Kupuju Libero - poradíte?

E 10, E 12
veros
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: čtv zář 22, 2005 8:05 pm
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od veros »

Kamarád, co ho měl půjčené, si Liberko moc pochvaloval.
Všichni se po mně otáčejí, jako bych jel s Porschem
BTW: Teď jsem byl v Sofii a je to město malým dodávkám zaslíbené. Jezdí jich tam mnohem víc než u nás, včetně takových kuriozitek jako Libero E10 (jen dvoukolové).

--Věroš
Už asi nikdy nebudu mít tak skvělé auto. :-(
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Doktor píše: začínám mít takové nějaké podivné choutky...
Tak toto za Tebe vyřešili jiní a už docela dávno:/v tel.reklamách/ "řiď se hlasem svého srdce"a k tomu"když musíš tak musíš"případně "já za to stojím"
K.
notworthy.gif
Nikdo není dokonalej.
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Doktore, pokud vyloženě netoužíš po větším prostoru a vyšším posezu, kteréžto dvě přednosti ti může Libero nabídnout navíc oproti tvému autu, zůstaň u Justy. Prachy a čas, co bys vecpal do Libera věnuj Justýně. Potěšení z jízdy při zařazení 4x4 je stejné, akcelerace nesrovnatelně větší, spotřeba menší a časová náročnost na opravy (motor, převodovka) také podstatně menší. Kolegové z klubu prominou, ale je to tak.

Martin.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Martin H. píše:ale je to tak.
Z čistě praktického hlediska máš naprostou pravdu , a musím s Tebou souhlasit/ač nerad/ :evil: :evil: :evil:
K.
:twisted:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Ono to není jen o posazu a prostoru - jestli tě Doktore správně odhaduji, jsi v autech taky trochu exhibicionista ( :wink: to asi víceméně všichni na tomhle fóru) a zatímco Justy je taková nenápadná myšička, Libero se na parkovišti nepřehlídne. Kdybych si koupil třeba za třičtvtěmilón Superba, určitě by mi tolik lidí neřeklo "Vy máte pěkný auto!" .. no je pravda, že většinou říkají autíčko, a ještě se pak ptají, jestli se to nepřevrátí. Šířit osvětu o nízkém těžišti mě už unavuje, takže zpravidla odpovídám, že se do zatáčky musí klopit jako na motorce.
Jinak Sierru jsem měl taky - dokonce tři po sobě a zpátky už bych neměnil.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Liberko je pro toho,kdo dokáže využít všech jeho předností,(spotřeba,malý obsah,4x4,a vnítřní prostor), nebo pro sběratele.Mě při koupi přesvědčily tyto přednosti které jsou pro mou profesi neposradatelné. Justy je osobák a Liberko spíše dodávka a musíš vědět na co to potřebuješ.Takže si doktore vyber. qcheerleader.gif
Dandy
Uživatelský avatar
Doktor
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 24, 2006 5:51 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doktor »

Ale božínku, lidi... Já nemyslel vyměnit. Já myslel přikůpit :lol:

Exhibcionista ? Člověče, já nevím, ale myslím, že asi ani moc ne (teda třeba oproti kšiltovkářům ve vytuněnejch stodvacítkách :twisted: ). Je sice pravda, že třeba Triumpha mám v podstatě hlavně "na machrování", a vetoše prot, že se mi ty staré káry líbí, ale jinak jsem měl vždycky spíš auta kvůli užitné hodnotě. Jezdím hodně a jezdím rád. Vždycky jsem zastával názor, že auto má sloužit k přepravě osob a nákladu z bodu A do bodu B. A tudíž není třeba, aby to byla kára za půl mega, když stejnou práci zastane auto za deset litrů. Už mi rukama a nohama a zadnicí prošlo hodně aut a nemůžu říct, že by bylo některý vysloveně špatný - většinou lidi řeknou "to je s..č ", protože je to auto v tragickým stavu, že se o něj nikdo nestaral. Ale samo o sobě je málokterý auto už od výroby "špatný". Kupodivu možná s největší nostalgií vzpomínám na Trabanta kombíka - co se týče poměru užitná hodnota/cena, tak jsem doposud nic alespoň srovnatelného neměl. Třeba tu Sierru Kombi držím proto, že je to absolutně bezproblémové auto - leju tam jen benzín, protože mi připadá nadmíru pohodlný a protože má bezkonkurenční zavazadlovej prostor. Hlavně se mi v ní líbí to, že když sklopíte zadní sedačky, máte absolutně rovnej prostor - což sice má kdejaký auto, ale tady stačí opravdu sklopit jen opěradla. Sedáky nemusíte překlápět !!!

Ale zpět k Liberu. Jasně že ho zatím nechci - to byly opravdu spíš jen takové opilecké úvahy :) Vždyť mám vlastně Barkasa, což je taky tříválec, taky osmimístnej a taky litr :wink:

Mimochodem, Justy se prý bude jmenovat Sněhurka, když je to takovej trpaslík a má bejt údajně tak skvělá v zimním provozu...

Obrázek
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

sněhurka...

Příspěvek od Lubomír »

ej ty škádlile
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iva »

No jo, Doktore, je to těžký číst si na tomhle fóru liberáckých nadšenců hat36.gif hat23.gif hat30.gif hat24.gif qcheerleader.gif aby to člověka nepoznamenalo, že jo? :) :) :)
Já už se taky moc těším, až
peple píše:Téda...
Už si to představuju jak někam přifrčíš(parádní "érbraš" na boku vozu),
vybalíš svůj stánek a sortiment zezadu, otevřeš šoupačky a uvnitř místo prostředního sedadla hrnčířskej kruh :D
Všem vypadnou oči z důlku :shock:
Kruh i pec asi nechám doma, ale pěkně si Kocourka omalovat, to by mě lákalo - ale nevím, ty pruhy jsou přece jen stylový (hned jak si ho přivezu a umyju, dám sem fotku)
A taková rozkládací plátěná střecha z jedné strany auta a stánek je hotový - jenže bohužel na většině trhů vyžadují dřevěný stánek v historickém XXking.gif či folklorním stylu, nejlépe na žebřiňáku taženém živým oslíkem... to bych jim tam moc nezapadala happy7.gif
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iva »

Liberko je už týden spravené, jezdí pěkně, hurá! Konečně jsem ho (stále neumyté) vyblejskla před naší garáží. Na fotce to vypadá, že se tam vleze, ale opak je pravdou, bohužel, to mě trochu zaskočilo. Tak ještě jednou všem moc díky a doufám naviděnou na zimní Vysočině!

Obrázek
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Ano Ivo, to, že Libero se nevejde do "normálních" vrat garáže jsem také řešil. ( Dotaz na jiném místě) Chce to přístřešek nebo něco jako "skleník s plachtou" co vymejšlí Karel. Tak ať ti Libero dobře jezdí. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Martine, podle tvých obrázků vime, že s tou "liškovou" metalýzou na šasi máš zkušenosti. Prosím tě,kdyby to šlo, poděl se na místě, kde popisuji problémy s topením, jak jsi rozebíral tu krabici, co je v ní větrák a kde se najde ta škatulka, co popisuji k vekslování rychlosti větráku. Díky Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Další debaty o přístřešcích a garážích prosím zde
Uživatelský avatar
Fanda
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 12, 2007 11:32 pm
Bydliště: JN69SP

Příspěvek od Fanda »

Kup si Š1203 do 20 000kč ji máš jako novou.Nemluvě ani o náhradnich dilech za pusinku.Najede ti sta tisíce Km.Libero je krásné jen pro šikovné nebo majetné hračičky.
NASLOUCHÁM
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Fando, nobo Františku(to podle toho jak si to člověk přeloží). Devadesátděvět procent nás majitelů Liber si tohle auto koupilo jako dostupný "offroad!" je to především 4x4 pak teprve dodávka a přibližovadlo. "Hračka" to je pro nás v každém případě a ne úplně laciná. Kdyby člověk nemusel na tu korunu tak koukat, asi bychom si koupili třeba Suzuky Grand Vitaru nebo Subaru Forestra. Ale Libero je pro nás přitažlivé především tím , že shrnuje výhody (a možná i nevýhody) hned několika kategorií přibližovadel. Tak, že na prvním místě je to čtyřkolka do přírody. A je úplně jedno jestli v zimě na hory do sněhu, v létě na ryby po blátě a křoví nebo po kamenech do horského terénu, nebo jako přepravní stroj k odvozu dřeva z lesa. A tohle všechno vžádném případě stará Š1203 nikdy nemůže dokázat. Nemotorná na suchu natož na louce či v blátě a o sněhu nemluvě. Měl jsem tu "čest" s dvanácet trojkou dost často jezdit v létě v zimě a dodneska mám z toho kopřivku. Tohle je dneska jedině automobil vhodný na přestavbu jako kempingové auto pro důchodce k cestám (asfaltem vydlážděných) na léto od kempu do kempu. A úvaha srovnávat to s Liberem? Ani náhodou. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iva »

Musím se připojit k Dědkovi - sice rozjezdit někomu jen tak pro srandu mokrou blátivou louku, za to se upřímně řečeno trochu stydím :oops: , ale mít auto na lesní a zasněžené cesty necesty, kam si normální osobák nemůže troufnout, to je pro mě jedna ze základních kvalit mého autíčka. Nehledě na to, že aby mi i po dálnici jela stará 1203 tak jako Liberko, to bych myslím musela být sakra majetný a šikovný hračička! new_scatter.gif
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iva »

A taky je daleko krásnější!!! A vůbec šikovnější!!! :lol:
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Proboha jen né Š1203 :shock: (taky zkušenosti)
Ta pro Libero není žádnej soupeř natož konkurence. Je to auto úplně od jinud :wink:
Uživatelský avatar
fousek
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 23, 2007 7:42 am
Bydliště: Pribram

Příspěvek od fousek »

Navic dvanacetroska na to jak je velka, je uvnitr strasne mrnava, o variabilite prostoru se snad ani mluvit neda
Odpovědět