Budoucí náhrada Liberek???

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od dědek »

Freelendera. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
wlčák
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 45
Registrován: čtv črc 08, 2010 7:10 pm
Bydliště: teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od wlčák »

Mohu Tvá slova tlumočit klukum s LR ? :mrgreen:
http://vlcak323.rajce.idnes.cz/kypaoffroad_17.01.09/

né,to je fór 8) ale neodsuzuj co neznáš :wink: :wink:

ale abys měl radost, tak tady dva v problémech :lol: http://www.youtube.com/watch?v=u0Ac78wigbc
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od dědek »

Tohle je jiný kafe. Týden co týden na of Opel Frontéra někdo poslal fotky či video jak v nějaké rokli jezdí nahoru dolu, v blátě a vodě. To ale nedá s tím, co má většina majitelů těchto aut doma, srovnávat. Podvozek komplet předělaný (nejen zvýšený a doplněný výztuhami , jiný diferenciály , gumy a nárazníky. S tím ale na STK přijet nelze. Těžko se shání všechna homologace, aby auto mohlo na normální silnici. Já píšu o "normálním" civilním Land Roveru s motorem kolem dvou litrů, kterého můžeš koupit někde v bazaru. Jako například tohle.http://www.sbazar.cz/mredirect?http://w ... umfanta.cz Pro takového v černé barvě jsem si i jel. Na poslední chvíli mě však známí zastavili s tím, jestli chci problémy a mám fůru peněz na opravy ať do toho jdu. Zblízka jsem si to osahal u kluka na dílně, když na tom dělal turbo. Víckrát to už prý nesmí projet jeho branou.Mě se osobně líbí (stejně jako Frontéra od které mě taky kdekdo zrazoval), hodně jsem toho na netu pročetl v recenzích a nakonec koupi vzdal. Konec konců auto v naftě, s klimatizací, bez jediného škrábance , uvnitř velmi příjemné, s pěknými pneu z r.v.1999 za 111 tisíc něco muselo skrývat , že si poměrně dlouho hledalo nového majitele. Ale budiž. Jak jsem koupil, tak prodávám. Věřím, že jsou majitelé, které na něj nedají dopustit , ale stejný je to i u Libera, kterému se taky moc lidí smálo, jako" jakou" jsem si to přivezl "hrůzu", zda-li to má vůbec někde motor a čím se to vyrovnává v zatáčkách. Suzuki Vitara už našla obdivovatele, až na rodinné příslušníky. Všichni mi však řekli, že kabriolet s plátěnou střechou jako zimní auto je blbost. Blbost to byla, když jsem našel prodávajícího pevné (laminátové .- kanadské) budky a chtěl za ni 25tis. Kč!!! Dědek
Přílohy
land rover.jpg
land rover.jpg (239.3 KiB) Zobrazeno 15357 x
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
wlčák
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 45
Registrován: čtv črc 08, 2010 7:10 pm
Bydliště: teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od wlčák »

Tak to áááno, Freelander je opravdu jiné kafe to nééni offroad a navíc tam je velký problém s visko spojkou takže z většiny je pak stejně dvoukolka a nebo drahá oprava.... bduh.gif
Uživatelský avatar
wlčák
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 45
Registrován: čtv črc 08, 2010 7:10 pm
Bydliště: teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od wlčák »

Jinak pokud člověk nepotřebuje vozit 6pasažérů,nebo řádit v pískovně :roll: tak si myslím že zapomínáte na bratříčka Legacy ! Pokud je v kombíku tak má redukci a v zimě se na něj žádná ochcávka nechytá :wink: outbak je vyšší a když bude s lpg tak ani žravost boxera nevadí.
Nehledě na to že jsem viděl Legacy v terénu projet více než různé rádoby offy včetně freečka :mrgreen:
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Martinekk »

http://www.klubsubaru.sk/galeria/188/ Jo, prejde toho naozaj dosť.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od dědek »

Představ si, že i Subaru Legacy v kombi patřilo mezi vyvolené auto. Sine nemá tu "správnou" světlou výšku, ale sněhem se hrabe super. Má ho sousedův kluk a přišel k němu, když to bylo ještě v celkkem dobrým stavu. Jenže nemá peníze na ND ( docela mastné) a tak to opravuje co dům dá. Nejdříve odešly klouby v kolech, pak stěrače , brzdy atd. Dneska je to vrak a on ho nabízí za cokoli pojízdného. Když jsem pak viděl, že rozvody na boxéra přijdou na majlat ( řemen asi 800 stovek , ale nejlevnější rolnička 1900,- a je jich snad 10-12? ) Na druhou stranu jsem ho neviděl nikdy za čtryři roky měnit olej a motor stále klape a žere 12-14litrů na sto. A nejhorší je, že taky hodně rezaví. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
wlčák
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 45
Registrován: čtv črc 08, 2010 7:10 pm
Bydliště: teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od wlčák »

No jo,no jako všechny starý auta :cry: ale na nové :arrow: bduh.gif :shock: :?: :!: ...
Jinak si pamatuju jak mi Švadlenka jednou ukazoval Legacy které mělo najeto přes 700 tisíc :shock: bez zásahu do motoru(kromě rozvodů) :idea:
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od covex »

Tak jsem se na nej byl dnes podivat
mm-coolcar.jpg
mm-coolcar.jpg (272.01 KiB) Zobrazeno 15278 x
Bohuzel jen na chvili, protoze pracovni doba je od PO-PA 8-16. Navstevu mozno domluvit i individualne na 602 678 510. Bohuzel bez projizdky, protoze auto je evidentne zazimovane a celou zimu se nehnulo z placu (letni gumy, odpojena baterie). Udajne jsou v republice dva predvadeci - druhe je v jakemsi salonu v Pardubicich.

Neni to zadna slava, ale ani hruza. Ceske je 6 mistne s LPG v cene, v Cine udajne delaji az 8mi mistne. :shock: no nic. 4x4 zarputile odmitaji, ze se to nevyplati homologovat. Je to holt spis jen takovy maly prekupnik, ktery by se spis rad zbavil toho jednoho kusu ktery ma.

Kazdopadne pokud by bylo par zajemcu, muzeme jeste pristi vikend ze srazu v Melnice udelat spanilou jizdu do Celakovic a domluvit nejakou delsi predavdecku. Treba i s projizdkou. Upozornuju ze vzhledem ke kolum vpredu neni vepredu moc mista na nohy, ale posez je hodne dodavkovy tak snad se vejdou i vyssi.:)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od dědek »

A kolik, že je ta "předváděcí"kupní cena? Do Čelákovic to není tak daleko. A myslíš v sobotu dopoledne? Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od covex »

Kdyz jsem se ptal na moznost dovozu individualni konfigurace, strasil me cenou pres 300tisic. O konkretnich castkach jsme se ale nebavili, cena me moc nezajimala, protoze ten nemcky prodejce ma psano 11500-13000EUR.

V sobotu dopoledne asi ne, to je orientak - leda by se to stihlo do 10h. Koncit by mel v 16h, ale nevim jesli by se to stihlo za svetla, takze spis v nedeli, cestou ze srazu.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Aja+Dandy+2
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 186
Registrován: čtv kvě 10, 2007 9:24 pm
Bydliště: Unhošť

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Aja+Dandy+2 »

Co tohle??? :D :D :D+ na to spací nástavbu ala nordstar a byl bych možná úplně spokojenej a nebo taky néééé. :lol: http://www.youtube.com/watch?v=sB1xPs0gdjc
Aleš
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Tuti »

Kdo by se nebál jít do číňana a oželel by čtyřkolku, má tady šanci na zánovní auto za zajímavou cenu http://suzuki-auto.sbazar.cz/prodam-suz ... 17443.html
Sice se prezentuje jako SUZUKI, ale je to DongFeng, cena nového v provedení mikrobus je kolem 250 tisíc.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od covex »

DFM se u nas da koupit: http://www.dfm-auto.cz/ jak je to s 4x4 verzi nevim - muzete tam vznest dotaz.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Fox_25
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 16, 2009 6:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Fox_25 »

Taky jsme doma přemýšlely čím v budoucnu nahradit libero. Subaru legacy a impreza oboje combi se moc nechytalo tam kde se i libero dokázalo v zimě vyhrabat, bohužel. Ale přemýšlíme nad tím že by se libero po vzoru jednoho klubáka renovovalo, i s jeho pomocí pokud dovolí. Já se nebráním hodit do toho i 150Kkč s tím jak jezdí a taky hlavně jak dobře se řídí.

Ale co mě naštvalo nejvíc bylo když jsem viděl u S. Legacy starého 6 let korozi kolem předního okna.
Subaru Libero E12 SUPERDELUXE RV99 > Lehce ohnívá ale jezdí

ohnívá=je v pubertě, vyrážejí mu pupínky pod lakem
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Martinekk »

Ta koroze je tam kvoli tomu ze bolo urcite menene okno. Videl som to u viacerych aut, a to nezalezalo na znacke a veku auta. To okno je totiz lepene a pri podrezavani poskodia lak a uz to hnije.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od covex »

Ano, to je dalsi nesvar novych aut - okna nejsou v gumovem tesneni ale lepi se. Kdyz jsem prijel kuli vyndani skla do servisu, meli z okna v gume svatek. Jednoducha prace. Kdybych vedel jak, ani jsem tam nejezdil.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od covex »

Nechapu proc jsou vsichni v ty Asii ujety na Flash. Jestli kuli tem jejich pismenkum nebo co.. kdyt ty stranky jsou vetsinou uplne priserny, neprehledny, splacany, este do toho hraje nejaka zasumena hudba, znelky..
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Lubomír »

tak náhrada Liberka? už je to vyriešené..
Aerobicykel.jpg
Aerobicykel.jpg (33.68 KiB) Zobrazeno 15082 x
obrázok aj stroj pochádza z Trenčína, ale najlepší je na tom ten nápis o parkovišti pre manažment.... :lol:
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Odpovědět