Stále živý tmel

Všeobecné či doplňky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Stále živý tmel

Příspěvek od Tuti »

Zatím neúspěšně se pokouším sehnat netuhnoucí tmel, který se na Liberu občas vyskytuje - připomíná kaučukový tmel, hodně lepí a táhne se (a to i po dvaceti letech na autě).

Kromě toho bych uvítal tip na plastové "hmoždinky", do kterých jsou přišroubované plastové lišty na prazích. Našel jsem jen tyhle http://www.plastovesoucastky.com/index. ... &grpid=142 (dají se koupit i v autosoučástkách), ale plast je tvrdší než u těch subaráckých a šrouby se do nich nevejdou, musely by se převrtat a bojím se, že pak budou praskat. Nebo budu muset dát tenčí šrouby s podložkou.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Stále živý tmel

Příspěvek od dědek »

Tohle koupíš ve stavebninách a nese to název medvědí h....o. Poměrně v hojném množství se používalo při stavění paneláků , když u nás ještě nebyla pěna. Před lety jsem to používal při výměně blatníků na škodovkách. Doporučuji při práci s tím používat rukavice, děsně to lepí a nejde to ničím smýt.Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále živý tmel

Příspěvek od covex »

Medvedi hovno je "slangovy" nazev pro ledacos.

Tohle netuhnouci cosi je podle me bitumenovy tmel. Na vzduchu jemne zavadne a prestane na povrchu lepit, ale jak se to proskrabne, tak to zase lepi. Je to podle me to same cim jsou pridelany igelity ve dverich.

Co se tyce tech plastovych dilu, tak jsem v evropskem sortimentu v podstate nikdy nenasel ekvivalenty, vzdycky to nejak nesedi. Treba ty plastove cudly do palubky jsem nakonec koupil original. Nejblizsi byly pro suzuki (http://www.moto-quadcentrum.com/) ale i ty mely jemne jine rozmery - treba by tam meli i neco takoveho jako potrebujes. Cena je ale vetsinou strasidelna (tusim staly 25kc/ks).
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále živý tmel

Příspěvek od covex »

Jinak to co odkazujes maji asi i u killicha:

http://eshop.killich.cz/hmozdinka-m5-do-plechu
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále živý tmel

Příspěvek od Tuti »

Je pravda, že medvědí hovno je tomu hodně podobné, ale řekl bych, že ten černý tmel na Subaru nezasychá ani povrchově. Medvědím hovnem jsem na jiném autě těsnil zatékání a po pár letech docela zatuhlo a vypraskalo, asi to střídání teplot a sůl dělají svoje. Tohle teda bylo šedivé - pokud se dobře pamatuju, dřív bývalo černé, ale asi záleží i na výrobci a vlastnosti i životnost se taky můžou mezi značkami lišit. Myslel jsem jestli třeba není k mání něco speciálně pro autoprůmysl - jinak na těch pár místech kde se vyskytuje ho asi bez problému nahradí buď stavbařské medvědí hovno nebo tuhnoucí kaučukový tmel .. a igelity ve dveřích je stejně asi lepší přilepit páskou, když jsou na tom originálním prevítu, je s nimi manipulace docela protivná.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále živý tmel

Příspěvek od covex »

Medvedi hovno je puvodne nejaky olejovy tmel, dnes se prodava jako butylovy tmel.

To cerne je bitumen. Jestli hledas to co je ve dverich tak to je ono. Mam tu zbytek tuby - nezatuhne to a na aute jsem to pouzil.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále živý tmel

Příspěvek od Tuti »

Ten bitumen bude asi dobrej, sice taky na povrchu zaschne, ale to nakonec ničemu nevadí. Když obstojí na střeše, vydrží i na Liberu :D
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále živý tmel

Příspěvek od Tuti »

Náhodou (při nákupu dílů na jiné auto) jsem narazil na zdá se uspokojivou náhradu výše sháněných hmoždinek: http://www.autodilycz.cz/zbozi/rozpinac ... ks/165482/. Dnes mi dorazily, na praktické ověření dojde až za čas, ale podle proměření to vypadá nadějně.
Mají tam ukrutnou spoustu nejrůznějších čudlíků http://www.autodilycz.cz/nd/4/3880854/s ... sortiment/ , určitě by se tam našlo i hodně pro Libero, ale bohužel orientace v katalogu není nic moc a když jsem si chtěl telefonicky ujasnit co je který rozměr, bylo mi sděleno, že to sami nevědí, protože je to okrajový sortiment. Takže je to nákup napůl naslepo.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále živý tmel

Příspěvek od covex »

Tak nevypada to zle... oni tedy i v autokelly myvaly papirovy katalog, kde clovek mohl najit spoustu plastovych cudlu - u kazdeho bylo napsano i pro jake auto to je, ale japonska mezi nimi nebyla - jen evropska provenience.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět