Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Všeobecné či doplňky
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od covex »

To je celkem rarita 7 mist, a to mas v tom zadnim sedadle i tri diry na pasy od podlahy?

Preci jen tohle tema je o emisich, takze co mas ve velkem technicaku v oddilu Emise (u me radek 16)?
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od Pajas »

Chtělo by to foto pásů hodíš sem nějaké?
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od Pajas »

Otevírám zase toto téma ekologické daně. Chtěl bych se zeptat, kdyby na mě majitel odhlásil auto a já ho pak vůbec nepřihlásil a zrovna dal úřadům papír o ekol. likvidaci, zda budu muset tuto dan platit??Dík moc za odpověd
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od covex »

To mas nejlepsi se zeptat primo na prislusnem urade (staci telefonicky).
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od dědek »

Chápu to dobře? Původní majitel už udělal na tebe odhlášku ? Jinak nechápu proč by auto hned neodhlásil s evidence a nic by neplatil. Pokud je tomu tak, že máš už auto na sebe přepsaný a přepis je v té pomyslné polovině , tak jakýkoliv úřední úkon už je teď na tobě a odhlášení představuje nejprve přihlášení na tebe a to znamená evidenčku za 200,-Kč , poplatek za přepis (800,-Kč) a bohužel asi i 10 tisíc do ekologické pokladničky. V této fázi nejde ani šoupnout RZ do depozita . A výše jsem zapoměl ještě na povinné ručení (na tři měsíce - což je nejméně dalších 1ooo kaček) Bohužel není už ani řešení nechat to všechno "vyhnít", protože už tam figuruje v papírech tvoje jméno pro kancelář pojistitelů, kteří si hlídají nepojištěné vozy a to je 80,-Kč za každý nepojištěný den !!!!. Tedy hodně drahý špás. Je to hodně špatná zpráva - já vím . Ale každý den odkladu jsou další peníze navíc. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od Pajas »

Ne ja právě chcu koupit auto majitel to odhlásí na mě. Jenže abych neplatil těch zatracených 10.000 Kč či 5.000 Kč tak bych si zaplatil na nějaký měsíc pojistku na sebe a pak bych to dal sešrotovat a dal úřadům akorát doklad o likvidaci. Už chápeš jak to myslím Dědku?
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od Pajas »

Dobré tak jsem chytřejší zavolal jsem Ašícovi. Pokud si auto převezu pak pošlu původnímu majiteli papíry, on to na mě odhlásí tak je z obliga. Já to bud přihlásím a zaplatím 10.000 Kč (5.000 Kč)+evidenčka+800 Kč za přepis + pojistka, nebo druhý způsob to nepřihlásím, nezaplatím 10.000 Kč a pak akorát dodám doklad o likvidaci a hotovo
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od dědek »

A nemůžeš se s původním majitelem dohodnout na tom, že třeba měsíc budeš jezdit na "jeho jméno" a pak za ním přijdeš a auto odhlásí ZADARMO z evidence ? Jinak se mi to zdá dost komplikovaný a zahrávat si s myšlenkou, že "kancelář pojistitelů" nezjistí nepojištěné ( nejkratší doba jsou tři měsíce na uzavření pojištění a to je na 1200 obsah kolem 1100,- Kč) Jinak věř tomu, že k získání možnosti "manipulovat" s vozidlem můžeš až po nabytí plné právní úkonosti, to znamená, až se staneš zapsaným majitelem vozu (to sebou nese zmíněné náklady) Jinak na každém úřadě by měla viset cedulka o zpoplatnění tzv.ekologické daně s čísly, které můžeš porovnat s tím co kdysi zapsali do velkého TP. A to je rozhodující , zda-li to bude 10.000,- nebo 5.000,- Nedávno jsem kupoval tu bílou Vitaru co jsem s ní byl v MT a to víš, že jsem si pořádně nastudoval, kolik mě to bude stát na ekologické dani. Obecně se uvádí roky výroby a EURO I , II atd., ale není tomu v praxi tak pravda a záleží na tom, co úředník, který vypisoval čistopis TP pro ČR tam zapsal. Do 1.1.09 to bylo každému fuk , ale nyní to rozhoduje o prodejnosti staršího vozu. Za starší Libero (do r.v.93) by to mělo být 10 tisíc, ale nemusí to být pravda, protože bylo období, kdy šlo dovézt auto individuálně jen s katalyzátorem a tak na "vstupní" STK se vydával kablík od teplotního čidla v prostřední části výfuku za kablík od lambda sondy z "katalyzátoru" . A když to"mělo" katalyzátor , tak do TP zapsali záznam odpovídající EURO I. ( 5.000,- ekodaň). Dobré pořízení ti přeje Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od Pajas »

Citují Ašíce- Městský úřad Kyjov, odbor dopravy- tedy u zdroje :) Jinak mu teda aj děkuju, že mi to vysvětlil...

Zdravím, ať to máš i písemně:
Pokud odhlášené vozidlo budeš přihlašovat, a okamžitě požádáš i o trvalé vyřazení, pokud máš doklad o ekologické likvidaci (není pak nutná evidenční kontrola), nepotřebuješ doklad o zák. pojistce, zaplatíš jen poplatek za registraci 800 kč.

Vozidlo bys měl evidovat ve lhůtě 10 prac. dnů, jen pokud ho chceš provozovat.

Pokud došlo ve stavu a době odhlášení k jeho destrukci, soudním sporům, rozsáhlé opravě (i tu si nakonec můžeš rozmyslet, třeba z důvodu finanční krize a pádu japonského jenu, nebo výskytu mračna fialových kobylek v Besarábii, hyperinflace izraelského šekelu - co je komu po tom!, Je to tvůj majetek, a nikdo nemá právo tě omezovat nakládat s ním, komunisti už ten vliv nemají), registrovat v termínu 10 prac. dnů, nemusíš. Těch 10 pracovních dnů slouží k zajištění převozu vozidla, pokud má platné STK a zák. pojistku. Vozidlo můžeš převážet, tzn. bez osob a nákladu, ne jej však provozovat.

Pojišťovny sice zkouší dělat bububu, ale argument po právní stránce žádný nemají. Snad jsi tu slátaninu správně pochopil. Platí vše co jsme se domluvili v telefonu. Zdar. Ašíc.
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od dědek »

Pokud je to v Kyjově jak píšeš buď rád. Asi opravdu záleží na "Úřadě". Někde ti tolerují přepis bez OTP (S tím jezdí už nový majitel) , jinde (v Praze )zaplatí dvě stovky za "ztrátu" OTP a vozidlo přepíší, v Rakovníku se s tebou bez OTP vůbec nebaví a u nás když jdeš auto sešrotovat , musí mít všechny doklady v pořádku,( tedy zapsaného majitele) a podle občanky dostaneš doklad . A to jen v pověřené "šrotárně" za 1.800,-Kč ( někde však pokud je ato pojízdné a úplně kompletní , tak ho brali zadarmo ( asi ho pak střelili někomu dál). Pokud jsi přišel "jen" pro potvrzení ( a to si myslím je tvůj případ) a vůz si chceš odvézt zpátky domů , chtějí těch 1800 korun plus "úplatek " jako, že jsi od nich koupil staaré železo cca po dvou korunách kilo . Tedy sprosťárna, protože tenhle papírek tě pak vyjde na 3.800,- Kč !!!!!! ( 1800,- šrotovací poplatek a 2000,- za staré železo ( á 2,-Kč zhruba za tunové auto) U nás to ale lze i jinak a to , že musíš uvést jak s vyřazeným autem naložíš ( použiju na včelín, jako zdroj ND pro druhé auto v rodině atd) , ale to musíš napsat jako žádost před sešrotováním a musíš být zapsán jako nový majitel.Jinak u nás mají na dveřích napsanou" lhůtu" pěti pracovních dnů , ale tolerují i rok ( když jsem přihlašoval minulý rok čtyřkolku) Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od covex »

Ja teda porad nechapu proc Pajasi chces neco takoveho podstupovat. Kdyz to proste necha z evidence vyradit puvodni majitel, tak ti pak muze vrak treba darovat nebo prodat za milion. K cemu ty prepisy a sileny poplatky, to nechapu, kdyz to hned po prevodu chces nechat vyradit.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od dědek »

No v tom je ten problém. Někde ti prostě auto nevyřadí, pokud nepřineseš doklad o ekologické likvidaci. To znamená odevzdáš vrak - odevzdáš RZ a zústane ti
h..... . Pajas ale potřebuje zdroj ND a hledá cestu jak to udělat. Tak to chápu já. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
tonda.laser
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 15
Registrován: stř led 09, 2008 10:15 pm
Bydliště: Nýdek 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od tonda.laser »

ahoj panove nevim presne co tady resite precetl jsem si jen posledni radeky ale jestli jde o to ze chce pajas pouze "odevzdat velky technicak" a karu si nechat neni problem zakon (ten stavajici) dovoluje vyradit auto tim zpusobem ze majitel napise čestné prohlášení že vozidlo je nepojízdné a že bude třeba sloužit jako prolézačka nebo kurník (nesmí jakkoli zmínit zdroj ND) a doprvka mu to vyřadí a máš na zahradě Kurník (plnej náhradních dílů) a to legálně
pojed tudy je to sice dal ale za to horsi cesta
4x4? lepsi zbran mit a nepouzit nez nemit a potrebovat
jezdit prirodou tak abych nesmrdel a nehlucel
HlavaXBR
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 24
Registrován: ned kvě 31, 2009 8:39 am
Bydliště: Vysočina

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od HlavaXBR »

No já to přihlásil dneska moje auto Euro II plní tak že jsem počítal že zelenobolševikovi Bursíkovi zaplatím 3000 Kč ale protože moje Domingo není kategorie M1 ale N1 napařili mi 5000 :lol:
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od covex »

Jen pro oziveni tematu:
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/mzp-ch ... ta/1214373

MZP nam pripravuje zvednuti ekodane a zahrnuti jeste novejsich vozu... jen by mel zajimalo, jestli si mam libero sam sobe prodat za stavajici 3tisice, nebo je to jedno protoze pri dalsim prodeji ekodan domeri do nove vyse.. bduh.gif
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od vojta »

covex píše:jestli si mam libero sam sobe prodat...
Tos to vůbec nepochopil, máš se toho zbavit a koupit si vlastenecky Hyundai violent1.gif
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od dědek »

Ekodaň se platí poprvé při změně vlastníka. U novějšího Libera je to trochu zmatek. Mnoho lidí má v TP Euro 2 (napsané že splňuje EHK z nějakého roku jiný něco jiného. Pro starší je to jedno, neboť bylo a bude deset tisíc. Za Peopleho bus jsem si myslel, že to budou tři, ale nakonec to bylo pět a tak si myslím, že od platnosti výše uvedeného , bude za Libero 10tisíc a už je jedno, zda-li za starší nebo novější. A ještě se chystá další novinka. Za prvé zůstane stejný, že nové auto půjde na STK až za 4roky, pak za 2 a po šesti letech už každý rok. A za druhé čas na STK se prodlužuje na 40minut a vše je už teď dražší.Za Libero nejméně 950Kč .A to už nikdo nedostává zelenou známku, neboť projít na emisích je základní podmínka k nástupu na STK. Ve velkých městech už teď jsou fronty před branami STK a to se ještě prodlouží. Fůjtajb. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od dědek »

Tak mi Míla volala (a pak poslala i SMS), že Karlovo červené je už definitivně i úředně moje. Je to autíčko prvně registovaný před více jak dvaceti lety a tak na něj vyměřili ekodaň pět tisíc. Ale za tu kvalitu jsem je rád dal. Kupovat však dneska starší a mizerný bude za deset a to je na pováženou to vůbec kupovat. Tohle si nechal Karel dovést do bazaru kousek od Jičína. Majitele autobazaru osobně znám a v té době (už je to sedm let) se ještě zabýval
cestami po Německu s velkým přívěsem, na které naložil hned dvě Libera. Karel mu tenkrát za něj vysázel na stůl majlant a on mu Libero dovezl až do Dečína. Teď odněkud zhora na nás zírá, jak se mu jeho autopark rozpadá. Pro zajimavost to zelený šlo jen za tři tisícovky ekodaně, protože bylo mladší a do dvacítky mu chybí ještě pár měsíců. a to plechový červený, který měl Karel jako první, musela Míla na sebe taky převést. Bohužel informace, že za dědictví se ekodaň nevyměřuje platí jen na Mílu. Každý další majitel ji platit musí. Ale na druhou stranu,když se teď vážně mluví o změně, že desetileté auto bude za 3 tisíce, v patnácti už za pět a dvacetileté a starší za deset tisíc, buďme rádi, že zatím je to za polovic. Tohle moje už je pěkný veterán a když nezpřísní podmínky veteránů a zachovají možnost úlevy na povinném ručení , vážně o tom uvažuji. Jen ta STK každý rok je nepříjemná. Dědek,
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Který" Euro" splňuje "novější" LIbero

Příspěvek od Tuti »

Pro upřesnění - rozdělení poplatku není podle stáří, ale podle emisní kategorie, kterou auto splňuje. Rozhodující přitom je zápis v TP a některá novější Libera mají zapsané Euro 1, většina ale má Euro 2. Existují i starší se zapsaným Euro 1 (například moje červené), což je sice administrativní chyba, ale dnes se na tom ještě dá "ušetřit" pět tisíc. Příští rok už to nepomůže, jednička bude za deset stejně jako žádné Euro.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Odpovědět