Barča

Zde můžete prezentovat svůj vůz.
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Barča

Příspěvekod Mis.us » čtv lis 14, 2019 4:40 pm

Tipuju,ze se ti ohla, nebo, že vypadla vidlička zpátečky. Ten první obrázek ji ukazuje pod číslem 33. Zpateckova hřídel je dutá a chodí na hřídeli uložený v obalu převodovky. Vidlička je na cepu, kterej je taky obale převodovky, vidličku na čepu zajišťuje perova závlačka...Do cidla stoucha vidlička od 5kvaltu, tam ale problém nebude....takže řekl bych skříň ven a rozebrat....:(
Subaru E12 Wagon 4WD SDX (KJ8) 38kw -1989
Subaru 1.8 GL 4WD turbo Coupé 88kw - 11/85
Subaru 1.8 GL 4WD RX turbo Coupé 100kw - 10/87
Subaru impreza 2.0 GL AWD combi (GF8)85kw - 11/96

-JO ŘIDIČ,TEN TVRDEJ CHLEBA MÁ------------>Čus--->Mišus

Me2d
Přispěvatel
Přispěvatel

Příspěvekod Me2d » pon lis 18, 2019 7:56 pm

Máš štěstí, že máš libero, takže jako ve velorexu noha ven a couvat :mrgreen:
Libero bylo 96 někde tu je... a teď druhej užouch je Piaggio porter 1.3 16V 4x4, je to návykový ta úžka bduh.gif

Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Albedo » pon pro 02, 2019 12:58 pm

Tak jsem vyměnil převodovku. Bohužel mi teď ale nevypíná spojka. Vůle, než se spojkové ložisko opře o přírlačák, je. Takže vidlička s ložiskem chodí.buž jsem měl páku úplně na doraz, ale prostě při zmáčknutí spojky se neodpojí. Takže zase celé dolů :( a mrknout co se děje.
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996

covex
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod covex » pon pro 02, 2019 4:29 pm

To je pech, neni to tim ze ta prevdovka dlouho nekde lezela a je to prirezle?
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální

Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Albedo » pon pro 02, 2019 8:53 pm

Převodovkou to nebude, ta řadí. Když mám kola v luftu, dám tam kvalt a nastartuji, tak se kola točí. I dozadu. Jen při zmáčknutí spojky se točí i v neutrálu dál a nic nezařadím. Po vymontování startéru jsem na to koukal kamerkou, ložisko spojky chodí, i přítlačák zatlačí, ale spojka se prostě neodpojí. Myslím si, že když jsem tam cpal 2x převodovku křivo (a pak po obvodu dotahoval šrouby, aby to sedlo, a ono nic...na jedné straně se to dost rozevíralo), že jsem nějak poškodil lamelu s tisícihranem, a ta je prostě rozepřená pořád, i když přítlačák zabere.....můj názor.

EDIT: na převodovce se mi akorát z pozic 1 a 2 nevrací šajtr páka do neutrálu. To už jsem věděl, když jsem na převodovce venku zkoušel páky řazení, kam se připojují táhla.

Mis.us
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mis.us » pon pro 02, 2019 9:48 pm

Že se točí kola i při neutralu je úplně normální (když jsou ve vzduchu diferenciál je unasenej)..... Převodovka se neustále uvnitř točí. Spojka se rozpojuje jen kuli řazení, když je zařazen neutrál, tak se hřídele normálně točí, protože běží motor...... a když běží motor je jasný, že se točí i mrkev, protože když je spojka odslapla, tak je normálně spojená lamela s přítlacakem a setrvačníkem.

Pokud se ti točí kola při sešláplé spojce, tak si zkřížil lamelu mrkví, prostě ji mrkev váhou převodovky nebo motoru ohla.....pritlacak funguje,ale nevystavi, protože lamela hází s škrtá jak o pritlacak, tak o setrvak. Takže dolů a srovnat....je lepší mít vyndanej i motor, mně se tohle stalo taky a od ty doby vyndavam komplet a spojuji to mimo auto.

Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Albedo » úte pro 03, 2019 10:40 pm

Jo, to že se točí kola i v neutrálu jsem tu kdysi řešil, to už vím ;)
Tak jsem to celé sundal, lamela nevypadala nijak křivě, ale zjistil jsem, že nešla vůbec volně nastrčit na mrkev. Tak jsem to celé opucoval, pilníčkem projel drážky (přitom na starou šla nastrčit krásně) a jal jsem se to nasazovat znovu.
Po dřívějších zkušenostech to dělávám tak, že motor nechám, převodovku uvážu na kladku, která visí na koze, co mám nad dírou nad motorem a motor si přizvedávám dle potřeby heverem. Navíc nechám přítlačák povolený, aby tam lamela měla fóra chodit, a pak jej přes díru po startéru dotáhnu.
Po Xté montáži a demontáži jsem to dnes dal celé, včetně držáků za cca 3hod. :D

Jo, a už teda fungujeme korektně. Ještě jsem vytáhnul a nahradil kdysi zalomený šroub na přítlačáku, opravil selenoid 4WD, kde se mi podařilo ulomit konec, na kterým je navlíknutá hadička podtlaku, co končí v parozích sání. Vložil jsem dovnitř konec tuhy z propisky (musela se zvenku trošku osmirkovat), zvenku na zlom kápl vteřiňák a natlačil do dírky, takže vnitřek zůstal dutý a zvenku se původní zlom spojil (a tím plastem uvnitř to získalo ještě pevnost). Jak bude čas, tak převodovku rozdělám a zkombinuji s tou, co mám vyletěnej ten zadní diferák. To bude asi ale za nějaký čas, pořád nestíhám...

Mis.us
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mis.us » ned pro 08, 2019 10:00 am

Ajajaj... To je základní věc :( no jo každej si to nějak komplikujeme :)

Zpět na „Naše vozy, vozítka...“