Platnost STK

Všeobecné či doplňky
Odpovědět
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Jarní 33.SUBARU LIBERO sraz 22.-24.4 2016 Srbská Kamenice

Příspěvek od dědek »

Bohouši , 24.dubna nikdo nepozná, že platnost STK skončila. Na RZ máš 4/2016 a velký TP sebou namáš a v malém to nikde není. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní 33.SUBARU LIBERO sraz 22.-24.4 2016 Srbská Kamenice

Příspěvek od Tuti »

Na to rozhodně nespoléhej, dopraváci mají online propojení do registru. Známému se dokonce stalo, že ho zastavili už s tím, že má dva dny prošlou TK - prostě si to zjistili podle značky, jak za ním jeli. A to má asi 4 roky staré a tudíž ne podezřelé auto.

Jinak na sraz se samozřejmě hlásím a těším taky :)
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Jarní 33.SUBARU LIBERO sraz 22.-24.4 2016 Srbská Kamenice

Příspěvek od dědek »

No jo, tohle by měli na STK snad vědět? Mě se stalo, že jsem byl ve Vysokém n.J. nahlášen Na STK na datum den před koncem platnosti STK a když jsem tam přijel, řekla mi paní, že toho mají už strašně moc ať přijedu v pondělí ! Což bylo už čvrtý den po konci platnosti STK. Je fakt, že jestli chci jezdit je nemusí zajímat a měl jsem se ohlásit asi o dost dříve. A taky asi záleží na tom kdy STK zapíše do registru právě provedenou kontrolu. Že by to bylo on-line to pochybuji. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní 33.SUBARU LIBERO sraz 22.-24.4 2016 Srbská Kamenice

Příspěvek od covex »

Jsme sice mimo tema, ale jezdit na STK pred koncem platnosti znamena, ze v podstate mate STK min nez dva roky, protoze zapisou datum, kdy se tam jede. Takze pak clovek neplati STK kazde 2 roky, ale kazdych 1.9 roku, ze. Takze tam jezdim spis po nez pred. Podle me nejhorsi co se muze stat je, ze me policajt posle na STK - vzhledem k tomu, ze kdyz s autem jedu nemam, jak zjistit do kdy STK je zeano.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Jarní 33.SUBARU LIBERO sraz 22.-24.4 2016 Srbská Kamenice

Příspěvek od dědek »

Covexi máš plnou pravdu a já jsem totožného názoru. Ale setkal jsem se na STK s názorem, že auto byť jediný den po platnosti STK by nemělo jet po silnici "po svých", ale dovezeno na podvalu. To se týká i případu když končí STK a RZ jsou v depozitu. Nevydají ti je bez platné STK a dokladu o zaplacení ručení . A co tedˇ . Jet tam bez RZ ? Docela odvaha. Tak taky jediná možnost . Podval. A pozor odtah vozidla na špagátu bez RZ je rovněž zakázán . A při této příležitosti otázka. Na dálnici je tažení zakázané , ale nevím jak to je teď, když dálnice je zrušená , a je povoleno 110km/h? To je úsek u Ohrazenic u Turnova do Bílého Kostela. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní 33.SUBARU LIBERO sraz 22.-24.4 2016 Srbská Kamenice

Příspěvek od Tuti »

Covexi, bacha na to. Auto s prošlou technickou je z pohledu zákona nezpůsobilé k provozu a to je přestupek za 5 bodů + mastnou pokutu. Samozřejmě funguje "lidský faktor" - ten známý co jsem se o něm výše zmiňoval to usmlouval na dojetí domů, ale to měl prošlé datum jen o dva dny a zánovní Nissan Quashkai. Ovšem znamenalo to okamžitě otočit a rovnou domů, že prý si ho ohlídají, aby nepokračoval v cestě. Jel si z Liberce do nějaké vsi u Zruče n.S. pro psa a chytli ho sotva 10 km před cílem. Takže zpátky do Liberce, přesednout do druhého auta a jet znova ... a ještě nakonec byl rád, že z toho vyšel bez bodů.
Dřív byly "zlatý časy" - v devadesátých letech jsem snad nějakých 5 let jezdil se Sierrou bez technické, přičemž v průběhu té doby jsem navíc ještě auto obměnil a jen přendal ty neplatné značky. Za celou dobu jsem platil na pokutách tuším třikrát po pětistovce, takže mě to vyšlo na míň, než kolik by stály technické. Ale dneska už by to bylo o hubu.
PS: Možná by to bylo na přesunutí do samostatného vlákna, je to téma, ke kterému asi ještě nějaký ohlas bude.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Platnost STK

Příspěvek od covex »

Tuti ma jiste pravdu, ale ani v malem TP ani na RZ neni presne datum. Jak ma ridic vedet, ktery presny den STK konci? Mnohdy nemusim byt ani majitel vozidla, abych k nemu mel velky TP (typicky sluzebni, firemni....). Samozrejme jako vzdy je to o lidech, na ktere narazime. A samozrejme problem muze byt i u pripadne nehody.

"
Úplné znění § 22 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění
zákona č. 411/2005 Sb. a zákona č. 226/2006 Sb.

a) řídí vozidlo, které
1. je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, tak závažným
způsobem, že bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky provozu na pozemních
komunikacích,

Nová pravidla jsou přísná. Udělení až 5-ti trestných bodů a pokuta 5.000 - 10.000 Kč a dokonce odebrání řidičského průkazu na 6 měsíců - 1 rok!
"
Nicmene stejne jako ridicsky prukaz z vas nedela ridice a obracene, dnem skonceni platnosti STK se vozidlo nestava technicky nezpusobilym, ze.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Kovátko
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: čtv čer 06, 2019 8:15 pm
Typ Libera: Libero čtyročko
Bydliště: ÚJEZDEC - Kardaška

Re: Platnost STK

Příspěvek od Kovátko »

Když policisté potřebuji vydělat, zastaví u nás na vjezdu k STK a berou auta co k nám jezdí bez STK, dávají to po 200 občas 500... to pak lidi držkují a o teprv kluci z autoservisu co nám to tam vozí..
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Platnost STK

Příspěvek od covex »

Pozval bych je do spravniho rizeni, kde by museli dokazovat, ze takove vozidlo bylo technicky nezpusobile. Do protokolu bych nechal zapsat o jaky prestupek (podle jakeho paragrafu) se jedna. Ono totiz ani to, ze ma clovek platnou TK neznamena, ze je auto v poradku ze. Dle zneni zakona, jak ho chapu ja, tento vyzaduje vozidlo technicky zpusobile, nikoli platnou TK. Neplatna TK muze byt maximalne chapana jako "Jiné porušení povinností podle 125c / 1k". Tohle je typicke pro ceske policejni prostredi, neznali policiste, vyuzivaji jeste vetsi neznalosti beznych obcanu. Uprimne jsem doufal, ze se tento stav u policie zmeni, ale minuly tyden jsem se na vlastni kuzi presvedcil, ze se nic moc nezmenilo a ani vysetrovatele nepostupuji podle zakona (predevsim toho o policii samotne).
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Kovátko
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: čtv čer 06, 2019 8:15 pm
Typ Libera: Libero čtyročko
Bydliště: ÚJEZDEC - Kardaška

Re: Platnost STK

Příspěvek od Kovátko »

Přesně, 125c/1k takže bez bodů...
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: Platnost STK

Příspěvek od spm »

Mají to natočené na kameře? Za něco takového bych před nima ten motor zhasl a začal jim tvrdit, že to tam celou dobu tlačím pěšky :-)
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Platnost STK

Příspěvek od Tuti »

:lol: Tím bys z toho vytvořil kauzu k Ústavnímu soudu, neboť je otázka, jestli smíš auto bez platné technické po veřejné komunikaci tlačit. Například na laně ani tyči taženo být nesmí, jedině na podvalu. Vozidlo s TK propadlou déle než 6 měsíců nesmí na veřejném prostranství ani stát.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: Platnost STK

Příspěvek od spm »

Minimálně by to dané příslušníky mohlo zmátnout :-D Ale ono jako když to auto dovezeš na technickou na podvalu, tak u stanic, které nemají vlastní dvůr, pokud tím podvalem nenacouváš přímo do vrat haly, tak s tím autem chtě nechtě stejně přes veřejnou komunikaci přejedeš :D
Kovátko
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: čtv čer 06, 2019 8:15 pm
Typ Libera: Libero čtyročko
Bydliště: ÚJEZDEC - Kardaška

Re: Platnost STK

Příspěvek od Kovátko »

Chodec se bral jen když tlačíš motorku do 50 ccm.. jako malý jsme jezdili na fichtlech bez papírů a když jeli policajti, tak seskok dolů a tlačit.. pak se s námi dohadovali že na tom nesmíme jezdit ani z kopce když je to chcíplí a měli by jsme to tlačit.. pak to na nás řekli tátovi v hospodě a byl doma vejlup.. to byly časy
Odpovědět