Čtrnáctý sraz Dolní Újezd

Srazy a setkání
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Čtrnáctý sraz Dolní Újezd

Příspěvek od Karel »

14. sraz v Dolním Újezdu

Místo konání: Penzion Na rovince
Čas konání: 26. – 28. 02. 2010


Pátek: 26.02.2010

Nastal čas zimního srazu, tak se Liberáci sjíždějí na další, tentokrát už 14. sraz. Přijíždějí do Dolního Újezdu tak, jak jim čas dovolí. Mezi prvními je Jarda s Maxem, bez Lídy – té pracovní povinnosti nedovolili přijet už dnes. Tak Jarda pojede na noc domů a přijede v sobotu odpoledne i s Lidkou. Škatulka přijel s přítelkyní Petrou a dalšími Liberáky Honzou a Mílou. Bohouš s rozesmátým obličejem a uslzenýma očima vypráví příhodu z cesty sem. S Honzou se domluvili, že se ještě zastaví ve městě něco nakoupit. Chtěli zastavit tak, aby nebudili moc pozornosti kolemjdoucích. Po zastavení žádají LIBERA o klid, ať nezlobí, že se hned vrátí a pojedou dál. Po vypnutí motoru si Bohoušovo autíčko usmyslelo, že nebude hodné a začalo houkat. Při nastartování přestalo. To se několikrát opakovalo. Prostě nechtělo být osamoceno.
Takže se Liberko postaralo o pozornost celého náměstí. A když zazlobilo, tak bylo po zásluze potrestáno. Honza mu sebral elektriku k houkačce a už bylo ticho. Dojeli v pořádku.
Objevili se další “NOVÁCI”: SYFREE – Sysel a Lenka, ARTVANDAL – Jirka a Zuzka,
MACH A ŠEBESTOVÁ – Pavel a Dáša se psem Čadem.
Odpoledne probíhalo v rámci možností. Protože prší, tak sedíme převážně uvnitř a vítáme další účastníky. Jen pejsci trochu zazlobili. Čad není žádný drobeček a Max není žádný povaleč, tak mezi nimi došlo k mírné potyčce. Čad Maxe trochu zmuchlal, než se podařilo je usměrnit. Čad byl ztržen zpátky a Max letěl k páníčkovi do náruče. Hurá, krev netekla. Do večera už je tu 16 autíček, z toho 2 Libera z Německa a 2 Libera ze Slovenska. Přijel i Tuti, tentokrát bez synka, a přivezl opět kalendáříky. Nezklamal, hodnej kluk. Byli přihlášeni i Honza s Martinou, ale volali Pavle, že to svoje NELIBERO cestou uvařili, tak se museli po 70 km vrátit domů, že přijedou v sobotu. Smůla. Před 19 hodinou jede Jarda domů s tím, že zítra odpoledne přiveze Lídu. Hned na to dostáváme večeři – hranolky s oblohou a výborné masíčko. Po večeři už se ladí nástroje a LIBEROBAND ve složení: Škatulka – basa, kytary – Petr, Had a Lubomír, kterého střídá Martínkův kamarád Maroš, začíná se svojí produkcí. Hraje se a zpívá dlouho do noci. Poslední flamendři jdou do hajan okolo 3 hodiny ráno.
A1.JPG
A1.JPG (84.36 KiB) Zobrazeno 14330 x
Sobota: 27.02.2010

Budíček je okolo 7 hodiny (brrrrrr). Venku je parádně, neprší a sluníčko nám udělalo radost. Svítí a svítí. Snídaně je v 7.30 hodin. Máme připraveno: uzené, šunku, sýr, máslo, rajské, papriku, rohlíky, čaj. Každý si nabere co mu chutná. Potom nutné kafíčko a vítáme další Liberáky – náš Johny Mandolína Jazz a jeho Ivanka. Tentokrát bez dětí. V 9 hodin odjíždí kolona 17 LIBER na hrad SVOJANOV. Hurá, máme bezvadné místo na zaparkování. Na úzké cestě k hradu se povedlo postavit PENDOLÍNO – autíčka hezky jedno za druhým, s minimálním rozestupem. Po jedné straně 1/2 m sněhu a svah, po druhé straně 1/2 m sněhu a ploty. Najelo se do vysokého sněhu tak, aby zůstala pěšinka pro pěší, takže lidé nemuseli do sněhu. Paráda a hurá na hrad. Zaplatíme po 70 Kč vstupného a asi 10 minut čekáme na průvodce. Konečně odcházíme na prohlídku studeného hradu. Prokřehlí procházíme hradem, vyslechneme poutavé vyprávění o historii hradu, pokocháme se krásnou výmalbou, pěkným intarzovaným nábytkem, jedinečnými kamny a odcházíme do sklepení. Tady je ještě větší zima a šero. Původně tento sklep bylo přízemí, ale po zasypání hradního příkopu, kdy i na nádvoří je násyp v síle 4 m, se z prvního patra stalo přízemí a z přízemí sklep. Tady mají expozici mučírny. Prohlížíme mučící nástroje, poslucháme výklad, a už se těšíme ven, kde alespoň trochu hřeje sluníčko. Po hodině končí prohlídka a odcházíme k autíčkům. A tady nás čeká nemilé překvapení. Za LIBERAMA stojí další 4 auta. Hezky zařazené. 3 vzápětí odjíždějí a 4. poslušně čeká, až si páníček prohlédne hrad. Co s tím. Hodinu čekat nemůžeme až skončí další prohlídka – máme nachystaný oběd. Tak nastoupí pracovní četa s lopatami, lopatkami i rýčem, a odhazují sníh od předposledního Liberka okolo překážejícího cizáka. Odhazují sníh až k plotu, takže vzniká cestička, kterou už naše malá, milá autíčka projedou. Zapojil se i Klaus s rýčem a po odklizení sněhové závějě se postavilm do křižovatky jako Bůh pomsty, aby zase někdo náhodou nenajel na uvolněné místo v řadě. Fungovalo to. Poslední v řadě pomalounku vycouvává, objíždí toho cizáka a pak už to jde ráz naráz.
A2.JPG
A2.JPG (112.85 KiB) Zobrazeno 14330 x
Jedno LIBERO za druhým elegantně opouští past. Ještě, že ta naše autíčka jsou tak malá a Liberáci tak šikovní. Mimo parkoviště se řadíme k odjezdu a – další problém. Sněhulákovo autíčko odmítá poslušnost. Prý se mu tu líbí a zpátky nepojede. Petr přiložil pomocnou ruku a ostatní odjíždějí do penzionu na oběd. Ti dva opozdilci přijíždějí vzápětí. Ale alternátor ve Sněhulákově autě nadále vzdoruje. Volá se SOS Jardovi a ten celou situaci zachraňuje s tím, že přiváží jiný alternátor. A zase se opravuje. Je třeba trošku úprav, aby altík sedl. Ostatní obědvají – dvoje knedlíky – kynutý a bramborový, zelí a výborné vepřové. A jako tečka za dobrým obědem nutné kafíčko. Tady dochází k rychlému rozhodnutí pro tombolu. Bylo doneseno plno důležitých věcí. A protože byla plánovaná pouze dražba, tak nám chyběly lístky do tomboly. Míla jde za šéfem, vyžebrat papír, že lístky napíšeme. Šéf nám vyšel vstříc a dal nám bloček šatnových lístků. Po kafíčku odjíždíme před Obecní Úřad v Horním Újezdu, kde mají parkoviště přesně pro naše autíčka. Bez Sněhuláka, ten stále ještě opravuje. Tady se koná soutěžní odpoledne. Petr s Pavlou na nás nachystali:

1/ SLALOM – projet trasu mezi rozestavěnými kuželi k poslednímu /7 ks/ a tou samou cestou
zpátky. Neobešlo se to bez couvání.
2/ LASOVÁNÍ – hodit laso na rýč zapíchnutý do sněhu s nasazeným barevným kuželem. Srazit
se podařilo několikrát ale “ulasovat” rýč se nepodařilo.
3/ RUBIKOVA KOSTKA – složit barevně jednu stranu.
4/ PING PONG – 5 barevných kuliček /plast. prům.5 cm/ na rýči, který se drží jednou rukou,
přenést okolo mety zpět. Při ztrátě kuličky sebrat a pokračovat.
5/ UZEL – na autolaně uvázané 3 jednoduché uzly – rozvázat jednou rukou, bez opory o břicho
6/ SPRINT – od startu k cíli jet, co to dá.
7/ CHUZE NA SLEPO – neproběhlo pro nedostatek času a dostatek zimy.
A3.JPG
A3.JPG (160.48 KiB) Zobrazeno 14330 x
Do soutěží se zapojil i Sněhulák, který s Jardou úspěšně domluvili vzdorovitému autíčku. Tady nás našel i Dědek – bez Libera, a také si zasoutěžil. Po projetí cílem sprintu se rovnou pokračuje na večeři. Takže dojíždíme jednotlivě. Měli na nás čekat Jarda s Lídou, ale protože Čad pomuchlal Maxe víc než Max unesl, tak s plačícím psíkem zůstávají doma. Takže jsme Lidušku ani neviděli. Škoda, chyběla nám. U kafíčka čekáme na večeři. Petr s Pavlou počítají časy a bodíky, hodnotí soutěž. Prodáváme lístky do tomboly. Minimální odběr je 5 lístků za 10 Kč.
A opět problém – je jich málo. Míla jde znovu za šéfem penzionu žebrat, ale ten přijde až na přípravu večeře. Konečně se povedlo dorazit Honzovi s Martinou – bez Honzíka. Takže se pomalu připravuje program na večer. Škatulka chystá hudební produkci a přebírá věci do tomboly. Je připraveno něco od Jardy ze zdravotnictví, od Dědka krabice keramiky, od Karla krabice ramínek, od Němců pytel autíček a ještě plno drobností. Pak Míla odchytí šéfa podniku a vyprošuje si další bloček lístků. Našel a obětoval ve prospěch LIBEROKLUBU. Zlatej člověk. Dík. Doprodává se tombola a už se nosí večeře. Bramborový salát a vepřový či kuřecí řízek – podle vlastního výběru. Bylo to výborné a bylo toho dost! Hned po jídle Pavla vyhlašuje výsledky soutěže.
I.místo - “Nováci” – Sysel a Lenka
II. místo – Hadi
III. místo Johny Mandolína a Ivanka
Na II. a III. místě byl stejný počet bodů, takže bylo na lepších polovičkách těchto dvojic, získat skóre na svojí stranu. Petr přinesl 2 půllitry s pivem a na děvčatech bylo, udržet pivo v celku v natažené ruce co nejdéle. O pár vteřin dřív položila Ivanka, takže druhé místo připadlo Hadům. Cenou pro tyto tři dvojice byl hřejivý pocit a plechová tabulka s žertovným nápisem.
Hned na to se rozjíždí tombola. Škatulka vyvolává – má na to 2 přístroje. Mohutné hlasivky a mikrofon. Trvá to dlouho, takže hrát a zpívat se začíná až po 22 hodině. Složení LIBEROBANDU se maličko pozměnilo, přibyla kytara – Ivanka a mandolína – Johny.
Nálada prímová a opět se bavíme dlouho do noci.

Neděle 28.02.

Vstáváme jak se komu chce. Snídaně je připravená na 8 hodinu. Opět: uzené, šunka, sýr tvrdý i měkký, vejce, máslo, rajče, výborné rohlíky a čaj. Potom nezbytné kafíčko. Ještě chvilku pohovoříme a rozjíždíme se každý jiným směrem. Jen Sněhulák má ruce opět v pracovních rukavicích, ale zvítězil, protože i on odjíždí.

Další vydařený sraz skončil. I počasí stálo při nás.
Doufejme, že nám “Nováci” vydrží i do dalších srazů.

Poděkování: Petrovi a Pavle za organizaci
Tutimu za kalendáříky
Šéfovi penzionu za šatnové bločky a dobré papáníčko

Projevená lítost: nad Sněhulákovým nezbedou
nad nepřítomností Lídy a krátké přítomnosti Jardy /určitě příště bude líp/,
nad pomuchlaným Maxem – tomu přejeme brzské uzdravení.


Na shledanou v dubnu na 15. srazu v Olešnici v Orlických horách.

Psala Míla + škrtal Karel
:D + :D
Nikdo není dokonalej.
Odpovědět