Tlumiče

Jak na to - vychytávky, které se můžou hodit
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Tlumiče

Příspěvek od kosma.d »

Mám Libero E10, r.v.90. Poraďte mi prosím,kde sehnat nejlevnější tlumiče? Potřebuju přední, není to s něčím kompatibilní? :x [/b]
Dandy
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Asi ne,zatím zde nikdo nezjistil náhradu :evil:
Zkus Hostivice.
K.
wave.gif
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda »

XXcomputer.gif
máš to blíž do Jeseníků mobil 608769819 a vím že je tam má, nebo Hostivice pan Sotolář mobil 602356532
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Dík za radu.V jeseníku má nové i repasované. Repas-1000kč. to mi stačí.Na jaře chci kupovat Liberko aspoň 97r.v. z D.
Dandy
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Tak nakonec jsem do Jeseníků nejel. V Ostravě-Michálkovicích je p.Gorčík, který renovuje tlumiče. Demontáž, renovace, montáž , 6měsíců záruka - 2700kč. Musel jsem ho ukecat, aby se do toho pustil, protože mu to nevešlo výškově do garáže, ale bylo pěkně, tak to dělal venku.
qcheerleader.gif
Dandy
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Ve svém předchozím píšeš "repas"co se za tímto cizím slůvkem skrývá :?: Že by generální oprava s výměnou náplně,pístků a těsnění :?: nebo pouze demontáž , kartáč, hadr otřít např.naftou a prodat? Může je vůbec odskoušet a na čem :?:
K.
:evil:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Repas nabízel ten z Jeseníku a bez záruky.Já si je nechal renovovat s pulroční zárukou.Podrobnosti neznám,ale má na Ostravsku velmi dobré jméno a auto už mi netluče do řízení a taky se už nehoupu jak na houpačce. Před čtyřmi lety mi renovoval vzpěry pátých dveří a přežily celé auto.Věnuje se jen rénovaci tlumiču a vzpěr. qcheerleader.gif
Dandy
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda »

XXcomputer.gif
sem s adresou a telefonem
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Tady to je,tu renovaci dělá p. Gorčák Ivo. Ostrava-Michalkovice,596 231 093 qcheerleader.gif
Dandy
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Na kolik vyjde repase jednoho tlumiče ? Ta cena je za celé auto ? To by se fakt vyplatilo .
P+B.
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Pokud by jste dovezli jen tlumiče tak cena za kus do 1000kč přední.Zadní nevim,ale jsou levnější,to mi říkal. Já měl oba přední s mon. a dem. za 2700 jak jsem psal. Pokud to máte z ruky,jako já k vám na sraz, tak není problém já bych to tam hodil. qcheerleader.gif
Dandy
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Až mu je tam poneseš, zeptej se ho, zda nemá tušení, zda-li by se na Libero daly napasovat tlumiče z něčeho jiného. Rukama mu musí každý den projít mraky tlumičů. Já bych tlumiče všechny čtryři potřeboval vyměnit jako sůl ( v terénu při jízdě s Karlem jsem na to opět myslel a i po cestě po asfaltce z Děčína domů) jenže všechny čtyři tlumiče vymontovat a poslat do světa ( a pošťáci je mohou ztratit) se mi zdá nešikovné.(I když teď je asi jedno, jestli na autě jsou nebo ne.Dědek
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

To by se muselo poslat jedině vlakovou poštou a já bych to vyzvedl hned při dojetí a dopředu tu ren. obědnal.Pak je to ten den hotové.I já jsem Liberko dovezl ráno v 8h a ve tři jsem to odvážel a to bylo i s demontáži.Zadní dělat nemusím,jsou dobré,ale zítra se poinformuji a zjístim to.Je fakt,že z Jizerek je to dost z ruky. qcheerleader.gif
Dandy
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Je mi to moc líto, ale jsem natolik vytížený, že jsem se tam ještě nedostal. Pokud můžete, zkuste mu přímo zavolat. Bude si mě pamatovat, libera tak často nedělá. Díky za pochopení qcheerleader.gif
Dandy
Mirek
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř čer 21, 2006 5:32 pm
Bydliště: Stráž nad Nisou

Příspěvek od Mirek »

A nenašla by se u někoho třeba specifikace (nejlíp i s rozměry) tlumičů, co do Libera přijdou? :)
ladapes
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 14, 2006 10:47 pm

náhrada

Příspěvek od ladapes »

Slyšel jsem že na starší typ jdou nahradit tlumiče ze 120ky ? Nevíte o tom ?
Honda is my life, from Subaru him get. :-)
Uživatelský avatar
sedas
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 41
Registrován: úte dub 18, 2006 3:57 pm
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sedas »

Slyšel jsem, že jdou použít pera ze 120tky. Jeden známý je na svém Liberu má, ale údajně je zkracoval flexou. Tak nevím, jestli se tam nevejdou celá pera, tak možná ani ty tlumiče.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Zkrácený pero by nemělo mít vliv.Hold tlumič tlumí jen do např 4/5 zdvihu. Horší věc je ale to, jakou tuhost mají původní péra proti 120 -kovým a taky v chytrý knížce mám napsáno, že nejčastěji inovovaným prvkem ve vozech Š-1000MB až 135 byly péra. Pořád se laborovalo s tloušťkou, materiálem (tedy tuhostí) a za ty roky je to snad dvacet druhů (možná míň, kdyby to věděl někdo přesně) a tak babo raď , který péro použít. A není to jen péro. Potřebuje i "svoji" misku a gumu. Dneska už vím, že nové Libero má tlumiče jiný a podle vzhledu bych je nahradil snad tlumiči z Fiat 125P, ale je to jen první dojem, možná to nejde. Dědek
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Nazdar chlapi. Momentálně mám zadní tlumiče u toho tlumičového doktora z Michálkovic, neb jeden byl totálně v pr...i a druhý už taky na moc zdravý nevypadal. Diagnóza zněla - neopravitelné z důvodu atypičnosti, ale vyrobím vám nové s průměrem spodního dílu 40mm pokud se vám tam vejdou. Protože vejdou, tak už je vyrábí, v pátek pro ně jdu. Cena mezi 600 - 800Kč za kus. Jak se osvědčí, dám vědět.

Martin.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Tlumiče ze Š 120 by na Libero pasovat měly (pro upřesnění na starší Libero dozadu ze škodovácké přední nápravy). Jestli si to dobře pamatuju, byl stejný typ tlumičů na žigula i na škodovku (a to od Oktávky po 120). Já mám momentálně na Liberu tlumiče kupované v žigulácké prodejně - je to nějaká americká výroba, kus asi za 600 Kč. Ovšem moc je nedoporučuju, na Libero jsou málo účinné (a ty škodovácké asi nebudou o nic víc) :(. Chystám se, že je na jaře vyhodím a koupím si Kayaby.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Odpovědět