Šmoula – Matěj a Hanka

Zde můžete prezentovat svůj vůz.
Odpovědět
Matej&Hanka
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 16, 2016 9:11 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Velká Chuchle

Šmoula – Matěj a Hanka

Příspěvek od Matej&Hanka »

Ahoj všichni liberisté,

od nového roku se po několikaletém zjišťování, hledání a čekání na to pravé u nás zabydlelo také jedno príma autíčko původem od Mišuse, který na něm odvedl fantastickou práci. Máme najeto zatím pár tisíc km a subárko šlape jako nové. Samozřejmě naprostá spokojenost u mě i drahé polovičky o dětech nemluvě – ty ho milují a občas se podaří vykouzlit úsměv i lidem okolo.

Je to prostě srdeční záležitost a Mišus je superšikovnej chlapík. Už jsem myslel, že nám Libero není souzeno. Znal jsem snad všechna místa jeho výskytu v Praze (mimochodem jedno stojí už strašně dlouho u viaduktu na Bubenském nábřeží a vypadá opuštěně – snad se ho někdo ujme), pro jedno jsme jeli vlakem přes celou republiku a po cestě zavolal majitel, že si už s někým plácnul :evil: a pak jsme se přes známou známého, u které jsme se byli na subárko podívat naživo dověděli o Mišusovi. Slovo dalo slovo a Michalovi to pod rukama začalo krásně růst. Celá ta dlouhá story skončila dobře a počkat se rozhodně vyplatilo. :D

Auto se snažíme udržovat v původní podobě, jak to vymysleli páni japonští inženýři a nehodláme na tom nic měnit. :)

Na léto plánuji projekt vložitelné dvojúrovňové rozkládací postele s úložnými prostory a magnetické záclony, aby se v autě vyspala 4 členná rodina bduh.gif něco se mi honí hlavou, ale času se nedostává. O řešení se rád podělím, třeba se bude hodit.

No a nakonec obrázek. Barvu nám vybral Mišus :wink: , ale už ji máme za nejkrásnější na světě.
DSCN3561.JPG
DSCN3561.JPG (107.45 KiB) Zobrazeno 16021 x
http://misuss.rajce.idnes.cz/Smoula_E12i/
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoula – Matěj a Hanka

Příspěvek od Raper »

Tak ahoj, vitejte a snad se brzi uvidime na srazu :)
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoula – Matěj a Hanka

Příspěvek od covex »

Libero ma jednu podstatnou vadu - jak si na nej zvyknete, budete za nej tezko hledat nahradu. :)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoula – Matěj a Hanka

Příspěvek od Raper »

Evropska unia ale pred ne davnem rozhodla ze nemoznost prihlasit vozidlo z duvodu toho ze ma volant na prave strane, je proti podstate volneho pohybu zbozi v EU, nebo tak neco, Tak si treba za chvili budem porizovat Sambary z brusu nove :)
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Šmoula – Matěj a Hanka

Příspěvek od Mis.us »

sambary už se skoro šest let nevyrábějí a vyrábět nebudou.
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoula – Matěj a Hanka

Příspěvek od covex »

To je jedna vada, druha je, ze ty novejsi modely jsou uz jen 4 mistne... ze. A az Britanie z EU vystupi bude po RHD..:)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Re: Šmoula – Matěj a Hanka

Příspěvek od Polevoj »

Krasna modelarina, klobouk dolu
Matej&Hanka
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 16, 2016 9:11 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Velká Chuchle

Spací vestavba: Šmoula – Matěj a Hanka

Příspěvek od Matej&Hanka »

Ahoj všichni Liberisté!
Rok se s rokem sešel a já se konečně dokopal nafotit spací vestavbu do malinkého Liberka bduh.gif Zadání bylo spaní pro dva dospělé a dvě malé děti Přemýšlel jsem jestli zachovat 2. nebo 3. řadu sedaček a nakonec to dopadlo takto: skládací postel pro dva dospělé a nadto ještě palanda pro děti napříč. Matrace 5cm je maximum, abychom se vešli pod palandu a nedřeli si při převalování bok. Do úložného prostoru se vejde 6 plných velkých IKEA tašek. Zastínění je vyřešeno dvoustrannou textilií a uchytává se to na magnety. Kolem oken je často obnažený plech a i v těsnícím pásku je něco magnetického. Kde to nedrželo dost, použil jsem přísavky na okno s vlepeným protimagnetem. Dost jsem se natrápil a myslím, že by to chtělo udělat ještě další dvě vestavby, aby ta třetí byla konečně na 100%! Příště bych změnil řešení montáže, tak aby se dalo lépe dostat k motoru přes dekl. Vše jsem si udělal na míru, ale montáž a demontáž je aspoň na 3 hod. což je pruda :evil: také bych změnil zavěšení skládací části postele, tak aby to při jízdě necinkalo, ale to ještě mohu změnit za něco víc na fest. Více snad řeknou fotky :D Spaní s otevřenou střechou ja paráda a musím doporučit!!! Bohužel/bohudík se nám rodina brzo rozroste o dalšího potomka, tak uvažuji o prodeji spací vestavby vážnému zájemci asi za cenu materiálu, ale i ta je docela vysoká :) my už se tam prostě nevejdeme! Stejně máme všichni raději verzi 6místnou, je to světlejší a pohled od řidiče dozadu je k nezaplacení 8) PS: mám schované šablony na to stínění, kdyby si taky někdo chtěl hrát na švadlenku :lol:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoula – Matěj a Hanka

Příspěvek od covex »

To je fakt supr, co se do toho libera nevejde. Prosklena strecha je jedna z nejlepsich veci na Liberu. Mi jeste nedavno spali dole ve 1+2.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Me2d
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 130
Registrován: stř pro 23, 2015 8:46 am
Typ Libera: čekatel
Bydliště: Čelákovice

Re: Šmoula – Matěj a Hanka

Příspěvek od Me2d »

Paráda, další spací mrňous... pokud máš facebook mám tam skupinu pro microcampers :-)
Libero bylo 96 někde tu je... a teď druhej užouch je Piaggio porter 1.3 16V 4x4, je to návykový ta úžka bduh.gif
Odpovědět