Kolik platíte povinné ručení?

Všeobecné či doplňky
Uživatelský avatar
mornik
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 06, 2008 10:28 pm
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od mornik »

platím 21OO,- včetně pojištění předního skla cca 6OO ale to je v ceně
jedeme s kopečka vržou nám kolečka
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od Karel »

Opět po roce přišla složenka na zaplacení pojištění, a pochopitelně zase dražší :twisted:
Pro zajímavost :arrow: je to nastavené na Libero
Pojištění.JPG
Pojištění.JPG (221.32 KiB) Zobrazeno 24994 x
K.
:D
Naposledy upravil(a) Karel dne pát čer 04, 2010 8:27 am, celkem upraveno 1 x.
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od covex »

Ta allianz me prekvapuje, ale je to dano proste tim, ze pojistovny snizuji maximalni pojistne plneni (koukam je tam dokonce jen 35mil, coz je na kazdeho uvazeni zda to staci ci ne - zavineni retezovky s kamionem a nejakym tim zivotem navic... mno, radeji nedomyslet).

Mimochodem - nejaka pojistovna nabizi ted nove vramci povinneho ruceni i pojisteni pro pripad stretu se zveri. Vzhledem k tomu, ze to mam za sebou a je to proste jedna z veci, kterou nemate temer sanci ovlivniv, zvlaste v zimnim obdobi, kdy je brzo tma, tak mi to prijde celkem zajimave.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od Karel »

Karel píše:Opět po roce přišla složenka na zaplacení pojištění, a pochopitelně zase dražší :twisted:
Ale,,, nedalo mi to, a šel jsem skusit vyjednávat. No ejhle :arrow:
P1.jpg
P1.jpg (130.33 KiB) Zobrazeno 24958 x
K.
:D :lol:
Nikdo není dokonalej.
Marek1515
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 31, 2011 8:20 am
Bydliště: Praha

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od Marek1515 »

ja na kalkulaci používam web http://www.epojisteni.cz/povinne-ruceni Mne osobne to hodne pomohlo :)
vanille 1 píše:Jak říkáš třeba u čsob dávají opravdu slevu z místa bydliště,pak taky záleží na bonusech a taky třeba já pojištuji auto každý rok znovu protože novým pojistníkům dávaj zlevu taky posledně to dělalo rozdíl skoro 300kč/rok.A při uzavření smlouvy přez net je taky trochu slevička :mrgreen:

tady můžeš zkusit kalkulaci http://www.top-pojisteni.cz
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od Raper »

Lenicka mi prijde jako poistovaci agent, nebo dokonce internetovy robot, taky bych rad videl foto jejiho vozitka. :twisted:
Ale kdyz je Liberacka a chce jen pomoci tak to добро пожаловатъ!
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od Ivo »

No zkusil jsem to a cena se mi prostě nelíbila...
Moukmeul
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 05, 2015 2:39 pm
Typ Libera: starší
Bydliště: Jablonec

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od Moukmeul »

Jediný parametr na který u povinného ručení koukám je cena a o zbytek se nestarám. Jestli pojišťovna dělá problémy a průtahy, je starostí poškozeného. :twisted:
Vždy když mi končí smlouva, tak si projedu ceny na této stránce a vyberu si co nejlevnější produkt. Moje jediná komunikace pak s pojišťovnou probíhá tak, že jim akorát nahlásím škodní událost a o zbytek se už stará poškozený. Že bych měl způsobit škodu větší než 35milionů je málo pravděpodobné a zatím mi to takto vždy stačilo.
U havarijního pojištění mám taktiku opačnou. Tam hledím na kvalitu a ušetřené peníze na povku si rád přihodím k havarijnímu pojištění. Když mě někdo naboří a spěchám zrovna na peníze na opravu, tak nečekám na jeho povinné ručení a na to až se prokáže viník, ale nechám si to zaplatit ze svého havarijka.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od covex »

A kolik ze platis havarijni na to tvoje stare libero?
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Moukmeul
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 05, 2015 2:39 pm
Typ Libera: starší
Bydliště: Jablonec

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od Moukmeul »

Pokud je to na mě, tak platím necelé dva tisíce dříve jsem platil kolem skoro 4, než mi toto poradil známý, ale od té doby mi taky narostl bonus a ten dělá taky své, i když zas ne tolik.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od Tuti »

Mluvíš opravdu o havarijním pojištění? Kolem dvou tisíc vychází u většiny pojiš'toven povinko s bonusem.

:arrow: Jinak Covex se ptal asi ze dvou důvodů - jednak není běžné havarijně pojiš'tovat pětadvacetileté auto (byť za takto malé pojistné), protože i poctivější pojiš'továk klientovi naznačí, že v případě škody se stejně skoro žádného plnění nedočká.

Druhý důvod byl trochu tě oťuknout, protože místo nějakého standardního úvodu ve stylu "ahoj kamarádi, tak v tom jedu taky ..." nám tady hned naservíruješ odkaz na nějaký komerční server. Takže samozřejmě padáš v podezření, že nejsi majitelem či přítelem Libera, ale pojiš'tovacím agentem.
Musím říct, že pro mě jsi trochu podezřelej pořád :twisted:
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od dědek »

Přikláním se k tomu, co tu napsal Tuti. Havarijko takhle levný musí být snad s devadesáti procentní spoluúčastí. Mne zajímalo spíš, kdyby byla možnost havarijně pojistit Libero na totálku. A to na ukradení a nenalezení, když ho odnese povodeň, spadne na něj stoletý strom, vyhoří do mrtě atd, Zatím ale takové pojištění pod pět tisíc za rok mi nikdo nenabídl. A tak když si pět tisíc každý rok uložím, bude to jako cena za totálku po čtyřech letech. Jinak píšeš, že jsi z Jablonce. Jsme tedy skoro "krajané" Já z Desné a Tuti z Liberce. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Moukmeul
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 05, 2015 2:39 pm
Typ Libera: starší
Bydliště: Jablonec

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od Moukmeul »

Pardón jsem dement :D Špatně jsem si to přečetl a opravdu psal o povinném ručení. Tak se omlouvám. Za havarijní pojištění platím kolem 2,5 tisíc +-.
Chápu že mnoha lidem se to může zdát jako kravina havarijní pojištění na takto staré auto. A měl jsem stejný názor, ale pak jsem na internetu narazil na článek, který mé přesvědčení trochu upravil. Nemohu už najít kde přesně to bylo, ale pokusím se podělit o hlavní myšlenku, pokud to nějak nepomotám :mrgreen: Jde o to, že pokud platím havarijní pojištění na staré auto, které má třeba minimální hodnotu, tak se to asi třeba nevyplatí. Jenže si pořád vyjíždím bonus jako kdybych měl auto úplně nové. Jakmile pak koupím nové auto tak se mi to teprve začne vyplácet zpět. Uvedu příklad s vymyšlenými čísly, aby se to lépe počítalo:
Mám třeba auto za 15tisíc a ročně budu platit 1000kč. Za pět let jsem tím pádem zbytečně vyhodil 5 tisíc, jenže také jsem vyjezdil bonus, který může být u některých pojišťoven i 50%, který potom mohu použít pro nové auto, kde by mě havarijní pojištění stálo 20tisíc. Pokud odečtu bonus, tak jsem ušetřil v prvním roce 5-10 tisíc a auto budu mít třeba dalších pět a tím pádem bych díky zbytečně vyhozeným pěti tisícům vydělal 25-50 tisíc na novém autě za pojištění. Snad jsem to napsal srozumitelně

Že to takto opravdu funguje ještě ověřené nemám, zatím jsem ve fázi kdy si platím havarijní pojištění na staré auto. Ale zatím tomu věřím :)

PS: Co někdy domluvit nějaký srazík s dalšími lidmi ze severu Čech a zajít někam na pivec? Občas jezdím ke Kozovi na prasátko, když se něco semele. Co třeba tam? Nebo nějaké jiné místo? :)
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od dědek »

Když jsem včera odhlašoval prodaný nákl. vozík u ČSOB pojišťovna poptal jsem se co u nich stojí pojištění škoda Yeti 2.0 TDi 81kw. U generali mi napočítali 3006,-Kč a u ČSOB by to bylo jen 2000 ,- spolu s liberem za 1700 Kč. . Tak jsem na Generali iíhned poslal e-mail jak mám u nich zrušit povinko a ejhle za dvě hodiny odpověď, že by m to udělali za 2300,- Dost rozdíl. Dědekl
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od covex »

Pojistovny uz dnes na povinnem ruceni v podstate nevydelavaji, protoze je hrozny pretlak nabidky. Cim levnejsi to je, ti horsi servis pak muze clovek cekat pri vyrizovani pojistne udalosti.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od dědek »

Ještě že problémky s povinným má bohužel postižený. Na ulici si ale nevybereš, kdo do tebe bouchne. Pak stačí si jen dát bacha , aby jsi "nevytlačil" ze silnice kamion plný drahých notebooků. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik platíte povinné ručení?

Příspěvek od covex »

Spis pro zajimavost - prislo mi nove vymerene povinne ruceni zvednute o 200Kc, kvuli "zvyseni nahrad u odskodneni ujmy na zdravi dle noveho OZ a zvysene odvody do Fondu zabrany skod" (CKP prispiva hasicum).
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět