Whoever a jeho Subík :-)

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
Whoever
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 24, 2006 1:49 pm
Bydliště: Praha

Whoever a jeho Subík :-)

Příspěvek od Whoever »

Zdravím,

nejdříve bych se měl asi trochu představit. Můj kamarád a člen Libero klubu pod přezdívkou Rosi prodával nedávno svou E10. To bylo mé první seznámení s tímto vozítkem a od té doby už mě liberománie nepustila.. :)

Přemýšlel jsem, že bych si pro jedno dojel do Německa, ale jednak s tím nemám zkušenosti, jednak moc nerozumím autům a také s časem je trochu problém. Teď jsem ale na fóru narazil na Jardův příspěvek s obrázky dvou Liberek v Hostivicích, tak jsem se tam dnes hned vypravil. To mladší, červené se mi zalíbilo, je to 96, 95 tisíc km, snímatelné tažné zařízení. Problém ale je v tom, že ho příští týden povezou do bazaru v Krkonoších, kde se prodávají rychleji. Pokud bych ho chtěl, musel bych prý do tohoto pátku složit zálohu a příští týden by ho přihlásili rovnou na mě.

Problém je ale v tom, do aut nevidím a nerad bych koupil špatně. Proto se obracím na vás - byl by tu nějaký majitel Libera z Prahy nebo okolí ochotný tam se mnou ještě tento týden zajet? Potřeboval bych nezaujatý názor člověka, který má s Liberem zkušenosti, který ví, na co se dívat atd. Je mi jasné, že váš čas je drahý, takže nějaká odměna je samozřejmostí - ať už finanční nebo tekutá nebo nějaká jiná... :)

Díky moc všem za odpovědi,
zdraví Whoever / Honza
Praha 2
tel. 604 864 501
whoever@centrum.cz
Naposledy upravil(a) Whoever dne stř úno 28, 2007 11:06 pm, celkem upraveno 1 x.
Whoever + Subík
Subaru Libero 1.2 4x4 SDX r.v. 1996
najeto 80.000 km
cervena barva, nosic kol na patych dverych, predni bouraci ram
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Rozhodně nikde neskládej žádnou "zálohu" :!: :!: :!:
Za co a proč. Jestli ti někdo chce něco prodat, tak ti to prodá teď nebo po prohlídce.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Než něco koupíš, najdi si příspěvek od "peple" z 13. ůnora letošního roku pod názvem Chci koupit Libero, poraďte. Opravdu dobrý auto za dobrou cenu se v inzerátech ani "neohřeje". Dovoz individuální doporučuji přednostně. Netroufněš-li si sám, znáš určitě hromadu "kamarádů", který ti ochoptně za nějaký peníz vyhlídnuté auto dovezou. Když porovnáš ceny, za co lze Libera pořídit v Německu a v bazarech tady, je to propastný rozdíl. Dědek (Já taky něco vyhlížím a nechci se ukvapit)
Uživatelský avatar
Whoever
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 24, 2006 1:49 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od Whoever »

Díky za rady, pořádně si to tu pročtu.
Také poslechnu Dědka a pojedu si se známým vybrat něco do Německa, protože i když to červené v Hostivicích mi přišlo celkem v pořádku, tak cena 80 tisíc za rok 96 je možná docela dost...

Každopádně dám vědět, jak jsem pokročil.
Díky,
ahoj Who
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

hlavne nejezdete ma to stribrne do dortmundu,nafocene skvele,ale jinak je to past.
Uživatelský avatar
Whoever
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 24, 2006 1:49 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od Whoever »

Stříbrné nechci, chci červené.... :oops: :P
Ale díky za upozornění.
Who
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Whoever píše:...Každopádně dám vědět, jak jsem pokročil...
Tak jak :?:
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Koukám že máš krásnej "obrázek postavičky".
Takže už je červené doma? Pochlub se :)
Naposledy upravil(a) peple dne stř úno 28, 2007 6:11 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Whoever
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 24, 2006 1:49 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od Whoever »

Ahoj,
omlouvam se, trochu jsem zaspal, co? :-)
Bylo porad nejak moc prace....

Jak si Peple spravne vsiml a spravne taky odvodil, tak ano, Liberko uz je doma a jmenuje se Subík.. :-)
Je to to z obrazku, tedy 1,2 r.v. 1996 od pana Sotolare z Hostivic, na ktereho musim pet chvalu - super servis a super jednani, Subik mel malinkou prasklinku celniho skla - nebyl problem vymenit z jineho Libera. Pak se mi na jinem starsim Liberu libil nosic na kola a predni bouraci ram - nebyl problem za par penez prehodit na meho Subika. A kdyz jsem mel s autem asi po 14 dnech po prodeji problem - netahlo ve vyssich otackach - tak ho behem jednoho dne pan Sotolar opravil - slo o prkotinu, praskla jedna ze svicek - a to zcela zdarma - vymena vsech svicek za nove + prace - neplatil jsem ani korunu. Taklhe bych si predstavoval sluzby ve vsech oblastech... :)

Chtel jsem se zeptat, kdo z vas ma na starosti spravu stranek na libero.wz.cz? Bylo by mozne pridat fotky meho Subika do fotogalerie? Uz mam nejake nafocene.
A dalsi vec - chtel bych si ted o vikendu udelat na aute malou udrzbu - vymenit olej a vsechny filtry a podobne. Je to jako u jinych aut, nebo je tu nejaka zrada, kterou bych mel znat?
A nevite, kde rychle a levne objednat na Libero vsechny filtry? Myslim tim olejovy, vzduchovy i palivovy?

Diky a tesim se, ze vas brzy uvidim na nejake akci!
Ahoj Whoever
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Já byl maximálně spokojený s "mjauto" (doporučil na jiném místě Jarda ) - výměna oleje je docela paráda. Jediná "zrada ? " musíš k vůli filtru sundat pravý zadní kolo. A koukni, máš-li v předním diferáku olej (z leva na boku šroub "17")a mázni až budeš pod autem lanko spojky. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Whoever
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 24, 2006 1:49 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od Whoever »

Jo, o tom zadnim kole mi rikali uz mechanici v Hostivicich, ze se musi sundat. To neni problem.

Problem bude spis asi ten "diferak", o kterem Dedku pises. Ja totiz nejsem moc zdatny mechanik, moje schopnosti bohuzel konci prave nekde u te vymeny oleje.. :?

A jeste tedy prosim o tip na sehnani vsech tech filtru - Emil Frey na Praze 5 - Stodulkach se se mnou moc nebavil, pak rekli, ze se ozvou a uz se neozvali.. No jo, prodavaji tam same Imprezy a nove Tribecy a typek, co chce filtry k nejakemu Liberu, pro ne neni vubec zajimavy.. Bohuzel..


P.S.: olejovy filtr je jasny, vzduchovy predpokladam taky... ale kde u Libera najdu ten palivovy? Diky moc!
Whoever + Subík
Subaru Libero 1.2 4x4 SDX r.v. 1996
najeto 80.000 km
cervena barva, nosic kol na patych dverych, predni bouraci ram
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Až budeš pod autem , tak ta "kovová škatule" , ze které vedou dvě poloosy k předním kolům je skříň předního diferencialu, ve které musí být "tekutý" olej. Často se za ty roky co auto jezdí na to nikdo ani nevzpomene. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Přesunuto z inzerce
Jinak název si uprav sám :wink:
Uživatelský avatar
Whoever
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 24, 2006 1:49 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od Whoever »

Za přesun díky, název upraven.. :-)

Ještě jedna otázka, která předtím asi zapadla: je možné přidat fotky mého auta do fotogalerie na libero.wz.cz? A na koho bych se měl obrátit? Kdo má stránky na starosti?

Díky Whoever
Whoever + Subík
Subaru Libero 1.2 4x4 SDX r.v. 1996
najeto 80.000 km
cervena barva, nosic kol na patych dverych, predni bouraci ram
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Obrátit by ses měl na Honzu protože vše okolo libero.wz.cz je jeho práce.
Stránky se ale už delší dobu neupravujou(asi málo času a místa)
Jestli je chceš mít tady na fóru, tak mi je pošli na mejl a já je sem vrznu :)
Odpovědět