Prevodovka resp. 5. kvalt

E 10, E 12
Odpovědět
zorkooo
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 23, 2022 9:15 pm
Typ Libera: e12
Bydliště: Bratislava

Prevodovka resp. 5. kvalt

Příspěvek od zorkooo »

Ahojte skusim stastie aj tu. Kupil som si starsie LIberko 4svetlovu E12. kupoval som ju uz s tym ze nejde resp. nefunguje 5. kvalt. po rozborke bolo zistene, ze tam nebol pravdepodobne olej tak si to odniesli obe ozubene kolesa 5kvaltu + plastovy nahon tachometru. co bola realna pricina uniku alebo zodratia koliesok neviem, domnievam sa ze iba chybauci olej a to, ze to islo proste "nasucho" a kto nemaze ten nejede predsa :) otazka znie. da sa z niecoho ineho nahradit kolecka 5. kvaltu, prip. vie mi niekto povedat katologove cislo? lebo ani v nakresoch ho neviem identifikovat, príp. ani ho nakres neukaze. Samozrejme by bolo idealne ak by mal niekto na predaj cisto iba tieto 2 ozubene kolesa z kedysi funkcnej prevodovky. Myslim ze by mali byt na 5. stupni rovnake z E10 a E12 mozno aj z novsieho modelu. ak by niekto o niecom vedel budem vdacny.

Dakujem
5. kvalt
5. kvalt
IMG-20220727-WA0001.jpg (403.17 KiB) Zobrazeno 2238 x
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 942
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevodovka resp. 5. kvalt

Příspěvek od Martinekk »

Ahoj, to zožeň celú prevodovku, niekde na bazoši v ČR sú na predaj liberkové diely.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
zorkooo
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 23, 2022 9:15 pm
Typ Libera: e12
Bydliště: Bratislava

Re: Prevodovka resp. 5. kvalt

Příspěvek od zorkooo »

ahoj dakujem ano videl som uz to mam "obzrete" len pan to ma v Liberci(okolie) z BA to mam 400km a kvoli 2om koleckam sa mi tam moc nechce..ale ked nebude ina moznost co uz..a posielat postou celu prevodovku bude asi nakladne a nasledne ju niekde skladovat a pod. "keby nieco" :D tak skusam ci nahodou....btw. v Budapesti by nal byt nejaky odbornik na Libera nepozate ho niekto?

Dakujem
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 942
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevodovka resp. 5. kvalt

Příspěvek od Martinekk »

No, je to ďaleko, ale nejaká doprava sa dá vždy vymyslieť. A mať ND sa hodí vždy. Jednu prevodovku mám, funkčnú, kľudne prenechám, ale treba dodať ako náhradný diel rovnakú :D Keby si chcel...
Totiž, keď máš Libero, určite treba mať ďaľšie v podobe náhradných dielov. To akosi poznáme.
toho človeka nepoznám, ale na Youtube má videá, ak je to teda on.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevodovka resp. 5. kvalt

Příspěvek od Tuti »

V inzerci Šetřílek zrovna nabízí převodovky - píše, že má na E10 i E 12.
Kdyby šlo opravdu jen o soukolí pětky, tak by se možná spíš vyplatilo objednat nové díly (jestli jsou k mání), než shánět nějaký nejistý šrot a komplikovanou dopravu. Ale jestli převodovka běhala opravdu úplně nasucho, tak to určitě odnesla ložiska a diferenciál, to by už asi za opravu nestálo.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
gari
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 267
Registrován: ned dub 27, 2008 10:10 pm
Bydliště: SK Nitra

Re: Prevodovka resp. 5. kvalt

Příspěvek od gari »

Cau , urcite nevymienaj samotne sukolie 5 ky , ta prevodovka bude mat ponicene aj ine veci, loziska pod tymto sukolim budu tiez v haji. Je lepsie vymenit celu prevodovku.
Ak si ale trufas menit len sukolie 5, tak E10 a E12 maju zhodne kolecka. Novsi model ma iny prevodovy pomer,sirsie zuby koleciek,takze len tak vymenou to nespravis /vidlicka je trochu inde/
Odpovědět