Prodám Libero 1995 zelené

Pouze nekomerční inzeráty!!!

Moderátoři: peple, Jarda

Odpovědět
Lum
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: pát čer 08, 2007 10:42 am
Bydliště: Olomouc

Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od Lum »

Prodám novější Libero, uvedeno do provozu 1995, tachometr 138 tis. km. Auto stojí v Liptále u Vsetína. Koupeno v bazaru v Jeseníku v dubnu 2007 (tachometr 68tis. km, myslím, že bylo stočeno cca 15 tis., dle servisní knihy v autě). Od té doby v provozu denně až do dubna 2013, do konce STK, od té doby v depozitu. Od té doby se chystáme na vyvaření, proto jsem jej zatím nedal k prodeji, ale už k tomu asi nedojde. Rezlé jsou prahy a vzadu lemy blatníků, vepředu prostor kolem víčka nádrže. Celkově ale myslím stále nic neopravitelného.
Od roku 2007 mám záznamy o všech opravách. Naposledy byla na podzim 2012 vyměněna spojka (s prací za 10tis. Kč), v provozu jen jedno léto. Pneu zimní, jeté jednu zimu.
Loňskou zimu, bohužel došlo k nabourání zadních dveří odbrzděným traktorem - viz fotka.
Motor vždy šlapal jako hodinky, spotřeba oleje minimální, benzín 7,5-8l (statistiku za 5 let mám). Problém byl ke konci v úniku chladící kapaliny z okolí trubky od víčka za pravým zadním kolem a přehříváním - nutností dolévat kapalinu. Po delším stání i přes pravidelné dobíjení odešla baterka, s novou baterkou nestartuje, startér točí jen pomalu. Roztlačením ale motor naskočí a běží. Svítí ale kontrolka dobíjení (alternátor také mrtvý?).

Bude mít někdo z Moravy (nebo i Čech) zájem Libero ještě zprovoznit, případně předělat na lesního dělníka nebo alespoň celé odvézt a použít na díly?

Cena dohodou, cca 7 tis. Kč po odečtení nezbytných poplatků bude stačit.
IMG_1328.jpg
IMG_1328.jpg (198.27 KiB) Zobrazeno 15453 x
IMG_2713.jpg
IMG_2713.jpg (152.42 KiB) Zobrazeno 15453 x
IMG_2715.jpg
IMG_2715.jpg (161.11 KiB) Zobrazeno 15453 x
koloťuk
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 15, 2015 10:27 am
Typ Libera: 1990
Bydliště: brno

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od koloťuk »

Zdravím. Rád bych věděl jaké poplatky je třeba zaplatit . Děkuji.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od covex »

Je myslen asi "obvykly prevod" - tedy ekologicke vypalne (podle me 3000,- ale zalezi na technicaku), cca 1000,- prevod a evidencni prohlidka, 1200,- STK + emise az to bude zprovoznene.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
koloťuk
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 15, 2015 10:27 am
Typ Libera: 1990
Bydliště: brno

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od koloťuk »

Takže celkem by to bylo asi 11500 kč + emise a STK ?
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od dědek »

Emise a STK je 950,-Kč. Daleko větší částka ale bude dostat auto do takového stavu, aby na STK uspělo. Dřív nešlo auto bez platné STK vůbec přehlásit. Vlastně evidenčka je docela zbytečná, neboť verdikt bude- nezpůsobilé. Jediná cesta je auto koupit jak je , opravit a pak provést přeregistraci. Jenže všechno je stejně asi v háji, protože jestli zústaly čísla po 31.7. 2015 v depozitu, je už tohle Libero pouze na ND a už nejde přihlásit. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
koloťuk
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 15, 2015 10:27 am
Typ Libera: 1990
Bydliště: brno

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od koloťuk »

Já sy myslím že se to týkalo poze aut který byly v polopřepisu a né v depozitu
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od covex »

Dedku to jsem nevedel, ze i depozit stihl osud "poloprevodu". Vzdyt SPZ z depozita snad sly kdykoli zase "vyjmout". Pravdou je, ze po tak dlouhe dobe by myslim auto melo pred vydanim znacek projit nejdriv STK, jinak znacky nevydaji.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
koloťuk
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 15, 2015 10:27 am
Typ Libera: 1990
Bydliště: brno

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od koloťuk »

Značky vydají ale nenalepí známku na SPZ teď jsem řešil BMW bez tk a nebyl problém
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od dědek »

Záleží co je napsáno ve velkém TP. Do depozitu vložíš SPZ a napíšou dočasně vyřazeno do (třeba 15.5.2014) . Pak stačilo třeba na den vyjmout a zase vložit. Takhle "přišel" o trabanta sousedův brácha. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Lum
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: pát čer 08, 2007 10:42 am
Bydliště: Olomouc

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od Lum »

Omlouvám se za pozdní reakci, čekal jsem, že přijde nějaká reakce do emailu.

V TP je napsáno: 23.4.2014 vozidlo dočasně vyřazeno z registru silničních vozidel. Není tam uvedeno nějaké časové omezení. Pojistku jsem platil a značky měl až do té doby, ačkoli auto již mělo po technické. Po přečtení nové vyhlášky o převodech aut počítám pouze s tím, že do konce tohoto roku musím oznámit, kde auto stojí. Nic víc. O TP bych přijít neměl, auto nebylo v polopřevodu, stále je napsáno na mě.

Motor dle TP splňuje normu Euro 2, za převod na jiného majitele by tedy měla být eko daň 3000,-. Poplatek za běžný převod je 800,-.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od dědek »

Tak je-li auto v polopřevodu (a je jedno na koho) tak po 31.7. je to bohužel v háji. A pak je jedno jsou-li SPZ v depozitu nebo ne, je-li platná STK. Ekologický poplatek už taky není aktuální. Bohužel se smiř s tím, že máš auto na ND. Je zajímavé, že v tomhle případě nikdo nechce potvrzení o ekologické likvidaci a s Liberem si můžeš dělat co chceš. Hlavně, že si stát zmenšil registr vozidel a ekologie jde stranou. Pak je ještě jedno řešení. Koupit doklady a auto znovu přehlásit. Ale můžu se mýlit a v tvém případě třeba je všechno jinak. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od covex »

Dedku, pise ze auto NENI v poloprevodu - na koho by ho prevadel, kdyz je porad jeho. Depozit snad neni poloprevod.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od dědek »

Jo, toho jsem si pak taky všiml, že píše, že v jeho případě nejde o polopřevod a tak by nějaká šance byla. Ono, (aspoň u nás v Tanvaldě) kdo měl čísla v depozitu delší dobu (víc jak rok) a přivedl někoho, kdo to auto koupí a dokončí převod , byl slušně řečeno poslán do háje. Já v té době kupoval přívěsný vozík a vypršel mi čas k přihlášení jako první majitel a tak jsem se potkal s několika známými , kteří chtěli vyřešit někdy dost zapeklité problémy. Někdo uspěl, ale kdo měl třeba trabanta v polopřevodu a čísla v depozitu a nebyl schopný donést protokol z evidenčky, tak se tam s trabikem rozloučil. Dneska, když je všechno centrálně evidované, už je jedno, že člověk má v ruce velký TP, neprodírkovaný osvědčení a nějaký čísla a za stavu, že de-fakto přestala fungovat Kancelář pojistitelů, vzniká mnohem větší nebezpečí srážky s někým (cikánem) kdo jel v autě neexistujícím a nepojištěným asi i bez řidičáku (uloženým někde v "čistírně"). Dokonce znám lidi, kteří mají fyzicky v ruce ŘP německý, z Anglie a z Norska. Když jim byl zadržen ten český, naprosto si z toho nic nědělají a jezdí třeba s tim norským. Zatím pořád není povinný jeden řidičák Evropský, který by platil všude a všude by mohl být zadržen. Teď v létě jsem navštívil několik campů a na recepci jsem byl snad jediný, kdo vytáhl nový OP nebo řidičák (kreditka) Je fakt, že obojí platí ještě dost dlouho a starší řidičák není omezený oproti novému. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
santik.k
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 21
Registrován: úte lis 04, 2008 8:34 am

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od santik.k »

zdravím mate ještě to liberko? Možná bych měl zájem.běkuji
Lum
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: pát čer 08, 2007 10:42 am
Bydliště: Olomouc

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od Lum »

santik.k píše:zdravím mate ještě to liberko? Možná bych měl zájem.běkuji
Ano, stále v pozoru na značce.
HonzaKors
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: stř zář 30, 2015 11:10 am
Typ Libera: 96
Bydliště: Praha

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od HonzaKors »

Zdravím, je Liberko stále k mání a jestli ano, tak odkud jste?

Díky Honza
Lum
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: pát čer 08, 2007 10:42 am
Bydliště: Olomouc

Re: Prodám Libero 1995 zelené

Příspěvek od Lum »

Bohužel, už je to prodáno.
HonzaKors píše:Zdravím, je Liberko stále k mání a jestli ano, tak odkud jste?

Díky Honza
Odpovědět