Dálkové zamykání bočních dveří

Krok za krokem výroba, rekonstrukce, přestavba...
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od covex »

Objednal jsem 4ks, kdyby si nahodou nekdo vzpomel, ja uz budu potrebovat pro jistotu dva.:)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od covex »

Vážený zákazníku, dnešního dne Vám byla stornována Vaše objednávka z důvodu nedostupnosti zboží.
Velmi se Vám omlouváme za případné nepříjemnosti ale dovozce na centrálním skladě momentálné tyto ovladače nemá a budou nejdříve za měsíc.
:(

Mam takovy pocit, ze prijde na radu bastleni.. este vymyslet z ceho udelat lepsi "krabicku" a je to....
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od covex »

Takto vypada rozdil v mikrospinacich do ovladani - vlevo cerny, co se da u nas koupit (temer kdekoli), vpravo mikrospinac z ovladace. Je videt ze ma podstatne vyssi tlacitko spinace. Vymenil jsem je v ovladaci, nove jsem osadil trochu vys, ale stejne se to nemacka nejlepe, ale snad to bude funkcni.
Přílohy
subaru-libero-ovladac-mikrospinace.jpg
subaru-libero-ovladac-mikrospinace.jpg (56.48 KiB) Zobrazeno 26138 x
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od Martinekk »

Zdrsni povrch mikrospínača a prilep tam kúsok plastu sekunďákom. Ale pozor nech nezatečie dovnútra. A bude to snáď ok.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od covex »

Ovladace z centralu CZ4700DO se definitivne rozpadaji, kabely ve dverich jsou zlamane, gumova harmonika na servech rozpadla, central odemyka z cca 2m vzdalenosti dal nic, rozhodl jsem se tedy central komplet vymenit a pri te prilezitosti bych rad napravil prechozi chybu a pripojil central misto na svetla skutecne na blinkry, ale nejsem si jisty kam se to pripojuje. Poradte kdo to mate zapojene na blinkry...
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od dědek »

Tak to je pěkný oříšek, který jsem taky řešil ( a nevyřešil) a tak jsem zústal u řešení "na parkovačky" a myslím, že další majitelé jezdí tak stále. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od covex »

Podle me to musi byt videt na prilozene schematu zapojeni blinkru. Svetla jsou na konektoru F8 pin 11 (neni na tomto schemau). Blinkry by meli jit pripojit na dva kabely u F8 by to byl pin 2 a 10 cimz se do leve i prave strany posle 12V z centralu. Teoreticky by to melo jit i spinat pres jeden drat nouzovych blinkru, jenze konektor i8 je az nahore pod palubkou.
Přílohy
subaru-libero-zapojeni-blinkry.jpg
subaru-libero-zapojeni-blinkry.jpg (97.47 KiB) Zobrazeno 24825 x
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od Tuti »

No zas takový oříšek to není ..
za prvé některé jednotky mají přímo dva dráty s výstupy na blinkry, stačí je jen zapojit na plusové kabely k blinkrům (každý k jedné straně). Mimochodem jednu takovou sadu mám pořád ještě navíc, kdybys ji Covexi chtěl, za čtyři stovky je tvoje. Ale je to taky "low-edn" kvalita. ( viewtopic.php?f=8&t=2070&p=22746#p22746 )
Jednotka kterou jsem montoval do staršího výstupy na blinkry neměla, ale jde to celkem jednoduše vyřešit ... přikládám náčrtek (elektrikáři mi musí prominout, že nevím jak se co kreslí) :).
zapojeniblinkru.jpg
zapojeniblinkru.jpg (39.27 KiB) Zobrazeno 24822 x
Jako zdroj signálu se využije jeden pár k motorku, na tom se ale střídá polarita při zamykání/odmykání, takže je potřeba sjednotit ji pomocí diod. Jednotlivé strany blinkrů se musí připojit zase přes diody, aby při normální funkci blinkru nelezl proud kam nemá. Bez relé by to asi fungovalo taky, ale dal jsem ho tam, aby napájení motorků nebylo přetížené - všechny blinkry dohromady vezmou asi 8A a kdoví jestli by to jednotka přežila. K blinkrům se můžeš napojit dle vlastního uvážení, klidně třeba u žárovek .. já jsem dráty připíchl do konektoru pod volantem (asi to bude ten F8).
A průchodky do dveří je potřeba udělat tak, aby se dráty co nejmíň ohýbaly a natahovaly ... moje řešení předvedu na srazu.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od covex »

Chtel jsem to prave vymenit za neco kvalitnejsiho ale nevim nevim, uvidime casem, jestli se to vyplatilo. Vypada to ze smysluplny central je az tak od 3000,- jinak je to vsechno stejne.

K tem blinkrum - potvrzuji ze vystup centralu na blinkry staci pripojit na piny 2 (zeleno cerveny) a 10 (zeleno modry) konektoru F8 pod volantem (je to ten delsi), vyzkouseno.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od covex »

Jen dodavam, ze u centralu, ktere nemaji dva vyvody na blinkry, ale jen jeden, je s nejvetsi pravdepodobnosti potreba pouzit diody jako na druhe pulce Tutiho schematu, protoze jinak byste si zktratovali pravy a levy blinkr. :)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od covex »

Takze klasika - jak zacne mrznou, zacnou se draty ve dverich (ridic predevsim) lamat. Proste nechapu, kdo tu izolaci na kabelech navrhuje, ale vysledek je u me takovyhle (to je prosim ihned po vytazeni - je zlamany i obal):
subaru-libero-poskozovani-kabelu-central.jpg
subaru-libero-poskozovani-kabelu-central.jpg (221.19 KiB) Zobrazeno 22311 x
Prosim kdo mate central - stava se vam to taky? Jakou "harmoniku" mate ve dverich, ja tam mam jakesi "recyklovane" fajfky, ale proste co tri roky musim opravovat kabely, protoze se zvlast ve dverich ridice zlamou. Vim ze v Liberu tam neni moc mista, ale jak jinak to udelat?

Krom toho samozrejme harmoniky na motorcich po 3 letech kaput.... to je otresne - to co mam ted je keetec P LOCK - http://www.keetec.sk/sk/product/p-lock-21 - tzn. neni to nejlevnejsi sunt.
subaru-libero-central-harmoniky-motorku.jpg
subaru-libero-central-harmoniky-motorku.jpg (196.03 KiB) Zobrazeno 22311 x
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od Albedo »

No, "harmoniky" jsem měl na JUSTY nějaké obyčejné, popraskaly asi po roce. Vodiče jsem tam měl a používám (i v práci) tyto: http://lappczech.lappgroup.com/produkty ... format=pdf
Teplotní odolnost od -40°C do +80°C, vhodné pro mechanicky náročné aplikace,.... Měl jsem je tam přes 5 let, a bez úhony. Plánuju je i do Liberka...teda až se dokopu ten centrál dělat. Ještě jsou dobré vodiče se silikonovou izolací (vydrží větší teplotní rozsahy většinou od -60 do 180), a chce to jádro samozřejmě lanko a s co nejjemnějšími "chlupy", aby to bylo dobře ohebné bez poškození.
Někde jsem kdysi v této konkrétní aplikaci narazil na flexi vodiče (páskové vodiče FFC), ty jsou přeci jen vhodnější pro ohyb, ale zase je piplačka s přichycením a propojením konektorů u každého překlenutí mechanicky namáhaného místa.
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od covex »

To jsou nejake ultra kabely :). Ja jsem na starsim centralu udelal to, ze jsem nahradil puvodni kabely za ty se silikonovou izolaci prave v te casti, ktera byla namahana. Nicmene je to opruz. Clovek koupit sadu, ktera k tomu ma byt urcena i s kabely a ono to asi cele je navrzene jen na pokojovou teplotu...
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od dědek »

Taky jsem budoval do starších aut kamarádům centrální otvírání dveří z přinesené sady a skoro ve všech případech jsem po čase měnil někde přelomený drát. Když jsem však použil drát z metráže byl pokoj.Oni totiž ti výrobci levných sad k tomu nabízí hodně mizerný dráty. U sebe dokonce ve třech Liberech jsem centrál dělal ze součástek zvlášť nakupovaných a dráty tahal, coby z instalace rozebraných aut (nejčastěji škodovek) a to mi vydrželo, aspoň vždy do doby, než šly Libera z domu. S kablíky se silikonovou izolací mám velmi dobré zkušenosti z akumulaček. Ty původní vydržely dva roky a když jsem pak sehnal tyhle silikonové, fungují v aukumulačkách už přez dvacet let. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od Tuti »

Kvalita originálních kabeláží je opravdu tristní. Když jsem nastrojoval dveře po laku, taky se mi u motorku pár kabílků ulomilo. U levné sady JOM, kterou mám zamontovanou, mě to ani zvlášť nepřekvapuje, ale od dražších produktů by člověk čekal něco lepšího. Nicméně musím zaklepat, že v průchodu do dveří se mi kabely zatím nelámou, ačkoli 4 roky provozu u mě znamenají odhadem 25 tisíc cyklů otevření/zavření řidičových dveří. Na tomhle místě je důležité, aby se kabely neohýbaly ostře, což je u Libera trochu problém, protože mezi sloupkem a dveřmi zrovna moc místa není. Druhý problém je vůbec sehnat nějaké rozumné průchodky, aspoň mně se to tedy nepodařilo, takže jsem je nakonec vyrobil z toho jediného, co jsem na trhu vypátral ... dvou "fajfek" na Felicii (viz např. http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/0 ... 12293.html ), propojených kusem univerzální průchodky ( https://www.alarmax.cz/dverni-pruchodky ). Ke slepení jsem použil můj oblíbený gumový tmel "Soudal FixAll" ... a nedávno i k opravě, protože ty originálně se tvářící a ne úplně levné fajfky taky po pár letech začaly praskat. Samozřejmě je s tím práce a ještě k tomu žádná láce, takže kdyby člověk věděl, z čeho by se dala obdobná průchodka použít, vyplatilo by se koupit originální díl.
Vedení průchodky je snad dobře vidět z fotografie:
husikrk.jpg
husikrk.jpg (280.79 KiB) Zobrazeno 22286 x
Samozřejmě potvrzuji rozdrolené "harmoniky" na motorcích, ovšem zdá se, že tam nejsou zvlášť důležité. Kromě toho samozřejmě tyhle levné sady mají problémy s životností mikrospínačů v ovladačích ... a kuriózní je, že kompletní sada s "mozkem", čtyřmi motorky, kabeláží a dvojicí ovladačů se dá koupit prakticky za stejné peníze, jako samotný párek náhradních ovladačů.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od covex »

Koukam, ze to nemas vedene co original der, nicmene takto vedene by to skutecne mohlo mit vetsi zivotnost.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od Mis.us »

sežeň si originál centrál od subaru a máš pokoj, nejen ty, ale všichni, co tam ten nesmysl chtěj. v Leonce je originál namontovanej přes 30 let a prachovky fakt děravý nemá. Stačí zajet na vrakáč :wink:
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od covex »

Jo, to uz jsem posledne taky zjistil, ze se da asi pouzit origo subaru - ale jsi si jisty, ze do Libera budou pasovat zamky z neceho jineho? Jeste jsem nevidel original Libero central...
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Dálkové zamykání bočních dveří

Příspěvek od Mis.us »

mam pocit, že mam někde dva origo centrály do libera, ale nejsem si jistej, jestli jsem tu blbost nevyhodil. se zámkama to nemá nic společnýho, táhlo se dá bud vyrobit, nebo přizpůsobit. Mirek Bím, mám pocit dával z Leona do Libera, nebylo na dálku, ale na klíč.
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Odpovědět