo podfukovať.
podozrivé miesto.JPG
podozrivé miesto.JPG (56.41 KiB) Zobrazeno 26874 x
Podozrivé miesto1.JPG
Podozrivé miesto1.JPG (69.34 KiB) Zobrazeno 26874 x
Hlavu mám pripravenú, tesnenia pod parohy sania vystrihnuté, zajtra idem na to.
Pripravené na montáž.JPG
Pripravené na montáž.JPG (88.15 KiB) Zobrazeno 26874 x
Subaru Libero ´91, E12, strieborno-biele. Malé problémy sa vyriešia samé, veľké treba rozdeliť na veľa malých.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Scooby doo

Příspěvek od Tuti »

Je vidět, že se zase jedno Libero dostalo do správných rukou :D
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Scooby doo

Příspěvek od Mis.us »

Ten motor bol vraj robený asi pred rokom

Tipuju,že se motor nedělal,kolikrát když rozeberu motor,kterej má nalítáno 200 tisíc vypadá líp.

jinak ta hlava vypadá dobře.Upravoval si sedla ventilů,nebo si to nechal?

Mišus
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
rosifun
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 14, 2012 11:18 am
Typ Libera: staršie
Bydliště: Ivanka pri Dunaji
Kontaktovat uživatele:

Re: Scooby doo

Příspěvek od rosifun »

Nechal som to tak, ako to bolo. Celé som to zložil, začal som nalievať vodu a zrazu: čľup, čľap. Voda z pumpy! :( Rozobral som ju, zavolal Lubomírovi a ten to vyhodnotil na tesnenie vodnej pumpy.
DSC00253.JPG
DSC00253.JPG (76.58 KiB) Zobrazeno 26849 x
DSC00254.JPG
DSC00254.JPG (92.44 KiB) Zobrazeno 26849 x
Mišusi, prosím Ťa, vedel by si mi poradiť, ako to urobiť? Vedel by si mi zohnať tie vecičky k tomu, poslať mi ich a koľko by to stálo?
Subaru Libero ´91, E12, strieborno-biele. Malé problémy sa vyriešia samé, veľké treba rozdeliť na veľa malých.
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Scooby doo

Příspěvek od Mis.us »

jsem schopnej schrastit ucpávku,keramiku a gufero za 650,- (originál pochopitelně)

jenže,problém jsou teď vánoce a zásilka by doběhla buh ví kdy.Rozumějsí by bylo,pokud někoho máš a pohybuje se v česku aby se stavil-díly mám přímo na skladě.

jinak je to přesně co jsem řikal,motor je časovaná bomba,i když si dáš práci s hlavou,stejně Tě zradí jiná věc.Nejlepší je motor vyndat,celej ho udělat a máš na věky pokoj.


v tvym případě bych vyměnil i gufero co je na zadní straně hliníkovejch prsou hned za ucpávkou vodní pumpy.Takže budeš muset sundat vanu a prsa,aby si se tam dostal.


ps.věř,že vyměnit ucpávku nestačí,to gufero už bude tvrdý jak šutr.


Mišus
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
gari
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 267
Registrován: ned dub 27, 2008 10:10 pm
Bydliště: SK Nitra

Re: Scooby doo

Příspěvek od gari »

sada na vodnu pumpu sa donedavna dala zohnat na SK, ani nie draho. pytaj na Justy
Uživatelský avatar
rosifun
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 14, 2012 11:18 am
Typ Libera: staršie
Bydliště: Ivanka pri Dunaji
Kontaktovat uživatele:

Re: Scooby doo

Příspěvek od rosifun »

To: Mišus. Dik za rady. S tou poštou máš pravdu. Už som čosi našiel na webe aj na Slovensku. Možno o čosi drahšie, ale potrebujem to autí rozchodiť čo najskôr a čo najlacnejšie. Takže to budem plátať, ako sa bude dať. Dúfam, že to cez zimu vydrží a potom v lete vonku na dvore by som asi dal dohromady jeden z tých motorov, čo mám v talóne. Mám totiž dielňu na autosklo v garáži , takže ju potrebujem na robotu. A Liberko musím každý deň vytlačiť von, večer dnu. A popri tom ho liečiť. :wink:
To: Gari. Díky, Gari. Máš pravdu, niečo som našiel. Trochu som sa toho zľakol, lebo na Swifta ma pumpa vyšla dosť draho. Zdá sa, že to cez týždeň poriešim. :)
Subaru Libero ´91, E12, strieborno-biele. Malé problémy sa vyriešia samé, veľké treba rozdeliť na veľa malých.
Uživatelský avatar
rosifun
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 14, 2012 11:18 am
Typ Libera: staršie
Bydliště: Ivanka pri Dunaji
Kontaktovat uživatele:

Re: Scooby doo

Příspěvek od rosifun »

Viete mi niekto poradiť, ako vybrať tú hliníkovú vložku z vodnej pumpy? Nechcem to tam zbytočne dokatovať. :?:
Subaru Libero ´91, E12, strieborno-biele. Malé problémy sa vyriešia samé, veľké treba rozdeliť na veľa malých.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Scooby doo

Příspěvek od Karel »

Já se přiznám, že jsem použil hrubého násilí.Tenkým šroubovákem jsem kroužek prolomil a poté spec. háčkem vyškubnul.
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Scooby doo

Příspěvek od Mis.us »

Karel píše:Já se přiznám, že jsem použil hrubého násilí.Tenkým šroubovákem jsem kroužek prolomil a poté spec. háčkem vyškubnul.
K.
:D
To je postup bez výměny gufera.Mišus
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
rosifun
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 14, 2012 11:18 am
Typ Libera: staršie
Bydliště: Ivanka pri Dunaji
Kontaktovat uživatele:

Re: Scooby doo

Příspěvek od rosifun »

Díkes, chlapi, skúsim to tiež tak. :wink:
Subaru Libero ´91, E12, strieborno-biele. Malé problémy sa vyriešia samé, veľké treba rozdeliť na veľa malých.
Odpovědět