Osmnáctý sraz Brno

Srazy a setkání
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Osmnáctý sraz Brno

Příspěvek od Karel »

18. sraz

Místo konání: Penzion Zelený dvůr "na Príglu" BRNO
Datum konání: 22. - 24. dubna 2011

Nastal čas jarního srazu, který pro Liberáky a kamarády zorganizoval Sysel s Lenkou. Do stejného data se trefily i velikonoce, takže účast byla menší.

Pátek: 22.O4.2011
Sjíždíme se postupně a všichni hledáme osadu Jelenice, kde nás očekávají v penzionu Zelený dvůr. Cestou jsme míjeli Brněnskou přehradu i monumentální hrad Veveří. Všichni jsme cestu do kopců posléze našli. Penzionek malý, pěkný. Sysel je na místě a jako vždy první přijíždějí němečtí kamarádi Klaus a Kinský. Potom už vítáme další přijíždějící. Sedí se venku, počasí nám přeje. Míla zapisuje prezentaci, kasíruje startovné 150 Kč, rozdává camrátka. Potom se sedí a hovoří o všem možném. Sysel se pochlubil s Liberem, které si koupila jeho Lenička. Potom nás seznámil s připraveným programem. Ale to se nedá za 1 den stihnout. Nevěřil, potom uvěřil. Také nechal udělat parádní trička. Kus za
100 Kč.
Trička co nemají chybu.JPG
Trička co nemají chybu.JPG (142.06 KiB) Zobrazeno 14556 x
Po večeři Liberoband ladí nástroje. Hraje a zpívá se dlouho do noci. Personál penzionu je velice vstřícný a ochotný. Okolo půlnoci někteří odcházejí spát a několik flamendrů pokračuje v zábavě. I majitel s obsluhou s námi vydrželi až do 3. hodiny ranní. Potom už všichni mizíme do postelí.

Sobota: 23.04.2011
Snídáme v 8 hodin ze švédského stolu. Šunka, salám, vařená vejce, míchaná vejce, sýr, zelenina, pečivo, čaj, mléko. Výborné. Po nezbytné ranní kávě odjíždíme okolo 9 hodiny do Galerie z druhé ruky. Prohlídli jsme si krásné dřevěné plastiky obřích rozměrů. Hezké, zajímavé.Potom odjíždíme na nějaký kopec, kde si místní omladina postavila táborové ležení. Z místního lomu natahali kameny a vystavěli asi 1 m vysokou zeď, která vymezuje prostor jejich aktivit. Nezapomněli ani na spaní - dřevěná boudička se 3 kavalci a mikrokuchyňkou. Je to volně přístupné a nikdo to neničí! Zázrak? A nastal problém č.1. Je 11.30 hodin a již jsme měli být v hradní restauraci na Pernštejně, kde Sysel zamlouval oběd. Nestihli jsme to, tak oběd přeobjednává na 12.30. Pomalu sjíždíme z kopců a jedeme na hrad na oběd. Vyvstal problém č.2. Parkoviště u hradu beznadějně plné. Hlídač nás posílá pod hrad na jakousi louku. Otáčíme se a jedeme dolů. Po polní cestě se dostáváme na místo. Na louce pod hradem se snažíme narovnat Liberka do stínu. Sluníčko dost peče. Po chvilce se to podaří. Petr dostal nápad a se svým Neliberem, s Pavlou v autě a Syslem na zahrádce se snaží vyjet prudký kopec v lese. Vyjel asi do 1/3 a dost. Po terénní vložce nás Sysel vede prudkou lesní pěšinou k hradu. Přišli jsme k nějaké brance z boku hradního nádvoří a na brance zamčený řetěz. Po chvilce váhání Sysel branku vysadil a už jsme na nádvoří. A je tu problém č.3. Oběd na hradě nebude - mají beznadějně plno. Tak jdeme na prohlídku hradu. Hrad je krásný, prohlídka i s výkladem skvělá. Jsme asi
v polovině prohlídky a telefonuje Sysel, který zůstal s několika lidmi u zaparkovaných aut. Problém č.4. Po prohlídce se nezdržovat u kafíčka či zmrzliny, urychleně dolů, máme 2 hodiny na opuštění louky, jinak máme na krku policajty. Údajně stojíme v hradním parku. Ale nikde žádná cedule, žádný zákaz vjezdu. Po prohlídce opouštíme hrad, a po sejití krkolomné cestičky a nasednutí do aut, i louku. Bohoušovi umřelo Liberko, tak ho Petr táhne na laně k penzionu. My ostatní jedeme někam na oběd. Silnice v lese je moc příjemná, nejedeme po sluníčku. Pak odbočujeme na malou silničku a nešlo si nevšimnout otevřené závory. Bude nepříjemnost? Byla. Problém č.5. Na druhém konci závora zavřená a zamčená. Syslovi se povedlo s mohutným zhoupnutím závoru objet, Klaus jel o kousek vedle a projel až po mírném zatlačení přihlížejících. Škarpa podle cesty byla deštěm vymletá. Sysel začal hrabat prach a šotolinu okolo, aby trochu zvedl dno škarpy. Ale to už se k nám řítí nějaký naštvaný strejda. Nejdřív spustil bandurskou, ale potom závoru odemkl a s úsměvem nás propustil. Po obědě si jedeme prohlédnout Syslovo minimuzeum. Je sběratelem růzností týkajících se II. světové války, hlavně uniforem a oblečení.
U muzea.JPG
U muzea.JPG (81.09 KiB) Zobrazeno 14556 x
Je už dost hodin, vracíme se na penzion. Ještě jsme měli stihnou malou soutěž v kamenolomu, ale čas je neúprosný. Už nás čeká večeře. Dojídáme to, co jsme včera nesnědli. Bohouš s Petrem se snaží domluvit Liberku, aby nestávkovalo, ale závada je větší, takže až doma. Hned po večeři se prodávají lístky do tomboly - 5 lístků za 10 Kč. Zapojil se i personál. Zase sedíme venku, je parádně teplo a nic už nebrání tomu, aby se rozeběhla "dražbola" /nejdříve se draží, a co se neprodá, okamžitě se losuje v tombole/. Tentokrát to nevede Škatulka - je smutný - má problémy v rodině a stávkující Libero mu dodalo. Ujal se toho Sysel a docela s úspěchem. Po skončení dražboly už začíná hrát netrpělivý Liberoband.
A při tom dostáváme 2. večeři. Od 19 hodin stojí kuchař za grilem a připravuje kuřecí a vepřové maso, griluje zeleninu. Mňam, mňam. Bylo to výborné, ale bylo toho moc. Takovou výbornou žranici jako druhou večeři - uf. Muzikanti hrají jako o závod a skvělá zábava zase vydrží až do 2 hodin, potom jdeme spát.
Pohoda.JPG
Pohoda.JPG (95.82 KiB) Zobrazeno 14556 x
Nedělě: 24.04.2011
Snídáme v 8. hodin, opět ze švédského stolu. A za námi stojící Andrej pobízel, jezte, je toho hodně. Nedalo se. Tak to vyřešil po svém. Na cestu nám připravili svačinové balíčky. Houska s máslem, sýrem, šunkou. Vezmi si kolik chceš! Nastává čas loučení. Někteří odjíždějí rovnou domů, někteří ještě jedou okouknout kamenolom a shlédnout na svět
z rozhledny. A Škatulkovo Libero? Kus cesty ho na laně táhl Petr s Pavlou, a zbytek cesty až domů Sněhulák s klukama. Dostal se prý domů v pohodě.

Sysle - mělo to adrenalin, bylo to fajn.

Modrý liberový puntík získávají:
Sysel za organizaci srazu
Sysel za trička
Petr za pomoc Škatulkovi
Sněhulák za pomoc Škatulkovi
Ivanka za vedení hudební produkce.
Majitel penzionu Andrej za skvělý přístup

A další vydařený sraz je u konce.
Príma lidi, príma penzion, príma zábava.
Děkujeme "těm nahoře" za počasí.

A už se všichni těšíme na sraz podzimní.

Psala Míla + doplnil Karel
:D + :D
Nikdo není dokonalej.
Odpovědět