Etanol 85

Všeobecné či doplňky
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol 85

Příspěvek od Ivo »

Jarda píše:XXcomputer.gif
tak na sraz jedu na ETANOL mám řídící jednotku zabudovanou, natankuji plnou nádrž kukuřice ( etanolu ) a uvidíme, zatím to vypadá že je motor živější.
Na kolik tě vyšla celá ta legrace okolo řídící jednotky?
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol 85

Příspěvek od Jarda »

montuje to synátor, dostal jsem to k narozeninám, jinak řídící jednotka +- 5000 práce dle vozu 2000 až 2500
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol 85

Příspěvek od covex »

Na to je potreba nejaka jina RJ? Ja myslel ze se na to da jezdit bez toho, aby se cokoli menilo.. mozna predstih.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol 85

Příspěvek od Tuti »

Většina aut si poradí se směsí tak půl na půl, ale s čistým etanolem ne. Na pár informací jsem narazil tady http://www.automedik.cz/palivo-prestavby-e85.html
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol 85

Příspěvek od covex »

Koukal jsem ze i E85 uz je smes ethanol/bezin od 85/15 do 70/30, a to teda chapu ze to nestaci. Nevim jak dlouho se to vyplati, protoze se zda ze cena je nizsi jen kuli tomu, ze na palivo neni spotrebni dan. Jakmile by se rozsirilo, dani to neunikne. Treba by zase klesli vyrobni naklady.. no myslim ze Libero uz do doklepe na benzin.:)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol 85

Příspěvek od Tuti »

covex píše:... Jakmile by se rozsirilo, dani to neunikne..
To je sice pravda, ale než by to od návrhu prošlo sněmovnama, je to nejmíň na dva roky .. a do té doby se investice dvakrát vrátí. Reálně se dá počítat s úsporou 50 - 60 Kč na 100 km při současném poměru cen (a na levnější benzín se asi moc těšit nemůžeme :evil: ).
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Fililip83
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř lis 30, 2011 6:51 pm
Bydliště: Zdislavice u Vlašimi

Re: Etanol 85

Příspěvek od Fililip83 »

To bych raději pánové předělal Libero na Plyn,jelikož E85 je pěkná s....a!!!(omlouvám se jestli se to někoho dotklo)Já to dal v létě dvakrát na půl s benzínem do Fiata Tempry 1,6 SW a už nikdy víc.Do té doby jezdila úplně supr jelikož má najeto 96tis km.Následek mého ušetření pár korun,se mě v nádrži rozleptala u podávacího čerpadla taková guma,která ho tam drží ucpalo to filtr,pak se rozleptaly hadičky od bezínu atd...Oprava ve finále stála skoro 5 tisíc a to jsem si to opravoval sám.Od té doby jsem jezdil jen na bezín.Libero mám taky a jestli někde ušetřím nebo ne neřeším už není prostě nové.Ale zatím je to nejlepší,nejužitkovější autíčko které jsem kdy měl.Mám sice ještě víc aut,ale na Libero nedám dopustit.Mějte se Fík
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol 85

Příspěvek od Ivo »

O tom leptání některých materiálů vím od začátku, ale to by se nemělo týkat originálních liberáckých hadiček a těsnění. Koneckonců, jak jsem psal výše, to už jsem otestoval minulé léto.... ovšem zřejmě to u mě mělo za následek odfouknuté těsnění pod hlavou, což si myslím že by se s řídící jednotkou nestalo. Při mém provozu návratnost za léto. .... velké dilema.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol 85

Příspěvek od covex »

O problemech s leptanim nekterych typu gumy se u E85 vi. Je to snad hned v prvnim prispevku tady. Zalezi na tom co vyrobce pouzil za material. Nechci se dotknout Fiata ale ani me to neprekvapuje.:)

Jinak dalsi znamy efekt je "vyplachovaci". E85 uvolni z nadrze a vubec z motoru usazeniny, ktere benzin nerozpousti ale ethanol ano. Takze zvlast u tak zanovnich vozu jako jsou Libera to znamena po jedne nadrzi ethanolu vymenit minimalne palivovy filtr.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol 85

Příspěvek od Jarda »

XXcomputer.gif
Tak jezdím na E 85 15 dní, moje zkušenost: řídící jednotka má tři programy sport - normal - eko
na srazu jsem byl na program sport, auto pěkně reagovalo na plyn zdálo se že je živější než na benzín a spotřeba +- litr na víc
zkoušeli jsme program eko, bída než se auto ohřálo špatný startování, cukání na sptřebě jako na benzín, ale nestojí to za ty nervy, tak jezdím na sport, přád se to vyplatí, kupuji etanol u ONO ve Vysokým Mýtě za 25 (24,90)
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol 85

Příspěvek od Tuti »

Zkusmo jsem do Bělouše při tankování lupnul i E85 - výsledná směs (se započtením odhadnutého zbytku v nádrži) může obsahovat tak 30–35% Etanolu. Předesílám, že vliv na spotřebu nebudu umět posoudit, nemám ji vysledovanou ani na benzín. Chtěl jsem jen ze zvědavosti vyzkoušet jak se auto bude chovat.
Rozdíl se okamžitě projevil především v tom, že volnoběh udržel zpravidla jen pár vteřin a poté motor chcípal (je pravda, že jsem ho měl nastavený poměrně nízko) a pak také cukavým přechodem do otáček. Při jízdě nad půl plynu bych řekl že není znát rozdíl, ale zatím jsem najel jen pár kilometrů po městě, takže vliv na maximum výkonu nemám odzkoušený. Po mírném přidání bohatosti směsi a otáček je volnoběh už v pořádku, ale v nižších obrátkách motor pořád trochu cuká a hlavně při přechodu z volnoběhu má citelnou "díru" a při rozjezdu ho musím víc "potúrovat" aby se neudusil. Možná by pomohlo ještě trochu přidat bohatost a zvednout hladinu v karburátoru, ale pak by zase ve vyšších otáčkách byla směs zbytečně bohatá a spotřeba neúměrně vysoká.
Se směsí v tomto poměru se ještě dejme tomu dá jezdit, ale její výsledná cena je jen asi o 10% níž proti benzínu, takže ekonomický efekt to moc nemá. A s podílem E85 půl na půl nebo víc už by si asi auto bez větších úprav neporadilo. Takže pro karburátorové auto asi Etanol nebude to pravé.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol 85

Příspěvek od Jarda »

byl mi nahrám do řídící jednotky nový program, trochu horší než se zahřeje motor a potom paráda. protože sleduji spotřebu vypadá to že je jako u benzínu angel8.gif jezdím s plnou nádrží a tankuji do plné
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Etanol 85

Příspěvek od Jarda »

protože nejedu na sraz tak jen informaci:
od unora jezdím na ETANOL spotřeba je +- 7 litrů při ceně 23,50 ONO u nás 27,20 v Mohelmici 25,90 by se mi náklady tj 7350 Kč již dávno vrátili
by se mi náklady
dostal jsem to od syna
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
Odpovědět