software do ŘJ

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

software do ŘJ

Příspěvek od dědek »

Celý život se člověk učí. Včera jsem zažil, že jsem zase o něco chytřejší. Jak víte můj vozový park doznal zase změnu a Suzuki Wagon zústal v Hradci Králové odkud jsem přijel citroenem (můj první a asi poslední v životě) Prodávající mi při předání dal k telefonu nějakého mechanika,který mi vysvětloval proč svítí jedna kontrolka(obdoba "check" v liberu) Důvod auto dlouho po smrti majitele stálo, nikdo s nim nejezdil a zvodnatěl prý benzín. Že se to ztratí až naliju nový a když ne, že se to bude muset vymazat z paměti závad. No měsíc jsem s tim jezdil a nic. Přihlásil jsem se do citroen servisu neboť synek, když to napíchl na diagnostiku mi sdělil, že žádný benzín, ale katalyzator, lambdy(jsou tam dvě) a taky snímač otáček motoru a vadný ventilátor chlazení. No ať si nachystám aspoň dvacet tisíc a že jsem si pěkně s koupí naběhl. Tak jsem se vrhl na stránky Xsary a tam narazil na naprosto stejný výčet závad a ten postižený to čtyřikrát v servisu nechával vymazat z výčtu chyb ŘJ protože se mu zdálo, že tohle musí být blbost, když auto jede úplně normálně a proč do toho hned vrážet takový prachy. Na pátý pokus mu v jiném servisu nahráli nový software a ejhle závady nikde.Ai já to včera absolvoval a klid. Tak poučení. Auto vás může někdy pěkně vystrašit a ti , co dostanou strach začnou sypat kotel peněz a naprosto zbytečně. Tak, když auto normálně jede , nelze kontrolky zas tak brát vážně. (tedy kromě mazání a elektriky)Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: software do ŘJ

Příspěvek od covex »

Dedku, ty skoncis jak v te pohadce "jak dedecek menil az vymenil"..:) Po letech s japonci si vzit francouze.. Tak vyzkouset se musi vsechno. Ty piccasy nebyly spatny auta, ale jsou to takovy choulostivy panenky.

Jinak by me zajimalo, jestli software v RJ libera jde taky menit.. skoro bych rekl ze ne, ze tam bude jeste nejaka pevna "hradlova" logika.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: software do ŘJ

Příspěvek od dědek »

Tak tohle jsem už mockrát slyšel. Že prý jednou přinesu domů jehlu. Ale "když to byla taková výhodná koupě, no nekupte to" Jak se Picasso u mne ohřeje nevím. Zatím vše O.K. Ale zatím. Je pravda, že když z toho přesednu do dodávky, je to jako do žebřiňáku. Tak to střídám a uvidím. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Odpovědět