25.sraz Olešnice 13.-15.9.2013.

Srazy a setkání
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

25.sraz Olešnice 13.-15.9.2013.

Příspěvek od Karel »

25. sraz SUBARU LIBERO
Chata Juráška Olešnice v Orlických horách
Datum konání: 13. - 15. 9. 2013

Pátek: 13. září
Počasí nám nepřeje, snad proto, že je pátek třináctého. Pomalu se sjíždíme do liberákům známé chaty Juráška. Každé přijíždějící Liberko vítá hlasitým stěkotem kamarádský pes Jurášek. Ten tady minule nebyl. Příjemné přivítání. Po 18 hodině, a jinak jak kdo přijede, dostáváme večeři. Bavíme se o všem možném a dojíždějí další a další. Vybírá se 200 Kč startovného + 5O Kč na osobu. Z toho se hradí krásná subarácká čepice s datem a místem 25. srazu. Prý triček už bylo dost. Dále pak vstupné do pivovaru a muzea. Ve 22 hodin ladí Liberoband nástroje a hraje se a zpívá až do půl třetí nad ránem. Na místo dorazilo 13 Liberek.

Sobota: 14. září.
Vstáváme a pořád ještě prší. Snídaně je v 8 hodin. Je připraven švédský stůl: máslo, med, marmeláda, ovoce, zelenina, sýr měkký i plátkový, paštika, salám, rohlík, chleba. K pití čaj nebo bílá káva. Kafíčko uvaří na požádání. Přijíždí další 2 Libera se Sněhulákama. V 9 hodin se odjíždí do Dobrušky, prohlédnout si minipivovar RAMPUŠÁK, kde se vaří 11, 12, 13 stupňové pivo Rampušák .Máme to i s výkladem.Malé, hezké a funguje to. Po prohlídce přejíždíme do soukromého muzea, kde si prohlížíme staré pracovní nástroje pro tkalce, krejčí, dřevorubce, zemědělce - prostě všechno to dýchalo tvrdou prací a minulostí. Poučné. Po prohlídce odjíždíme do restaurace KOZÍ CHLÍVEK na oběd. Tady se projevila závada na startéru Kinského Liberka, takže naběhli naši siláci a popostrčili ho. Naskočilo a jelo se. Menu nabízí polévku a knedlo-zelo-vepřo nebo řízek s bramborami. Po obědě má Jenýček snahu nabídnout Kinskému pomoc, při odhalení závady, případně to opravit, ale on odmítá, ža až doma. Takže se auto bude roztlačovat. Vzhledem k deštivému počasí se odpolední program bude konat na chatě. Cestou jsme se ještě zastavili v Ateliéru zvonaře a hrnčířky. Dílnička s prodejničkou. Viděli jsme jen málo hotových výrobků zvonků a keramiky, a několik kousků keramiky rozpracované. Protože nám k tomu neměl nikdo co říci, tak jsme brzy odcházeli. Byl tam jen nějaký otrávený mládenec, který se věnoval počítači, ale určitě by nic neuhlídal. Kdyby někdo chtěl krást, ukradl by i jeho. Po příjezdu k chatě přestává pršet. Konečně. Přijíždí další Liberko - Art se Zuzkou a jejich mimi - fungl novým členem klubu. Před chatou na parkovišti začínají připravené soutěže. Střílí se do terčů vzduchovou pistolí, lukem i prakem. Tím nám uběhlo celé odpoledne. Největší zájem byl o střílení lukem - tam se lidičky vraceli opakovaně - ovšem již mimo soutěž. Bohouš s Honzou a jeho Mílou sčítají výsledky a ostatní se pomalu trousí do jídelny. V 18 hodin večeříme knedlo-zelo-vepřo. Výborné. A ti, kteří přijdou později, dostanou k plnému talíři navíc i blbé řeči od kuchaře (že se courají jak švábi na pivo). Po večeři následuje ještě jedna soutěž - hod molitanovým míčkem do záchodové mísy. Zajímavé - trefíš se a jsi v hajzlu. Potom se prodávají lístky do tomboly - 5 lístků za 10 Kč. Vyhlašují se výsledky soutěže. Potom se probírají narozená mimča v Liberoklubu, a došlo se k názoru - chceš-li počít kluka, kup si Libero. Po 20 hodině začíná dražba s tombolou. A okolo 22 hodiny se už zase hraje a zpívá. Sobota končí mezi 2. a 3. hodinou už v neděli.

Neděle: 15. září
Probouzíme se opět do deštivého počasí. Snídaně v 8 hodin opět ze švédského stolu. Tady nás trochu rozveselil malý Syslík - ty jeho grimasy nemají chybu. Celý tatínek. Po snídani nutné kafíčko a pomalu se balíme. Další vydařený sraz končí. Venku se tvoří diskutující kroužky a loučíme se s odjíždějícími. Parkoviště u Jurášky se vyprazdňuje. Odjíždí i Karel s Mílou, za nimi Kinský s "marodem" a na konci to jistí Klaus s Rietou. Pojedou společně až do Děčína, kde Němci budou pokračovat přes Hřensko nebo Petrovice domů.
Bohouši a Honzo - díky, díky, díky. Bylo to opět skvělé.
Již nyní se těšíme všichni na 26. sraz někde v zimě.

Psala Míla, poslal Karel.

:D + :D
Nikdo není dokonalej.
Odpovědět