Setkání na Malé Skále 2008

Srazy a setkání
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Setkání na Malé Skále 2008

Příspěvek od Karel »

Mezisrazové setkání na Malé Skále.

Datum konání: 29. - 31.8.2008

Místo konání: kemp u Jizery, Malá Skála

Tohle všechno zpískal PUČMELOUN. Dostal nápad, že nás ještě nezná a že bychom se mohli sejít.

Pátek 29.08.08
Kemp u Jizery je téměř prázdný - už je po sezoně. První se objevují Petr a Pavla a Karel s Mílou a Bessy okolo 15 hodiny. Našli místečko, kam se vejde více Liber (co kdyby nás bylo hodně) a rozbalují vše potřebné k přežití. Připravuje se stolek, židle, vařič, nádobí a začíná se vařit nezbytné kafíčko. Pro případ deště se staví altán, Karel zapojuje osvětlení a už se vaří voda na kávu. Počasí nám zatím přeje, je zamračeno, ale neprší.
pohoda.JPG
pohoda.JPG (119.04 KiB) Zobrazeno 14966 x
A PUČMELOUN nikde. Měl na nás čekat
v kempu. Nečekal a ani do 17 hodin nedorazil. Že by to byl z jeho strany fórek
a teď někde z okna čučí a počítá kolik Liberáků naletělo na jeho pozvání (názor z lidu)? Přijeli další 2 autíčka - Martin a Míša. Chvilku po nich se vynořilo zelené LIBERKO - na dveřích nápis VANILLE - z něj vystupují “nováci”
Martina, Radek, Pája (7 r.) a Páťa (2 r.) z Turnova. Martina vyřizuje pozdrav
a omluvu od Pučmelouna, že se bohužel nemůže dostavit, protože skončil
ve čtvrtek večer v nemocnici a čeká ho operace slepého střeva. (Další názor:
to určitě udělal naschvál, aby sem za námi nemusel). A na Vanilku spadlo zorganizování sobotního programu. Někam na oběd a nějaký výlet. Dostavil
se Sněhulák a jako poslední tento den přijíždějí Jarda s Lídou a Maxem. Všichni si chystáme večeři a Jarda tahá několik lahvinek. Ostatní chlapi popíjejí pivko. Vanilka s rodinou odjíždějí na noc domů. Ostatní debatují dlouho do noci. Pomalu se trousíme do hajan, Lída s Mílou a Sněhulák probírají “důležitosti”
až do 2. hodin, potom Sněhulák jede spinkat domů, ženské do aut.Sobota 30.08.08
ráno.JPG
ráno.JPG (167.12 KiB) Zobrazeno 14966 x
Ráno studené a slunečné. Snídáme a hovoříme o prožité dovolené. Přijíždějí další Liberáci: Tuti s rodinkou, Covex s Věrou, Peple s Janou, Karolínkou a Vítkem, BIKER - tj. Zdenda, Bára, Vojta a Matěj. Nejsou to “nováci”, byli už na I. srazu v Sedmihorkách a další “nováci” - Mirek, Věra, Martin a Daniel
z Rokytnice nad Jizerou. A znovu přijíždí Vanilka jen s dětmi a s ní její kamarádi se autem SUBARU - IMPREZA. Postavili auto přes silnici, aby prý nekazili řadu LIBER. Snad už jsme všichni. Zavzpomínáme na maroda PUČMELOUNA a 11 LIBER vedených Imprezou odjíždí na horu Kozákov.
Kozákov.JPG
Kozákov.JPG (100.25 KiB) Zobrazeno 14965 x
V Riegerově chatě si dáme oběd - jídlo dobré, obsluha také. Hned u chaty stojí rozhledna. Tak hurá na ní. Po vyšlápnutí 120 schodů se nám otevřel překrásný výhled do kraje. Pokoukáme a zase 120 schodů zpátky dolů. Je to fuška, ale zvládli jsme to bez problémů. Vracíme se. Někdo zůstává v kempu, někdo si vyjde kopec a zase dalších asi milion schodů na zříceninu skalního hradu VRANOV. Přistavěná kaple Pantheon je vidět z kempu. Kamenný hrad byl vystavěn na nejvyšším místě. Úzké uličky i jakési místnosti jsou vysekány ve skalách. A znova schody - nahoru a zase dolů. Ty nikdo nepočítal, protože každý měl starost, aby bez úrazu zdolal hodně sešlapané kamenné schody, pokryté slabou vrstvičkou písku. I z tohoto místa je vidět hodně pěkného. Jsou v té naší malé zemičce opravdu nádherná místa. Po návratu do kempu se už nikomu nikam nechce. Čeká tu Mirek s kámošem (tentokrát bez bráchy a jeho Liberka) a ti si na Vranov vyšlápli na kolech!!! S chutí popíjíme kafíčko, masírujeme namožená lýtka, chystáme si večeři a zase pohodička. Znovu přijíždí Sněhulák s vnukem a zůstávají. Zůstává i Vanilka s dětmi. Okolo 21. hodiny začíná v kempu nějaký hlučný koncert. Odcházíme do hajan dost unaveni okolo půlnoci. Koncert trval do 2 hodin a hosté se rozcházeli docela v klidu.

Neděle: 31.08.08
Ráno se vstává do slunečného dne, ale je zima. Snídaně, ve stoje kafíčko
na místech kam svítí sluníčko. Před 9. hodinou začínáme balit a rozjíždíme se domů. Mirek s kamarádem si ještě jedou vyšlápnout Ještěd na kolech!!!
Peple a Covex se zdrželi - mají to domů kousek.

Přijelo celkem 13 LIBER, 33 Liberáků (11 dětí) a 2 psi, 1 IMPREZA.

PODĚKOVÁNÍ:

PUČMELOUNOVI za svolávací nápad.
Přejeme všichni brzské uzdravení a litujeme, že jsme ho nepoznali.
VANILCE za převzetí organizace sobotního programu - spadla do toho po hlavě.

Bylo to to fajn a těšíme se na shledanou na 10. Srazu v Jílovém u Děčína.

Je to sraz I. jubilejní, tak ať vás přijede co nejvíc!

Psala Míla, a došmudlal Karel.
:shock: + :shock:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
pucmeloun
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: pon zář 03, 2007 10:35 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání na Malé Skále 2008

Příspěvek od pucmeloun »

Děkuju tímto všem co přijeli a hlavně Martině, že to tak hezky za mě zorganizovala. Slibuju, že příště se dostavím a všem zaplatím pivko jako malou omluvu.
Děkuju za hezkej článek a za to , že jste přijeli.
Honza
Odpovědět